İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal.. İkinci Mustafa Kemal onu ben, ''kelimesiyle ifade edemem': O ben değil, BİZDİR.. O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın, savaşcı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum. O, Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal O’dur.


Bir zamanlar gelir, beni unutmak unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerini inkar eder beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğimve inandıklarımın arasından olabilir. Fakati ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint’ten, Mısır!’dan döner dolaşır, gene gelir,verimli neticeleri kalpleri doldurur.


Ben, ölürsem soylu milletimizin beraber yürüdüğümüz yoldan asla ayrılmayacağına eminim. Bununla gönlüm rahat.


Mustafa Kemal Atatürkün kendini anlattığı bir yazıyı sizlerle paylaştım. Onu görmek isterdim, annelerimizden, babalarımızdan, dedelerimizden dinledik hep. Ama Atatürk'kün dediği gibi; “Beni görmek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı analayabiliyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir” sözü bana yetiyor. Büyük ölülere matem gerekmez fikirlerine bağlılık gerekir.


Yıl 1938 aylardan Kasım Günlerden Perşembe .. Saatse dokuzu beş geçe, ATAM DOLMABAHÇE’de Gözlerini kapadı. Bütün dünya ağladı
Doktor doktor kalksana,lambaları yaksana
ATAM elden gidiyor,çaresine baksana diye başlardı onunla ilgili ilk şiirim.


Yıl 2008 aylardan KASIM, günlerden pazartesi Saat dokuzu beş geçe ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜR'KÜ hep birlikte anacağız.


ATAM İZİNDEYİZ..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1262
favori
like
share
DİDEM Tarih: 29.11.2008 17:59
Ben, ölürsem soylu milletimizin beraber yürüdüğümüz yoldan asla ayrılmayacağına eminim. Bununla gönlüm rahat.

emeğine sağlık nergis teşekküler