1986-87 sezonunda Nazillispor´da genel kaptanlık yaptığını açıklayan Nazilli Belediye Başkanı Esat Ergüler, "Yanal o dönemde askerdi. Şike olaylarıyla hiçbir ilgisi yoktur. Onu Milli Takım´da istemeyenler bu tür haberler yapıyor" dedi

"İdmana bile çıkmamış"
Bir yayın organında çıkan "Ersun şike yaptı" başlıklı haberdeki iddialar Milli Takımlar Teknik Direktörü Ersun Yanal´ı güç durumda bırakırken, Nazilli Belediye Başkanı Esat Ergüler, Yanal´ın bu olaylarla ilgisi olmadığını açıkladı. O dönem Nazillispor´da Genel Kaptanlık yaptığını ifade eden Ergüler, "Ersun Yanal o dönem bizim lisanslı futbolcumuzda fakat takımla ne bir resmi maça ne de idmana çıkmadı. Çünkü kendisi o dönemde askerdi. Alanyaspor ile yapacağımız maç öncesi şike ithamları oldu. Biz de tedbirimizi aldık ve maçı 2-1 kazandık" dedi.

"Yanal evde değildi"
Ergüler sözlerini şöyle sürdürdü: "Daha sonra futbolcularımız ve polis ile yaptığımız çalışmada bahsi geçen eve gelenlerin içinde kesinlikle Ersun Yanal yoktu. Bundan eminim çünkü orada polislerle birlikte baskın yapmak için ben, şimdiki kulüp başkanımız Süleyman Bilgen ve yönetici arkadaşımız Cengiz Düzgün´de oradaydık ve Ersun Yanal´ın bırakın kendisini ismi dahi geçmedi. Gazetedeki habere göre Server Munis Yanal´ın eniştesiydi ve kendisi aynı zamanda Alanyaspor´da yöneticiydi."

"Onun için üzülüyorum"
"Fakat ben o dönemde Ersun´u bir kez olsun Nazilli´de görmedim. Yanal için üzülüyorum. Onu artık Milli Takım´ın başında istemiyorlar ve böyle şeyler yapıyorlar." 86-87 sezonunda asbaşkanlık yapan şu anki Nazillispor Başkanı Süleyman Bilgen de iddiaların Yanal ile ilgisi olmadığını savunup, "Haberde idari menacer olarak belirtilen şahıs kaleci antrenörüdür. O da bizimleydi" diye konuştu. Bu arada basın açıklaması yapan Server Munis, Ersun Yanal ile akrabalık bağının olmadığını, şike ile ilgili parayı kendisinin vermediğini belirtti.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 657
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 11.03.2005 06:35
:20:söyle bir okuyorumda alicigim sanki ersun sikeyi yaparken parayi ona sen vermis gibi yaziyorsun komplo bunlar zaten federasyonda bu dosyalari kapatti adamai sen sevmedin kim gelecek yerine bana söylermisin asidi kacmis soda gibi olan fatih terimmi ondan daha hic bir sey olmaz yaz bir yere bunu iflas etmis bir esnaftan farki yok yani :21:
lazcop Tarih: 11.03.2005 00:53
NEYSE GS2004 KARDES. SEN BU KONUDA KENDINE BIR YÖN CIZMISSIN VE BU YOLDA DEVAM EDECEGIN BELLI. SAYGI DUYARIM. BAKALIM ZAMAN NELER GÖSTERECEK
GS2004 Tarih: 10.03.2005 21:22
ersun denilen insan :9:yaramaz rüsvetci para delisi bir insan milletini ve Milli Takimi sevseydi gururlu bir insan olsaydi coktan pilini pirtini toplar kümesine geri dönerdi ...Milli Takimi Sevmeyen Seviyesiz bir insandir Kendisi..-. :16:
lazcop Tarih: 10.03.2005 18:31
BUNLAR BENCE SADECE HAKAN SÜKÜRÜ MILLI TAKIMA ALMADI DIYE OLUYOR. SIMDI ERSUN YANAL GITSE YERINE BASKASI GELSE VE BASKA BIR TAKIMIN BIR OYUNCUSUNU MILLI TAKIMA CAGIRMASA BUSEFER O TAKIMIN CAMIYASI AYNI SEKILDE ÜSTÜNE GIDECEK.

KONUNUN MILLI TAKIM OLDUGU MALESEF UNUTULUYOR.
GS2004 Tarih: 10.03.2005 14:39
O Zaman Adam Gibi Adam Getirsinler Kimse Ugrasmaz O Zaman ersun yanal kim ya Milli Takim Bu adam icin bir gömlek Üstünnnnnnnnnn :16:

kabak tadi verdi su ersun konulari :9:
lazcop Tarih: 05.03.2005 13:31
HERKES BÖYLE MILLI TAKIM TEKNIK DIREKTÖRÜYLE UGRASIRSA COK ZOR :20:
MaRaBoGLu61 Tarih: 02.03.2005 20:40
bizim medya birini sevmeyince sevmez kardesim senol günesi sevdimi sevmedi biz birdaha dünya ücüncüsü olabilirmiyiz ben inanmiyorum