Cenk Gürpınar (d. 7 Ocak 1984),Türk dizi oyuncusu. Acemi Cadı, Esir Kalpler, İlk Göz Ağrısı, Hayat Bilgisi ve Selena dizilerinde rol almıştır. Bu dizilerdeki rollerinden en çok dikkat çekeni ise Acemi Cadı olmuştur. Canlandırdığı "Cenk" karakteri ile pek çok hayran kazanmıştır. Dizinin baş karakterlerinden Selim'in arkadaşı olarak rol almaktadır. Pek önemli bir rolü yoktur. Dizideki "Ceren" karakteri ona aşıktır ve o da öyle görünmektedir. Ancak daha sonra Cenk'in diziden ayrılmasıyla Ceren de Murat'a aşık olur.

Acemi Cadi dizisinin öncesinde ve sonrasında birçok reklam filminde rol almıştır. Bunlardan bazıları; Coca Cola, Discreet, Ülker, Permatik, Alpet, Fiat, Carrefour, Eti ve Nescafe reklamlarıdır. İstanbul Üniversitesi Rus Dili Ve Edebiyatı Bölümü'nde okumaktadır.Basketbol, futbol, binicilik, kayak, dublaj, vokal ve araba kullanmak hobileri arasındadır. Oğlak burcudur. Göz rengi kahverengi, boyu 1.78 m, ağırlığı 68 kg'dır. İngilizce ve Rusça bilmektedir. Tümay Özokur cast ajansına kayıtlıdır.

Milyonda Bir adlı dizide 'Ali' karakterini canlandırmıştı, ATV'de Başlayan ADANA'LI Dizinde Baş Komiser Yardımcısı Rolunu Üstlenmektedir.


http://www.main-board.com/unluler/233553-cenk-gurpinar-resimleri.html

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 799
favori
like
share