Vallahi, erkekler de artık zavallı... Çünkü medyada bile geleneksel erkek kalıbına vurmanın, büyük bir prim yaptığını görüyoruz. İletişim kanalları, tüm güçleriyle geleneksel erkek kimliğini yıkmak, alaya almak, yıpratmak için çalışıyor. Son yıllarda ticari reklamlar da erkek kimliğine vurmaya başladı. Hatırlayın, bir gazoz firması tel örgünün ardındaki köpekle alay edip, tel örgü bitince düşüp bayılan erkeği oynatıp, "Ayılana gazoz, bayılana limon" dedi. Nedense köpekten korkup kızın kucağında bayılan erkek. Bir deterjan firması, erkek haysiyetini yerle bir eden reklamlar yayınladı. Reklamlarda çamaşır asan iki erkek, kadın gibi çamaşır çitilemekten bahsetti, bahçede çamaşır astı.

Reklamlardaki kadınlar, erkekleri hep parmaklarında oynatıyor. Bir şampuan reklamında; iki kız otoparka giriyor. Sadece bir park yeri var ve aynı anda, aynı yere arabasını park etmek isteyen iki erkek bulunuyor. Kızlardan biri arabadan inip, kalçasını sallıyor ve saçını savurup yürüyor. Gözleriyle de erkekleri süzüyor. 'Süzme salak' erkekler de kıza bakarak park yerini kaptırıyor! Bu tür firmalarda çalışan erkeklere ne demeli peki? Herhalde temizlik maddeleri ile uğraşmaktan köpüklü erkek olmuşlar ki, bu reklamların yayınlanmasına izin veriyorlar.

Sinan Akyüz

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 579
favori
like
share
fLy Tarih: 18.12.2008 21:29
hayatımda bukadar saçma bir yazı görmedim ... Bugüne kadar erkekler kliplerde biçok kızla dans ederken - bu noktada kızları yarı çıplak kullandıklarınıda göz önünde bulundurursak - erkeklerde yıllarca kadınlar üzerinden pirim yapmışlar o halde , bende böyle derim ... Peki bu klip çekiminde görev alan bayanlar SÜZME SALAK mı ???

Bi reklam filmine bu yönden bakmak için hayli boş oturmak lazım ...Bence insanlar daha önemli konularla ilgilensin ...
M.Kutsi Çil Tarih: 14.12.2008 18:50
Yakında "Erkek hakları" diye yollara düşersek şaşmayın.Bu bizim zavallılığımızdan değil,enayiliğimizden.