Okulumuz 1996 – 1997 Eğitim – Öğretim yılında Eğitim ve Öğretime açılmıştır. Kurucu Müdür olarak Denizli Cumhuriyet Lisesi Müdürü Fikret Karatepe görevlendirilmiştir. Müdür yardımcılığına da Deniz Kösehan ve Şu an İlköğretim müfettişi olarak görev yapan Ali Kaç görevlendirilmiştir.Okulumuz için ön kayıtlar Denizli Cumhuriyet lisesinde oranın imkânlarından faydalanılarak yapılmıştır.Okulumuzu tercih eden öğrencilerimiz arasında 1996 Fen Liseleri Giriş sınavında Türkiye 1. olarak İzmir Fen lisesini kazanıp gitmeyen Yusuf İzmirlioğlu, Türkiye 7. olarak İzmir fen lisesini Kazanıp gitmeyen Fatih Çobanoğlu isimli öğrencilerimiz ile puanları birbirine yakın olan toplam 48 öğrenci okulumuzu tercih etmiştir.Okul binası olarak Çamlık Mahallesindeki Emsan İlköğretim Okulunun yanındaki o zaman kullanılmayan eski okul ayrılmıştır. Binanın Tadilati yapıldıktan yine Denizli Cumhuriyet Lisesinden getirilen geçici büro malzemeleri ve sonra geçici öğretmenlerle öğretime başlanmıştır.

1996–1997 Eğitim-Öğretim yılında görev alan öğretmenlerimiz

1- Türk Dili ve Edebiyatı : Fikret Karatepe - Huri Tok
2- Matematik : Murat Turgut
3- Fizik : Şenol Terzi
4- Kimya : Deniz Kösehan
5- Biyoloji : Bircan Aydoğan
6- Tarih : Ali Kaç
7- Coğrafya : Ali Sabuncuoğlu
8- Din K.Ahlak Bilgisi : Ahmet Altın
9- Beden Eğitimi : Hüseyin Ayvaz
10- Müzik : İclal Karaoğlan İbrahim Davulcu

Okulumuza Hizmetli olarak Yine Cumhuriyet Lisesinden emekli Mehmet Bekmezci sadece hayır olsun diye bir yıl okulumuzda çalışmıştır.

Okulumuza ilk Kazandırılan fotokopi aracı Denizli sanayi odasının bağışı alarak bulunmaktadır.Ayrıca Müzik öğretmenimiz İclal Karaoğlan okulumuz marşını söz ve müziğini bestelemiştir. Yatılı öğrencilerimiz Cumhuriyet Lisesi pansiyonunda barındırılmış ve öğle yemeklerimiz de bu liseden taşıma ile getirilmiştir.Büyük bir heves ve amatörce bir ruhla öğretime başlanmıştır. Güvenlik açısından okulun zemin katının dışarıya açılan bölümleri koruma derneği tarafından demirletilmiştir. Okul Koruma derneğimiz oluşturulmuştur. Derneğimizin Kurucuları; Kadir Kurucu (Avukat ), Mithat Ekici (Doktor) , Oğuz Cinbiş (Doktor), Emin Erdoğan (Doktor), Ümit Çobanoğlu (Eczacı), Abdurrahim Boyacılar (Emekli Öğretmen )Koruma derneği başkanlığına Av. Kadir Kurucu seçilmiştir.

Okulumuzun Binası olmadığı için Erbakır A.Ş. İle Denizli valiliği arasında Bir protokol imzalanarak, okul yapımı Erbakır A.Ş. Tarafından üslenilmiştir. Bu protokol da eğitim–öğretim binası, Kız ve erkek öğrenci pansiyon binaları oyun alanları bulunmaktadır.Bu binada iken Bakanlık sürekli Pansiyon Eşyası (Ranza, Yatak, Battaniye, Yemek masanı ve sandalye) göndermiştir. Bunları depolamakta oldukça zor olmuştur.

1996–1997 Eğitim ve öğretim yılının 2. Döneminde ilk Kadrolu öğretmen olarak Fizik öğretmeni Erden Çoban atanmıştır.

1997–1998 Eğitim – Öğretim Yılında Görev yapan öğretmenler
Burada 2 yıl kaldıktan sonra bina yetersiz kaldığından dolayı Denizli Lisesi Bahçesinde bulunan TEV Anadolu Lisesinin boşalttığı binaya 1998–1999 Eğitim ve öğretim yılı için taşınılmıştır.

1998–1999 Eğitim ve öğretim yılında görev yapan öğretmenler
Bu arada Müdür yardımcısı Ali Kaç Müfettişliğe dönmüş, yerine Müdür yardımcılığına Bircin Aydoğa getirilmiştir. Eski binaya yaptığımız bütün masraflar orada kalmıştır. Atatürk köşesi ve sınıf tahtalarına dokunulmamıştır. TEV Anadolu Lisesinin bıraktığı bina boyatılmış, buraya yine Atatürk köşesi yapılmış, bazı bölgeler demirletilmiştir.

Eğitim ve öğretime büyük bir heves ile devam edilirken okul Fikret Karatepe görevden alınıp Denizli Anafartalar Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliğine atanmış, Okul müdürlüğüne vekâleten müdür yardımcısı Deniz Kösehan 4-Kasım -1998 tarihinde görevlendirilmiştir. Okul Müdür vekili Deniz Kösehan’ın görevlendirmesi 23-Aralık–1998 tarihinde iptal edilerek dışarıdan geçici Denizli Lisesi felsefe öğretmeni evset Tuğrul Müdür vekilliğine görevlendirilmiştir. Yani okulun kadrosunda olmayan ve aynı zamanda idareciliği bulunmayan bir meslektaşımız:

Okul Müdürü Fikret KARATEPE Mahkeme kararı ile 19-Nisan -2000 tarihinde yeniden görevine dönmüştür.
1998–1999 Eğitim ve öğretim yılında ilk kez ÖSS sınavına giren okulumuz öğrencileri Bireyselde Türkiye 6.lığı, Türkiye 11.ciciği çıkarmıştır. Gurup başarısı olarak ta tüm okullar arasında Türkiye 16. olunmuştur. Bu durum fen lisesi ailesi tarafından gurur kaynağı olmuştur. 2000 yılı Eylül ayında Erbakır AŞ. Yapmış olduğu ve sadece eğitim-öğretim binasının bitmiş olduğu, kanalizasyonlarının bile olmadığı bina Milli Eğitime Devredilmiştir. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından binaya hemen taşınılması istenmiştir. Bina Şehir merkezine 5 km uzaklıkta, ulaşımı oldukça zor bir yerdedir. Binanın konumu üç tarafı yol, güney bölümünde sonradan belediye tarafından sıkıştırılmış arsalar bulunmaktadır. Bu arsalar binamızın önünü kapatmakta ve estetiğini bozmaktadır. Hemen Milli eğitim müdürlüğüne yazı yazılarak bu arsaların okulumuza dâhil edilmesi istenmiştir. Ama sonuç alınamamıştır. Binanın kanalizasyonlarının Kazı ve işçiliği Gümüşler belediyesi tarafından, Döşenecek Büzler Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından, kullanılacak Çimento da Fen Lisesi Koruma Derneği tarafından Karşılanarak 500 metre kanalizasyon döşetilmiştir.Ekim Ayında Binaya taşınılmıştır. Bir yıllığına yapmış olduğumuz masrafların hepsi eski 2. Binamızda kalmıştır. Bina önünün Çevre Düzenlemesin de Gümüşler belediyesi iş makineleri çalışmıştır. Denizli belediyesi kamyonları 50 Kamyon iyi toprak getirivermişlerdir. Denizli Çevre Müdürlüğünden 500 milyon destek alınarak yeşillendirme çalışmaları yapılmıştır. Koruma derneğimizin katkılarıma azımsanamayacak kadar çoktur.

Okula bol miktarda kürek, kazma, Tırmık, alınmış, Beden Eğitimi Öğretmeni Hüseyin Ayvaz Önderliğinde Sürekli araziyi düzeltilmeye çalışılmıştır. İlk Ağaçlandırmalar ve ağaçlar DOÇEV Tarafından dikilmiştir. Orman mühendisi Tarık Pilevne bilgisi ve katkıları ile de yakından ilgilenmiştir. Çimler yine öğrencilerimiz tarafından ekilmiştir. Öğrencilerimiz okulumuza servislerle taşınmakta, İl dışından gelen öğrencilerimiz Denizli Anadolu Lisesinin ( 13 km ) Pansiyonunda kalmışlardır.

1999–2000 Eğitim ve öğretim yılında öğrencilerimizin yedikleri öğle yemekleri Denizli İmam –Hatip Lisesi yemekhanesinden gelmiştir. Bu arada okulumuzda eğitim ve öğretim Laboratuar alt yapısının (Laboratuar Sisteminin ) olmamasına ders araç ve gerecinin az almasına rağmen öğretmenlerimizin fedakârlıkları ile düzenli bir şekilde yürütülmektedir. Acil durumlarda öğrencilerimiz, hastaneye veya evlerine başta idareciler olmak üzere, öğretmenlerimizin araçlarıyla taşınmıştır.

1999–2000 Eğitim- öğretim yılında görev yapan öğretmenler

1999–2000 Öğretim yılı TÜBİTAK Fizik olimpiyatlarında Lise 2. sınıf öğrencimiz Ahmet Araç Türkiye 3. gelerek Bronz madalya almaya hak kazanmıştır. 2.Mezunlarımızın girdiği 2000 ÖSS Sınavında Bireyselde Türkiye 3. Mehmet Köseoğlu, Bu ÖSS sınavında ilk yüzde 11 Öğrenci ilk binde 25 Öğrenci yer almıştır. Yine okulumuz 2000 ÖSS sınavı sonuçlarına göre okullar arası sıralamada Türkiye 11. olmuştur. 2000 yılı yazında Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden yaklaşık olarak 14 Milyar TL ye okulumuz yemekhanesi yaptırılmıştır. 2000 yılı Temmuz ayında Müdür yardımcısı Bircin Aydoğan görevden alınmıştır. Kendisine özverili çalışmalarından dolayı şükran borçluyuz. 2000–2001 eğitim ve öğretim yılında Yemekler okulumuzda yapılmış, ancak kadrolu personelimiz olmadığı için, yemekhanede çalışan 1 Aşçı, 1 Bulaşıkçı ve 1 Hizmetlinin hepsi Koruma Derneğimiz tarafından çalıştırılıp, masrafları öğrencilerimizden karşılanmıştır. 2001 yılı Nisan ayında okulumuz genel teftişe alınmıştır. Genel teftişin sonuç raporunda okula 1.Teknisyen, 1 ambar memuru, 1. Aşçı, 1 Bulaşıkçı, 1 gece bekçisi, 1 hemşire ve yeteri kadar hizmetlinin verilmesi gerektiği vurgulanmıştır. Personel sağlanması ile ilgili gerekli yazışmalar yapılmış fakat sonuç alınamamıştır. 2001 yılı ÖSS sonuçlarında okulumuzdan bireyselde Türkiye 5. Ahmet Araç Çıkmıştır.

2001–2002 Eğitim ve Öğretim yılında okulumuzda görev yapan öğretmenlerimiz
Okulumuzun pansiyonunun yapılması için gerekli girişimler yapılmış olup 2002 bütçesinde yer almıştır. Pansiyon binalarının yapılacağı yerin arazisinin düzeltilmesi için Denizli belediyesinden yardım istenmiş, Denizli Belediyesi iş makineleri (Dozer, kepçe ve 8–10 kamyon ile 2002 Mayıs ayında 10 gün okulumuzda çalışmışlardır.Ancak aynı bölgede bir haftalık iş kalmıştır.2002 Yılının yaz ayında okulumuza bakanlıktan 11 Bilgisayar gönderilmiş 2 adette ödenekle alınarak bilgisayar laboratuarı kurulmuştur. 2002–2003 Eğitim ve öğretim yılı yine sıkıntılı başlamış kadrolu 2.Hizmetli ve bir memur bulunmaktaydı. Teknisyenlik işleri, gece bekçiliği, Yemekhanede çalışan personelin olmaması eğitim ve öğretim alt yapısında aksamalara sebebiyet veriyordu. Bu personel ihtiyacı Koruma derneğimiz tarafından, öğrenci velilerinin desteği ile sağlanmıştır.

