Tarihte ilk olarak 3. yüzyıl başlarında, Roma'da ortaya çıkan gömlek, Ortaçağ'da, Avrupa ülkelerindeki asillerin en çok kullandığı giysi olmuş, ardından da gömlek giymek, toplumsal statünün bir göstergesi haline gelmiş.

Tarihten, günümüze populeritesini kaybetmeyen gömlekler bu sezon yeniden gözde...

Her tarza uyum sağlayabilen farklı modelleriyle her zaman gözde olan gömlekler, bu sezonda hem klasik hem spor kesimleri ile beğeni kazanıyor.

Fırfırlarla hareketlenmiş geceleri de rahatlıkla giyilebilecek şıklıkta ki gömlekler yanısıra; sade ve sportif kesimli klasik gömlekler de sezonun trend modellerinden sadece birkaçı.

Özellikle hakim veya polo yaka, küçük desenli yada düz görünümlü, renkli seçeneklerden farklı; düz beyazlarda en çok tercih edilenler arasında. Bir kaç sezondur modacılar maskülen tarzın aksine, kadınsılığı vurgulayan olgular üzerinde yoğunlaştı.


Gömleklerde bu akımdan etkilenerek; gümüşler, doreler, parlak çizgiler ve renk renk puantiyelerle kadınlara şıklık vaat eder oldu. Vitrinlerde gördüğümüz gömlekler olabildiğince şık ve kadınsı...

Bu sezon gömlekte trend ışıl ışıl satenler... Satenin yumuşak ve parlak dokusu farklı modellerle buluştuğunda büyüleyici bir görünüm ortaya koyuyor. Vücudu saran, fırfırlı, fiyonklu, rengarenk modeller, gündüz ve gece rahatça kullanılabilmekte.


Ayrıca, saten gömlekler, çalışan kadınlar için bazen kurtuluş olabiliyor. Gündüz iş yoğunluğundan ya da zamansızlıktan akşam için hazırlanmaya vakit bulamayan iş kadınlarına büyük kolaylık sağlıyor.alıntıdır

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2459
favori
like
share