Sahtekar (2008)


Vizyon Tarihi: 30 Ocak 2009

Oyuncular: Angelina Jolie,John Malkovich,Gattlin Griffith,Michelle Martin
Michael Kelly,Frank Wood,Colm Feore,Devon Conti,Jan Devereaux

Yönetmen: Clint Eastwood

Senaryo: J. Michael Straczynski

Tür: Gizem

Yapım: ABD 2008 141 dakika (Renkli)

Dil: İngilizce

Kaçırılan oğlunun bulunmasıyla birlikte Christine Collins’in (Angelina Jolie) duaları kabul görmüştür. Ancak anneyle oğlunun yeniden buluşmasının karmaşası arasında Christine bu çocuğun kendi çocuğu olmadığını fark edecektir. Medyanın ve yozlaşmış polis teşkilatının kendisine destek olmaktan çok köstek olmasından bunalan Christine, aradığı cevaplara ulaşmak için kendi başına adımlar atmaya başlayınca hayatını sonsuza dek değiştirecek gerçekle yüz yüze gelecektir.

Yer: Los Angeles, yıl: 1928. Bir cumartesi sabahı her zamanki gibi işine gitmeye hazırlanan Christine oğluna “hoşçakal” dedikten sonra evden çıkar. Akşam işten eve döndüğünde oğlu evde değildir. Çocuğu arama çalışmaları bir türlü sonuç vermez. Aylar sonra Christine’nin dokuz yaşındaki oğlu olduğunu iddia eden bir çocuk çıkagelir. Polislerle gazetecilerin telaşlı koşuşturmacası arasında duygu karmaşası yaşayan Christine, çıkagelen çocuğun bir gece kendisiyle birlikte evde kalmasına izin verir. Ancak kalbinin derinliklerinde bu çocuğun kendi oğlu Walter olmadığını bilmektedir.

Konunun araştırılması için yetkilileri zorlar ancak bir sonuç alamaz. Bu durum karşısında çaresiz kalan Christine, aradığı desteği aktivist rahip Briegleb’de (John Malkovich) bulur. Rahip Briegleb oğlunu bulma mücadelesinde Christine’e yardımcı olacaktır.

Kaliforniya eyaletinin yasal sistemini sarsan gerçek bir olaydan yola çıkan “Changeling”, oğlunu bulmaya çalışan bir anne ile onu susturmak için elinden geleni ardına koymayan devlet yetkililerinin şok edici öyküsünü anlatır.
Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 895
favori
like
share
ibrahim0334 Tarih: 08.05.2009 21:03
eline sağlık

tesekkurler
talha68 Tarih: 29.04.2009 16:02
teşekkürler
duhanbaran Tarih: 17.04.2009 22:59
teşekkürler
3übirarada Tarih: 13.04.2009 16:52
anlayamıyorum ya bu nasıl bisi.burada bir saheser var ve dandik filmlere bile ne kadar cevap yazılmıs bu filme kimse bisi dememis.
bana kalırsa angelina hayatının en iyi performansını sergiledi.bir anne ancak bu kadar gusel canlandırılabilirdi.filmin senaryosu cok gusel.ayrıca film uzun olmasına ragmen sıkmadı beni.10 uzerinden rahat 8.5-9 alır bu film.izlemeyen herkese tavsiye edilir.
NaZ Tarih: 29.03.2009 15:36
alakali konular birlestirildi