2002–2003 Eğitim ve öğretim yılında okulumuzda çalışan öğretmenler
2003Yılının ocak ayında bakanlıktan 1 Video Projeksiyon cihazı ( 6 milyar ) gönderilmiştir. 2003 yılının şubat ayında yine bakanlıktan 25 adet Bilgisayar gönderilmiştir.Okulumuzda öğrencilerimizin rahat bir şekilde oynayacakları spor tesisi basketbol dışında bulunmamaktadır. Beden Eğitimi Öğretmenimizde Bu durumdan sürekli dert yanmaktaydı. Buraya bir futbol sahası yaptırmaya karar verdik. Bu işleri de hayırseverler tarafından yaptırmaya karar verdik. 2003 Yılının Mart ayında Sarayköy Sulama Birliğinin Başkanı Yasin Çetinkaya ile görüşüldü. Ve araziyi düzeltmek için 2 adet kepçeyi okula göndererek 2 gün çalışıldı.70x40m arazi düzeltildi. Yığılan toprakları Gümüşler belediyesi araçları taşıdılar. 2003 yılı Nisan ayı içerisinde öğrenci velimiz işadamı Kaynak tekstil A.Ş. Sahibi Mustafa Kaynak tarafından Kimya laboratuarımız yaptırılmıştır.
2002–2003 Eğitim ve öğretim yılı içerisinde okulumuz sosyal etkinliklerde de oldukça başarılı bir yıl geçirmiştir. 2003 yılı Ocak ayında okul aile Birliği yemeği, yılsonunda mezuniyet programı, Temsil müsamere kolunun hazırladığı tiyatro gösterisi, Hazırlık sınıflarının hazırladığı müzik ve eğlence günü gibi etkinliklerimizin önde gelenleridir. 2003 yılı Temmuz ayında İşadamı ve Faber Mermer A.Ş nin sahibi İbrahim Cinkaya Müdür ve müdür yardımcıları tarafından ziyaret edilmiş, okulun eksikleri anlatılmıştır. Kendisi okula çevresi tel örgü ile kaplı futbol sahası sözü vermiştir. Bunun üzerine öğrenci velilerimizden Mühendis Muzaffer Yüksel ile görüşülerek projelendirme çalışmaları yapılmıştır. Ve saha inşaata başlanmıştır. 2003 yılının Aralık ayında İşadamı İbrahim Cinkaya’nın katkılarıyla yapılan Futbol Sahası bitirilerek öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur 2003 yılı Temmuz ayında işadamlarından öğrenci velimiz Cevat İnceoğlu ziyaret edilerek, okulun eksiklikleri dile getirilmiştir. Kendisinden Fizik laboratuarının altyapısıyla beraber Deney masası ve Enerji üniteleri sözü alınmıştır. Hemen Proje çalışmaları başlatılmış ve 2003/2004 Eğitim öğretim yılına Fizik laboratuarı yetiştirilmiştir. 2003 yılı eylül ayında Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan okulumuza gelerek pansiyon binamızın yapılması için ciddiyetle takip edeceğini söylemiştir.

Okulumuz 2003 ÖSS sınavı sonuçlarına göre İTÜ’yü kazanan ilk 200 öğrenci arasına en çok öğrenci yerleştiren okul olmuştur. Bu durum İTÜ tarafından Her yıl düzenlenen Ragıp DEVRES ödülüne layık görülmemizi sağlamıştır. Okulumuz yılın okulu ilan edilmiştir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4384
favori
like
share