Balıksırtı saçlar yapmak için işte size ipuçları;

*Yumuşak yapılı ürünler saçtaki ekstra parlaklığı alıyor. Önce bu tarz ürünlerden birini sıkın, ardından seçeceğiniz modele göre saçı ikiye ayırın. Bir taraftaki saçları üçer santimlik tutamlara ayırın ve tepeden örmeye başlayın.

*Örmek için elinize aldığınız saç tutamını tekrar ikiye ayırın. Dışardan 1–2 santimlik bölümü alarak sol tarafa geçirin ve saçın sağ tarafındaki tutamla kaynaştırın. Sağdan sola bu işlemi tekrarlayın. Böylece yukarıdan aşağıya balıksırtı oluşmaya başlar. Bu örgü tarzını saçın diğer tutamları için de yapmayı unutmayın.

*Saçın en ucunda iki- üç santimlik bir alanı örmeyin. Ve oradaki saçı ince bir toka veya lastikle tutturun. Örgünün dış taraflarındaki saçları dağınık bir görüntü için çok zorlamadan çıkarın. Ve üzerine saç spreyi sıkın.

*Daha klasik bir görüntü için yaptığınız örgüyü topuz şeklinde ensede toplayabilirsiniz. Örneğin Amanda Weekley’de böyle örgüler tercih edilmişti. Bu tarzı benimseyecekseniz önce saça tam volüm veren bir köpük sıkın. Bu hem hacim verir hem de saçı kalınlaştırır. Ardından ise makine ile kurutun. Bu tarzı benimseyen Malcom Edwards, saçı önce atkuyruğu seklinde topladığını ve tepede kalan saçları mümkün olduğu kadar yumuşak ve basık tuttuğunu söylerken topuzun etrafında döndürülen örgünün dağılmaması için kesinlikle tel tokaya ihtiyaç olduğunu vurguluyor.


İpuçları ve öneriler:

*Merdiven örgünün yarattığı dağınık görüntüden korkmayın. Çünkü farkı yaratan esas bu karmaşa.

* Uzun saçlarda birkaç örgü çok sık duruyor.

*Abartılı olmak istemiyorsanız; saç aksesuarı kullanmayı unutun! Çünkü bu saç yeteri kadar detaya sahip.

* Aynı zamanda çok özgür kullanabileceğiniz bir model; ister tek, ister yanda, ister ortada…

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4968
favori
like
share
crenn Tarih: 20.07.2009 21:35
teşekkür ederimm =)
crenn Tarih: 20.07.2009 21:35
:19:[COLOR="Purple"]evet paylaşıma teşekkürler ama ben yinede nasıl yapıldığını öğrenemedim resimli olarak açıklayabilir misiniz ?
erenmelek Tarih: 08.12.2008 14:21
paylaşım için teşekkürler
CADIKIZ Tarih: 08.12.2008 13:33
Cok seviom ama yapamiom:5: