Bizler kaplumbağayı nam-ı diğer tosbağayı önce masallardan öğrendik; tavşanla kaplumbağanın yarışında nasıl yavaş yaş yürüdüğünü , o kısacık bacaklarıyla tavşanı geçme çabalarını dinledik. Sonra bağlarda bahçelerde tanıştık bu ağırkanlı hayvanla, akşamdan bahçenin bir kenarına koyduğumuz kaplumbağa sabaha kadar diğer köşeye ancak gidebillirdi.

Bizim çocuklarımızsa bizler kadar şanslı değil ne yaık ki, onlar doğadan ve doğal olandan gittikçe uzaklaşıyor. kaplumbağa deyince akıllarına uzun bacaklı , çevik , hızlı hareket eden “ninja turtle”lar geliyor.

Gerekli Malzemeler;

İki farklı renkte keçe parçaları, igne, iplik, makas,

Yapılışı;

Aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi;sırt için yaprak şeklinde iki parça, Kafa için iki parça, bacaklar içim 2×4 parça ve alt gövde için yuvarlak parça kesin.

Sırtı ortadan dikerek birleştirin.
Ayaklarının herbirini bir kenarı hariç etrafından dikerek birleştirin.Gözlerini iplikle dikerek oluşturun.Sırtına dikmek üzere 7 adet altıgen kesin.Herbirini sırtına dikin.Kaplumbağanın başını da etrafından dikerek birleştirin, bir tarafını açık bırakmayı unutmayın.Ayakların ve başın içini elyafla sıkıca doldurunHepsini alt gövdeye dikerek birleştirin.Daha sonra alt ve üst gövdeleri bir kenarında biraz açıklık kalacak şekilde dikin.Açık bıraktığınız yerden elyaf doldurun. Tamamen dikerek birleştirin.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 956
favori
like
share