[color="#c16fc4"]Adam genç eşini çok seviyor, bir o kadarda kıskanıyordu öyle ki iş yerinde yemek verildiği halde, her öğlen o uzun yola rağmen evine gidiyor,eşiyle birlikte yemek yiyordu. Kadın, eşinin sadece yemek yemek için geldiğini düşünüyordu. Bilmediği bir şey vardı eşi kendisini kontrol ediyordu. Bu bilinmeyenle uzun süre birlikte yediler yemeklerini taa ki adam gelipte eşini evde bulamayana kadar.

Kapıyı açıp seslendi eşine ses yok... Odaları gezdi bir bir... yok... yok... yok... Telefona sarıldı hemen. Kapalıydı kadının telefonu. İrkildi birden. "korktuğum başıma geldi kesin aldatıyor beni" diye düşündü... Tanıdığı herkesi aradı ailesi, arkadaşları, aile dostları, komşuları hiç kimse görmemişti kadını saatler geçiyor kadından ses çıkmıyordu. Akşam oldu adam evin içinde ümitsiz ve karışmış düşüncelerle dönüp duruyordu. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte adam kararını vermişti boşanacaktı avukat arkadaşına giderek dava açtırdı. Kesin aldatmıştı kocasını ve dönmeye yüzü yoktu artık herşey bitmişti.
Eve dönünce eşine ait ne varsa attı resimleri yırttı,elbiselerini yaktı, takılarını karşılıksız verdi bir eskiciye geriye sadece bir sevgililer günü kartı kalmıştı. " hep seninim...hep senin kalacağım... "yazıyordu üzerinde. adam nefretle bakarak duvara astı kartı uzun uzun baktı elinde tuttuğu içki kadehini sıktığının farkında bile değildi. Elleri kan içinde kalmıştı ama o görmüyordu bile. Telefonun sesini duyduğunda ancak farketti elinin acıdığını ve kan içinde kaldığını açtı telefonu

Adam: "Buyrun" dedi.
Telefonda ki:"İyi günler beyfendi...beylerin evi mi?"
Adam:"Buyrun benim"
Telefonda ki: "Ben ... hastanesinden arıyorum iki gün önce yaralı bir bayan getirdiler hastanemize henüz bugün kendine gelebildi sizin isminizi öğrenebildik hemen gelebilir misiniz? "

Adam yığıldı olduğu yere yanlış duymuş olabilirmiydi. "kesin sevgilisi dövdü" dedi içinden gitmekle gitmemek arasında bocaladı birden sonra "gidip yüzüne tükürmeliyim"diye düşündü. Fırlayıp çıktı sokağa attığı adımların sesini duyuyordu sadece koştu, koştu... Hastaneye ulaştığında nefesi tıkanmıştı danışmadan eşinin kaldığı odanın numarasını öğrendi artık biliyordu ki anlatılan doğruydu eşi yaralıydı ama neden? merdivenleri nasıl çıktığını hatırlamıyordu. Kapıya geldiğinde doktorları gördü. Kendisini tanıttı ve eşini görmek istediğini söyledi. Doktorlardan birisi başını öne eğdi. "başınız sağolsun eşinizi kurtaramadık dedi adam aldatılmışlığın acısıylamı yoksa sevdiği için mi bilinmez, bakamadı eşinin yüzüne son kez cenaze işlemlerini bile eşinin ailesine bıraktı.

Aradan 10 gün geçmişti adam iyiden iyiye yıpranmış,çökmüş,sanki hayattan elini eteğini çekmişti devamlı duvarda asılı duran karta bakıyordu o arada kapı çaldı.Genç bir kurye, büyük bir paket bıraktı kapının önüne. Gülümseyerek "doğum gününüz kutlu olsun efendim eşiniz 10 gün önce ayırdı hediyenizi ve bugün için size teslim etmemizi tembihledi. Çok şanslısınız beyfendi dedi ve çıkıp gitti ne yapmalıydı bilmiyordu adam. Açtı kutuyu elleri titreyerek bir kazak vardı en üstte "çok beğenmiştin bu kazağı ama bana elbise alabilmek için vazgeçmiştin bundan güle güle kullan aşkım" yazılı bir kağıt iliştirilmişti bir paket daha vardı kutuda açtı...saatti bu. Yine bir yazı. "eve geleceğin zamanlar,geç kaldığın her dakika ölüm gibiydi.Umarım artık geç kalmazsın" en alttada bir kart vardı. Sanki sonunu biliyormuş gibiydi yazdıkları "son olacak belki belkide hep yanında, hep birlikte kutlayacağız.Bizli nice yıllara aşkım"

Genç kadın, eşi için seçtiği hediyeleri, doğum gününde teslim edilmek üzere bırakmıştı mağazaya dönüşte şarjı bittiği için telefonu kapanmıştı.Yolun karşısındaki kulübeden eşini aramak istemişti merak etmesin diye ama hızla gelen arabayı farkedememişti...

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 681
favori
like
share
NonameTR Tarih: 14.12.2008 23:40
Mükemmel bir hikayeydi.
Hayret birşey ama tüylerim diken diken oldu.

sağol paylaştığın için.
Rüya Tarih: 14.12.2008 22:35
Etkileyici bir hikaye ve alınması gereken dersler:79:
ünal59 Tarih: 12.12.2008 23:44
ask hıc bır zaman ön yargı kabul edılmez ınsanın kosulu pısokolıjısı aile sartları yada yasam kosulları alıskanlıkları yanlız bırakmak guvensızlık vs.cok farklı sarlara dayanır...
TMOLOS Tarih: 12.12.2008 23:26
etkilendim
MeLaNkOLiK Tarih: 12.12.2008 00:18
insanın yüregi sızlıyor
DENİZEVİ Tarih: 11.12.2008 13:53
[FONT="Palatino Linotype"]Mükemmel bir paylaşım.Bu güzel paylaşımınızdan dolayı sizi candan kutlarım.
Tebrikler ve alkışlar...

Sylar Tarih: 11.12.2008 12:04
Bu kadar mı körelmiş gözü kıskançlıktan... Yazık.
bugulu-gözler Tarih: 11.12.2008 03:18
emegine saglik canim
YiTiK_YiLLaRIM Tarih: 10.12.2008 23:05
emeginize saglik