Arkadaşlar ben bilgisayarımda 1 gb lık SD kartı biçimlendiremiyorum.Biçimlendirme yaparken şu uyarıyı alıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Adnan13 Adnan13
Üyenin Yeni Konuları
Üyenin Populer Konuları
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 12702
favori
like
share
*Avci* Tarih: 14.04.2012 01:08
Piyasada bulunan ve ucuz yollu satılan Hafiza kartlarında bu sorunlarla karsılasmanız kacınılmaz..
Veri kapasitesi yüksek ama hızı düşük kartları tercih etmeyin.
Format için cok fazla sayıda program var fakat Hafıza kartının yapısı bozulduysa hiçbiri çözüm olmayacaktır.
fulya5 Tarih: 03.04.2012 20:18
ben indiremiom administor fln fio 16 gb lik sd kart gitti lütfen yardım
samurkaş Tarih: 21.11.2009 11:56
YA ÖNEMLİ OLAN YENİ Bİ HAFIZA kartı almak değil ki bu sorunu yenisini alsam tekrar yaşıycagımdan emin adaptörden mi kaynaklanıyor ki anlamadım :S denediğiniz yolları bende yaptm ama olumlu sonuç alamadım..
Altazar Tarih: 30.11.2008 00:06
Çokta sorun etme artık 1 gb hafıza kartlarının pek popülerliği kalmadı. Şu an 4 gb. kartın fiyatı bile 10 Ytl. Yeni bir tane alabilirsin.
Adnan13 Tarih: 29.11.2008 22:50
Malesef sonuç alamadım.
killi Tarih: 27.11.2008 14:09
eğer hafıza kartını tekrar çıkarıp takarsan olması gerekir bi dene ok...
Altazar Tarih: 27.11.2008 07:14
Sorununu daha önce yaşamadığım için çözüm olarak net birşey söyleyemedim. Kusura bakmayın. Bir de şu programı denemenizi önereyim. Flash diskten bahsetmiyor ama kullanmadan bilemeyiz.

Hard Disk Manager

DOWNLOAD

PROGRAM AÇIKLAMASI:
Hard Disk Manager disk yönetimi, bakım ve düzenleme, data ve sistem güvenliği, kayıp geri dönüşümü gibi konularda ihtiyacınız olabilecek her türlü çözüme sahip tek program. Bu sıkıştırılmış çözüm hard disk bakımı ve düzenlemesi konusunda en basit sorundan en komplike arızaların giderilmesine kadar tüm sorunlarınızda sizin profesyonel yardımcınız oluyor.

Paragon Hard Disk Manager sizlere beraberinde en çok kullanılan disk yönetim çözümlerini tek bir program eşliğinde getiriyor.

Basit ve Geliştirilmiş Bölümlendirme: tekrar boyutlandırma, taşıma, gizleme, birleştirme, geri getirme, yenileme ve veri kaybı olmadan partisyon dönüştürme özellikleri bulunan yazılım bilgisayarınızın performansını güvenli ve hızlı bir şekilde arttırmanız için dosya sistemlerini dönüştürme, defragment (disk birleştirme) ve cluster boyutunu optimize etme gibi seçenekeri de size basit ve sade arayüzü ile sunuyor.

Güçlü Kurtarma: Recovery Media programın full fonksiyonuna sahip bir bootlanabilir CD olarak karşımıza çıkıyor ve ek olarak yerel diskinizdeki tüm partisyonlara tam erişime sahip olmanızı sağlıyor. Başlatamadığınız sistemlerde bile Recovery CD ile bilgisayarınızdaki bilgileri güvenli bir alana kopyalamanıza yardımcı oluyor. Bozulmuş işletim sitemlerini düzeltme konusunda da özel araçlar ile yanınızda bulunuyor.

Güvenli Disk Temizleme: program hard diskinizin hepsi nı, ayrılmış bir bölümünü veya sadece daha fazla boş alan elde etmek için gereksiz dosya temizliği gibi dosya silme seçenekleri bulunduruyor. Kritik datalarınızın güvenliğini ve kolay silimini garantiliyen program, günümüz teknolojisi ile istediğiniz zaman sildiğiniz dosyaları geri döndürebilmeniz için seçenek barındırıyor.

Hard Disk Manager ile değerli bilgileriniz ve verileriniz her zaman güvende olacak. yazılım tamamen sizin bilgisayarınızı güvenli bir şekilde kullanmanıza yönelik tasarlanmış ve Windows Vista uyumuyla güncel bir şekilde sabit disk konusnuda size tam bir çözüm olmak için bekliyor.
Adnan13 Tarih: 26.11.2008 20:21
Teşekkür ederim arkadaşım ama programı indirip kurdum aşağıdaki hatayı verdi.

Altazar Tarih: 24.11.2008 20:21
Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.

Sorununa gelince çözüm olarak sana HP USB Disk Storage Format Tool programını indirmen ve bununla format atmanı öneririm. Bu gibi sorunlar için yapılmış bir disk tamir programıdır.
Programın Türkçe açıklaması yok.
İngilizce şu şekilde tanıtılmış:

This freeware lets you format any USB stick with the desired file system.

In order to make a USB stick bootable, for example to have a backup when the PC crashes, a tool such as USB Disk Storage Format Tool is needed. USB Disk Storage Format Tool views the USB stick like a normal disk drive and then formats the USB stick with the desired file system (FAT, FAT32, NTFS). With NTFS you can also squeeze out more storage, if you turn on the available data compression.

Lets you fotmat your drive with NTFS file system.

Umarım işini görür.

DOWNLOAD