14 yıl daha genç olmanın 4 yolu


Vücudunuzun saatini geri çevirmek istiyorsanız, güç ellerinizde! Bu gerçeği araştırmalar da kanıtladı. Orta yaşlı bir kişinin sahip olduğu dört alışkanlık onu 14 yaş gençleştirmeye denk geliyor. Bu da 50 yaşındaki bir kişinin vücut yaşının aslında 36 olabileceğini gösteriyor. İşte uygulamanız gereken 4 kolay strateji:

1- Hareket edin:
Evet bunu her zaman söylüyoruz ama her hafta anti-aging'e yardımcı olabilmesi için üç fiziksel aktiviteyi düzenli olarak yapmalısınız. Bu üç fiziksel aktiviteler şunlar; yürümek, güç egzersizleri, (Ağırlık kullanarak) yüzme, bisiklete binme, aerobik, jogging gibi kalp ritmini hızlandıran egzersizler.

2- Diyetinizi sebze ve meyvelerle doldurun:
Her öğünde renkleri sayın. Öğünlerinizde en az üç renk olmalıdır. Ama beyaz ve kahverengiyi bu üç renge dahil etmeyin. Domatesin kırmızısı, limonun sarısı ya da marulun yeşilini tercih edin.

3- Alkol konusunda kalbinizle dost olun ve dikkatli davranın:
Alkolü bilinçli bir şekilde tüketmek, kalp damarlarınızı üç yıl gençleştirir. Ancak özellikle, ailesinde göğüs kanseri olan kadınlara içki içmeyi kesinlikle önermiyoruz. Ayrıca ailesinde uyuşturucu ve alkol bağımlılığı yaşayanların da alkolden uzak durması gerekiyor. Kadınlar için günde yarım veya bir kadeh, erkekler içinse günde bir veya iki kadeh içki yeterlidir.

4- Kötü alışkanlıklardan uzak durun:
Örneğin siz içmeseniz bile etrafınızda içilen sigaralar size de çok zarar verir. Sigara içilen bir ortama girdiğinizde ve bir saat kaldığınızda siz de en az dört tane sigara içmiş gibi olursunuz. Sigara içen birisi, sigarayı bıraktıktan beş yıl sonra, sigara içilen sekiz yılın yedi yılını geri kazanmış olur.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 453
favori
like
share
M.Kutsi Çil Tarih: 18.12.2008 20:16
Bir gün bir ilçe hastahanesinde bir doktor arkadaşla oturuyoruz.Doktor,bir hastayı ayak üstü muayene etti,reçetesini yazdı,hasta giderken geri döndü"Doktor bey ne yiyip içeyim,pehriz yok mu" dedi,doktor da "Dayı canın ne istiyorsa ye,şunu yeme,bunu yeme diyeceğim,sen de yemeyeceksin,üç sene fazla yaşayacaksın da ne olacak,her şeyin sonu ölüm değil mi" dedi.
Şimdi diyeceksiniz ki "Sağlıklı ve kimseye muhtaç olmadan,hayat standardını düşürmeden yaşamak isteyenlere hitap ediyoruz" Siz de haklısınız,ne diyeyim,ama doktorun laflarını da hiç unutmuyorum.
ADALI Tarih: 17.12.2008 18:37

iyide kuruyemiş çekirdek bunlarda obeziteyi artırıyor.
AYIŞIĞI Tarih: 17.12.2008 14:20
kuruyemiş çekirdek yada meyve yesinler abi
ADALI Tarih: 16.12.2008 16:35
Sevgili Ayışığı güzel şeyler yazmış ellerine yüreğine sağlık ama bişey atlamış.Lütfen sigarayı bırakan arkdaşlar sigarayı bırakıp sakıza başlayacaklarsa benim gibi vazgeçsin.Çünkü erkeğin ağzına sakız hiç yakışmıyor.Örnek olarak kendimi gösterebilirim.
NonameTR Tarih: 11.12.2008 15:28
Sigara harici çok iyiyidi be
sevinmiştim genç kalacağım diye
Sağol
erenmelek Tarih: 11.12.2008 14:12
değerli bilgiler için teşekkürler
SU-PERISI Tarih: 11.12.2008 12:54
Saglıklı ve genç olabilmek için bu maddelere uymak gerekiyor,paylaşımın için saol Ayışığı.