[color="#a37f73"]Hayat Neden Bu Kadar Sıkıcı ? Diyenlere..Akıcı Ve Sürükleyici Bir Anlatım İle..

“Bugün ne Yaptın ? “ Hiiiç Aynı işte ne olsun ! Diyenlere, anlatacak bir çok şeyi olması için..
Şimdilerde insanlığın en büyük sorun bu Hayatın sıkıcı, monoton olması dışarıya dahi çıkmak istememek, gün ışığı görmemek Herşeyin aynı olması insanın canını sıkıyor elbet, bunaltıyor, depresyona sokuyor..

Sonuç; hayatı suçluyoruz, hayata soru soruyoruz neden bu kadar sıkıcı, neden herşey aynı diye ? Peki bu soruyu hiç kendimize sorduk mu ?
Bugün neler yaptınız ? Şu ana kadar yaptığın şeyleri bana bir anlatır mısın ? Peki ya dün ? İyi de anlattıklarının dün ile bugün arasında ki farkı yok ki ! Dün ne yaptıysan bugünde aynısını yapmışsın..İşden gelmişsin evine yorgun argın, yemeğini yemiş az dinlenmiş, bilgisayarın başına geçmişsin..Ya da okuldan gelmiş yemeğini yemiş az ders çalışmışsın tamam ! Tek değişiklik dünkü okudukların ile bugün kü okuduğun yazıtlar ! Peki dün neler okudun kaç tanesini hatırlıyorsun ?
Biliyorum bende böyle sorular sordukça sorunu iyice büyütüyorum ! Böyle düşünmeniz normal, ancak olayın esasî tarafı sorunu kendi kendimizin büyütmesi..Yani sorunun kendimiz olması.. Hayatında değişiklik yapmıyorsun hiç ! Demek istediğim şey, işini, okulunu, arkadaşlarını değiştirmek değil..Demek istediğim şey kendini değiştirmek.. Yani hayatı değiştirmek, çünkü hayattaki herkes senin için varoldu, onları lehine çevirmek senin elinde ! Demek istediğim şey, işten ya da okuldan eve geldikten sonra her zaman ki gibi olmaman, git yeni birşeyler üret ! Mesela bir spor kulubune üye ol ! Hayır, hayır yorulmazsın kafanı hiç yorma ! ya da git bir kütüphaneye, al eline değişik bir kitap..Hiç te sıkıcı değil, asıl sıkıcı olan senin bunları sıkıcı görmen ! Kaç kez gittin bir spor kulubüne ya da kütüphaneye, müzeye ? Gir bir Lokantaya yada ne bileyim işte şimdilerde cafe diyorlar hiç yemediğin yemekleri tat ! Hiç giymediğin elbiseleri giy !

İnsan Oğlunun özgürlüğü kısıtlanmadık sürece, en hızlı yaşadığı dönem çocukluktur ! Neden biliyor musunuz ? Çünkü çocukluğunuzda herşeyi merak edersiniz.. Öğrenmek, yeni birşeyler üretmek.. Çünkü çocukluğunuzda hayatı galeye almazsınız ! Şimdide öyle olun, hayatı kaleye hiç almayın..O zaten sizi alıyor ne gerek var ikinizin de aynı şeyi düşünmesine. Siz sadece gerekli materyalleri düşünün tamam ! Gideceğiniz ve yapacaklarını yeni şeyler için gerekli parayı kazanın tamam ! Gerisi hiç önemli değil ! Burada ben bile heyecanlandım

Unutmayın, siz depresyonada girseniz, sesiniz kısılana kadar bağırsanızda hayatın sıkıcı olduğunu o hiç dinlemez. Kum saati devamLı devrilmiş durumdadır ve o kumlar daima akmaya devam eder, siz ölene dek.. Sizin ne durumda olduğunuzu hiç önemsemeden ! Zamanın ve hayatın bu kazığına göz yummayın, bir çocuk olun ve gittiğiniz gördüğünüz yerlere dahi sanki ilk kez gidiyormuş gibi heyecanla gidin ! Binlerce Kez gittiğiniz yer sıkıcı olmaz çünkü sadece gittiniz hiç araştırmadınız ! Bu sefer gidin araştırın ! Gidin hiç oturmadığınız bir koltuğa oturun ! Bazılarının yaptıklarına apttallık dediğiniz şeyleri deneyin.. Emin olun bazen aptal olmak eğlenceli oluyor
Dediğim gibi zaman akıp gidiyor ve hayatımıza yıllar ekleniyor sürekli. Peki yıllarımıza hayat ekleye biliyor muyuz ? o zaman durma hadi kalk eline bir kağıt kalem al ve yarın yapılacakların, gezilecek yerlerin, alınacakların listesini çıkar !
Ve yarın eğer boş bir vaktin olursa buraya da yorum yaz olur mu ? Dediğim gibi boş bir vaktin kalırsa, değerli zamanını çalmak istemiyorum..


Eee Bugün Neler Yaptın ? Anlatsana !


Alıntı..

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 452
favori
like
share
MeLaNkOLiK Tarih: 06.12.2008 02:11
teşekkürlerr....
M.Kutsi Çil Tarih: 04.12.2008 13:59
Depresyon ve stres dediğimiz şeyler,genellikle inancı zayıf kişilerde görülüyor.Bunların çoğu,üstten yiyip,alttan boşaltan,insan görünüşlü yaratıklardır.İçki,kumar,sosyetik günler,seks partileri bunların eğlenceleridir.Paraları vardır,şöhrettirler,bir elleri yağda,öteki baldadır,ama mutlu değildirler ve mutlu olamazlar.Çünkü hayatta bir gayeleri yoktur ve strese girerler,hatta daha ilerisi intihar ederler.Ben diyorum ki,inanç şarttır.
Sylar Tarih: 22.11.2008 19:28
Tam bana sorduklarında verdiğim cevap... Hiç ne olsun. Aynı şeyler...
Dışarı bile çıkmak istemezsiniz... Doğru.

Bununda sorumlusu yine kendimiz. Başkası değil.
Değiştirmek yine bizden... Güzel bir yazı.