O kalçayla olmaz

MFÖ Grubundan Mazhar Alanson Türkiyeyi Eurovisionda temsil edecek Rimi Rimi Ley adlı şarkıdan çok şarkıyı okuyan Gülsereni hedef aldı. Alanson, O kadın o kalçalarla bir şey yapamaz dedi.

TRTnin Eurovision Türkiye Finaliyle ilgili tartışmalar hız kazandı. Haber programlarında saatlerce tartışılan konuya MFÖ Grubundan Mazhar Alanson da dahil oldu. 31 Mayısta Kievde yapılacak olan Eurovisionda Türkiyeyi temsil edecek Rimi Rimi Ley şarkısından çok, Gülsereni hedef alan Alanson, şarkıcının fiziğini bu yarışma için uygun görmediğini söyledi: Bu kadın, dünyadaki en iyi, en büyük şarkıyı söylese de, o fizikle, o kalçalarla, o Shakira gibi taktığı şeylerle bir şey yapamaz. Nereden buldunuz kardeşim. Türkiyeye bir kastınız mı var. Başka kızımız mı kalmadı, başka solist mi kalmadı. Sertabın (Erener) fiziğini, yaptığı koreografiyi, şarkının kalitesini düşünelim. Her şeyiyle iyiydi. Şimdi böyle bir de abla çıktı. Ne yaptığı belli değil. Yine MFÖden Fuat Güner ise Sistemin her yıl niye değiştiğini sorguluyorum. Sertabı niye İngilizce şarkıyla yolladınız. Maalesef şarkı da kötü dedi.

FİLMDE OYNAMIŞ

Eurovisionda ülkemizi Rimi Rimi Ley şarkısıyla temsil edecek olan ve son günlerde tartışmalarla birlikte anılan Gülserenin, 2001 yapımı Roos ve Rana filminde rol aldığı ortaya çıktı. Gülseren filmde, bir şarkıcıyı canlandırdı.

İŞTE 4 İDDİA VE YANITLARI

Daha önce yarıştı

Rimi Rimi Leyin 2001de Eurovision Türkiye elemelerinde ilk 10a girmediği ileri sürüldü. Aranjör Ümit Eroğlu, Rimi Rimi Leyin aranjesini 2001de yaptığını ve bu şarkının satışa çıkmayan bir albümde yer aldığını iddia etti. Şarkının bestecisi Erdinç Tunç ise bu iddianın komik olduğunu, yargıya gidilmesi halinde gerçeklerin ortaya çıkacağını söyledi.

Bu şarkı çalıntı

Besteci ve eğitimci Aysel Sağlam, Rimi Rimi Leyin anonim türkü Karanfilim Sarkarımdan çalıntı olduğu iddia etti ve Şarkı, Karanfilim Sarkarımın aynısı. Altyapısını düzenleyerek pop şarkısı haline getirmişler dedi. Rimi Rimi Leyin bestecisi Erdinç Tunç ise, Birçok türküde leylim ley sözleri var. Türkü formatında bir şarkı yaptığınız zaman bütün türküler birbirine benzeyebilir dedi.

Fransada tanınmıyor

Küçük yaşta ailesiyle Parise yerleşen Gülserenin Tutti Frutti adlı şovuyla Fransanın ünlü kulüplerinde sahneye çıktığı ve orada çok tanındığı yazılmıştı. Ancak Gülserenin sitesi [URL]www.gulseren.nette, Sahne tecrübesi Fransız kabaresi Trois Mailletzde oldukça zenginleşti diye yazılmasına rağmen daha çok Türklerin gittiği ve üstü kahve olan küçük bir gece kulübünde bu gösterisini sergilediği ve Fransada tanınmadığı öğrenildi.

Jüriye baskı yapıldı

Türkiye finalinin jürisinde bulunan ve final gecesi yarışmacılardan daha çok alkış alan Avrupa Eurovision Fun Club üyesi Ali Durgutun jüriye baskı yapıp şarkıyı birinci seçtirdiği öne sürüldü. Fransada Gülserenin sahneye çıktığı caddede ofisi bulunan ve Gülsereni tanıyan Durgutun onu seçtirmek için kulis yaptığı söyleniyor. Durgut iddialarla ilgili, Gülsereni ben davet etmedim. Kendisini de tanımıyorum yanıtını verdi

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 522
favori
like
share
paradox Tarih: 18.09.2006 16:35
ellerine sağlık teşekkürler...
fiLiz Tarih: 02.04.2005 21:22
bence sarki cok komik ilk dinledimde saka falan sandim ama maalesef....
rain_boy Tarih: 02.04.2005 18:56
abi bu şarkıyla gidersek halimiz harab ben bunu bilir bunu söylerim
çünkü şarkı berbat söyleyen 2 misli ehh bakalım sonuncu mu olcaz kaçıncı olcaz :19: :19: :19: :19:
MechhuL Tarih: 28.02.2005 15:50
Görünen köy kılavuz ister mi? :21: :5:
emir-hh Tarih: 28.02.2005 10:37
bekleyip gorucez
on fikirli olmamaliyiz bence
LEVIS-501 Tarih: 21.02.2005 23:43
Dün gece A Takiminda bu konu islendi gercektende iyi kokular gelmiyor...