1982 İzmir Doğumlu Ege Çubukçu Daha Önce DJ'lik Yaparak Müziğe Başladı.Yine Genç Yaşta İzmir'de 2B İsimli Grubuyla Yabancı Rap Şarkılarını Cover Yaparak Hiphop Müzik Yapmaya Çalıştı. Müzik Hayatına Amatör Olarak Lisede Başladı. Liseler Arası Tiyatrolara Müzikler Hazırladı. 2B Adlı Gurubuyla İzmir Çevresinde Yabancı Rap/Hip Hop Parçaların Coverlarından Oluşan Konserler Verdi. Radyoculuk Yıllarında Elde Ettiği Samplelarla Kendi Müziğini De Hazırlamaya Başladı. Bu Süreçte izmir Coast Adında Köklü Bir Grupla Çalışmaya Başladı. Bu Grup Türkçe Hip Hop Konusunda Ege'nin Ufkunu Açtı, Yabancı Parçaların Dışında Türkçe Parçalarda Hazırlamaya Başladı.

Ses Ve Tarz Olarak Bir Çok Mc'den Farklı Olduğunu Düşünerek Amatör Olarak Sürdürdüğü Müziği Profesyonelliğe Taşıyabileceğine İnandi. Bu Dönemde Özkan Ulusoy İle Tanıştı Ve Şehirlerarası Birçok Konser Verdi.

Bu Dönemin Ardından Konserlerin Başarısı Ve Özkan Ulusoy'un Da Katkısıyla Daha Fazla Ses Getirmeye Başladı ki, Konserler Artık Bir Şirket Politikasına Dönüştü Ve Ege Çubukçu Knorr, Avon Gibi Firmaların RoadShow'larında Konserler Verdi.

2004 Yazının Sonunda Özkan Ulusoy'la Beraber Albüm Kararını Aldılar Ve Bu Projeyi De Ünlü Aranjör Erdem Kınay İle Beraber Hayata Geçirdiler. 2005 Ağustos Ayında "Bir Gün" Adlı Albümünü Piyasaya Çıkarttı Ve Profesyönelliğine İlk Adımını Attı..

A Milli Takım İçin "Gülben Ergen" İle Birlikte Avrupa Şarkısına Eşlik Etti..

26 Kasım 2008'de "Bir De Baktım" İkinci Albümünü Çıkardı. Albümde "Bir De Baktım" Şarkısına Pamela Eşlik Ediyor.. Albümde "İnleyen Nağmeler" Şarkısına Ferhat Göçer Ve Hüseyin Karadayı Eşlik Ediyor..Bu Albümde Ege Çubukçu Diğer Sanatçılarlada Düeti Var..

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 576
favori
like
share
MiSS-FENER Tarih: 27.11.2008 02:18