Bakan Özak ve Yıldırım geliyor

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ile birlikte Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yarın Trabzon'a geliyor.Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ile birlikte Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım yarın Trabzon'a geliyor.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, temelini 2006 yılı Ekim ayında attığı Trabzon Hava Limanı'nda yapımı tamamlanan Yeni İç Hatlar Terminal Binasını törenle hizmete açacak.
Yıldırım, açılışın ardından Trabzon'dan Erzurum'a hareket edecek.

[COLOR=#cc00cc]İÇ HATLARDA ARTIŞ YAŞANIYOR
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nden (DHMİ)yapılan açıklamada, Trabzon Hava Limanının iç hat yolcu trafiğinde en fazla artışın yaşandığı meydanlardan birisi olduğunu belirtildi. Açıklamada, hava limanının 2002 sonunda 339 bin olan iç hat yolcu trafiğinin, 2007 yılı sonunda yüzde 312'lik artışla 1 milyon 400 bine ulaştığı belirtildi. Bölgenin ticaret ve turizm potansiyeli göz önüne alındığında açılışı yapılan tesisin büyük bir ihtiyacı karşılayacağının kaydedildiği açıklamada, "Söz konusu terminal binası 6 bin 500 metrekarelik alana kurulmuş olup, gelen-giden yolcu katları, asma ve bodrum katları ile 7 bin 680 metrekarelik yolcu hizmet alanına sahip olup, 28 adet check-in bankosu, 4 adet bagaj alım konveyörü, 10 bin metrekare otopark alanı ve 100 metrekarelik apron bariyer binası ile her türlü yolcu konforuna sahip" bilgisi verildi.


Kaynak:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 671
favori
like
share