[URL=http://imageshack.us]

Tansiyonu indirmek için yellenin!
Toplum içinde gayrı ihtiyari kaçırılınca insanoğlunu yerin dibine sokan ve utancından kızartan gaz kokusunun yüksek tansiyona ilaç olduğu anlaşıldı.

Hani ünlü bir deyimimiz vardır. "Bir o.....k dokuz doktora bedel" diye. Meğer bu deyimi dilinden düşürmeyen halkımızın bir bildiği varmış....

Yellenme kokusu yüksek tansiyona iyi geliyormuş!

İnsanoğlunun yellenme kokusundan şikayeti oldukça eski ancak yeni bir bilimsel araştırma, bu kokunun aslında kan basıncını düzenlediğini tespit etti. Ünlü Amerikan Bilim Dergisi "Science" son sayısında yayınladığı bir bilimsel araştırma raporunda, insanoğlunun çıkardığı gazın kokusunun, kan basıncını düzenlediğini kaydediyor.

Raporda, fareler üzerinde yapılan deneylerde, bunun net olarak tespit edildiği belirtiliyor. John Hopkins Üniversitesi uzmanları, bağırsaklardaki bakterilerin sebep olduğu kokunun içerdiği 'hidrojen sülfit'in, beyne sinyaller göndererek, sinirleri rahatlatmasını sağladığını ve kan basıncını düşürdüğünü tespit ettiler. Yakın tarihlerde yapılan araştırmalar, hidrojen sülfitin vücut içinde çeşitli psikolojik fonksiyonlar gören ve "gasotransmitters" olarak adlandırılan moleküllerden olduğunu gösteriyor. Tıp uzmanları, insan gazının fonksiyonları konusundaki bu yeni bilgilerin, bazı yeni araştırmalara da kapı aralayacağına dikkat çekiyor. Ayrıca, bu yeni bulgular, ilaç endüstrisinde de yeni gelişmelere sebep olabilecek. Bazı haber kaynakları, yakın gelecekte "yel kokusu hapları" bile üretilebileceğini iddia ediyor.

Haber7

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 371
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 23.11.2008 16:09
ilk defa duyuyorum çok ilginç geldi.
CA-CHALLENGE Tarih: 22.11.2008 22:27
bilgilerin için teşekkürler
TÜRKOĞLU Tarih: 22.11.2008 16:59
:72: tam geyik konusu bir haber
Nerqish Tarih: 22.11.2008 16:44
:72: Dogal bi ilacmis
E-MaSTeR Tarih: 22.11.2008 15:47
İLginC :72: