bu akşam arena programında olacak

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3267
favori
like
share
Terakkiperver Tarih: 07.03.2009 04:01
Kurtulmuş: Bizim Boş Laflarla İşimiz Yok!

Kurtulmuş, 29 Mart Yerel Seçimleri öncesinde iktidar ve ana muhalefet partisi liderlerinin meydanlarda oyun oynadığını belirtti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, “Bizim boş laflarla, anlamsız polemiklerle işimiz olmaz. Bizim amacımız bu milletin yüzünü yeniden güldürmek, bu ülkeyi yeniden ayağa kaldırmaktır” dedi.

Partisince Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Kurtulmuş, 29 Mart Yerel Seçimleri öncesinde iktidar ve ana muhalefet partisi liderlerinin meydanlarda oyun oynadığını ileri sürdü.

“Her gün birbirlerine mahalle çocuğu üslubuyla ağza alınmayacak sözlerle hakaret ediyorlar, böbürleniyorlar” diyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:
“Birbirlerine karşı fevkalade, yakışıksız sözlerle sataşıyorlar. Ortada bir oyun oynanıyor. Sanki sadece iki partiden oluşan bir seçimle karşı karşıyayız. Birinin kara dediğine diğerinin ak, diğerinin ak dediğine, diğeri kara diyor. Memleketi bir gerilimin, bir kutuplaşmanın, bir çatışmanın içine sokuyorlar. Aslında siyaset adına bu memleketin önünde ifşa ettikleri, oynadıkları oyun, hani eskiden bir söz vardı ya sanki hisseli harikalar kumpanyası. Her gün tiyatro oynar gibi milletin önünde oyun oynuyorlar”

“ÜLKEYİ YENİDEN AYAĞA KALDIRMAK”

Kendi üsluplarının çatışma ve milleti bölmek, milleti kamplaştırmak olmadığını da belirten Kurtulmuş, “Bizim üslubumuz doğru bildiğimizi söylemek, yol göstermek, ufuk açmak, yapıcı bir şekilde muhalefet etmektir. Onun için onlar bildiklerini yapsınlar, istedikleri kadar ağız dalaşıyla uğraşsınlar, karşılıklı olarak danışıklı dövüş içinde olsunlar” diye konuştu.

Kendilerinin çatışmanın tarafı olmayacaklarını ifade eden Kurtulmuş, “Buraya, işsizliği, yoksuluğu, yolsuzluğu, işçinin, memurun, sanayicinin durumunu tartışmaya, konuşmaya geldik. Biz insanın, emeğin, ekmeğin ne demek olduğunu konuşmaya geldik. Bizim boş laflarla, anlamsız polemiklerle işimiz olmaz. Bizim amacımız bu milletin yüzünü yeniden güldürmek, bu ülkeyi yeniden ayağa kaldırmaktır” dedi.

AKP'nin ekonomik programını da eleştiren Kurtulmuş, uygulanan ekonomik programların geniş kesimleri mağdur ettiğini öne sürdü.

Konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı da eleştiren Numan Kurtulmuş, “Değişim var dedi, suya düştü. Nerede kaldı değişim. Nerede kaldı yenilik. Çok doğru söylüyorsun. Bir tek şey değişti. Bunlara millet “Değiştirin” dedi. Bunlar da kendilerini değiştirmeyi, değişim zannettiler” görüşünü dile getirdi.
Kurtulmuş, iktidar ile ana muhalefet partisi arasındaki tartışmalardaki üslubu da eleştirerek, “Çatışmayı görüyorsunuz. Ana muhalefet bir şey söylüyor, iktidar bir şey söylüyor. Kavga, çatışma, kayıkçı kavgası, horoz dövüşü. Hiç muhtevası olmayan tartışmalar. Ancak biz bu filmi çok gördük” şeklinde konuştu.

İŞSİZ SAYISI

Türkiye'de son dönemde işsiz sayısın hızla artığını belirten Kurtulmuş, temmuz ayından bu yana 1 milyon 154 bin kişinin işsiz kaldığını ifade etti.

Esnafın, işçinin, memurun alım gücünün azaldığını, emeklinin zor günler yaşadığını da ifade eden Kurtulmuş, işsizliğe çare bulunmadığını söyledi.

Ülkenin ve belediyelerin büyük borç yükü altında olduğunu öne süren Kurtulmuş, “Devlet borçlu, belediler borçlu, vatandaş borçlu. İşte onun için hisseli harikalar kumpanyası yapıyorlar” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın herkesin Saadet Partisine gider korkusuyla seçim öncesi IMF ile anlaşmadığını öne süren Numan Kurtulmuş, “IMF ile anlaşmayı korkarız ki seçim sonrasına bırakmaya çalışıyorlar. Açık söylüyorum. Bir daha bu memleketi IMF kapısında diz çöker hale getirirseniz iki elimiz de yakanızda olacaktır” dedi.

İşsizliğin ve yoksulluğun artması sonucu birçok kişinin mağdur olduğunu ve yardıma muhtaç hale geldiğini belirten Kurtulmuş, yapılan yardımların gizli olması gerektiğini vurguladı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Kurtulmuş “Sadaka dağıtmak bizim kültürümüzde var. Ama sadakayı gösterişle veremezsiniz. Devletin görevi, vatandaşına sadaka dağıtmak değil, vatandaşını sadaka dağıtır hale getirmektir” dedi.

YARDIMLAR

Dağıtılan yardımların seçim öncesinde ve “şov” halinde yapıldığını iddia eden Numan Kurtulmuş, bunun üzücü olduğunu söyledi.

Sosyal devlet olmanın gereğinin yardım dağıtmak olmadığını, yoksul ve dar gelirli kesimlere rahatlık sağlayacak düzenlemelerin hayata geçirilmesi gerektirdiğini belirten Kurtulmuş, “Sosyal devlet, vatandaşına kömür dağıtan değildir. Sosyal devlet asgari ücretliden vergi almayan devletir” dedi.

Kurtulmuş, kongreden bu yana Saadet Partisinin ortaya koyduğu performansın geniş kesimler tarafından takdir edildiğini de belirterek, “Saadet Partisi milletten aldığı ruhla, milletin sahip olduğu birikimle yeniden büyük Türkiye hedefine sahip olmanın adıdır. Onun için işte buradayız” diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, konuşmasında partili belediye başkan adaylarına destek de istedi.

Haber Alemi
Terakkiperver Tarih: 26.02.2009 21:23Saadet AKP'nin kimyasını bozdu

SP'li Kurtulmuş, Mart seçimleri için oldukça iddialı konuştu. Kurtulmuş'un iddiasına göre AKP'nin kimyası bozuldu...

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, partisinin yükselişi karşısında Başbakan'ın ve AK Parti yöneticilerinin kimyasının bozulmaya başladığını savundu.

Numan Kurtulmuş, partisinin aday tanıtım toplantısına katılmak üzere geldiği Kahramanmaraş'ta, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Balduk'u ziyaret etti.

Saadet Partisi lideri, ziyarette, Türkiye'nin bugün yaşadığı ekonomik sıkıntıların içine, program çerçevesinde son 8 yıldır bile bile ve göz göre göre sokulduğunu öne sürdü.

Kurtulmuş, şöyle konuştu:

''Türkiye bu noktaya, 2000'li yıllarda önce IMF'nin ardından 'güçlü ekonomiye geçiş' diye dayatılan programın mantığındaki yanlışlıklar nedeniyle gelmiştir. Türkiye, son yıllarda olmadığı kadar yoksullaşmıştır. Bireysel kredi borçlarını ödeyemeyecek insan sayısındaki artış yüzde 1600'dür. Türkiye, ciddi halde borçlu hale getirilmiştir. İkinci olarak tezgah bozulmuştur. Türkiye, 8 yıllık süre içinde tezgahını dağıtmıştır. İşin en hazin tarafı budur. İşte bu tezgahın kolayca toparlanması da mümkün değildir. Onun için Türkiye'nin yeniden reel sektörünü canlandırması gerekiyor, üretimi ve istihdamı artırması gerekiyor.''

''ADIM ADIM SAADET PARTİSİ'Nİ TAKİP ETMEKTEDİRLER''

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kurtulmuş, bir soru üzerine, ''Öteden beri eleştirdiğimiz hususlardan biri, kendisini merkezde zanneden partiler Türkiye'de siyaseti bilgi ve proje üzerinden yapmak yerine siyaseti çatışma ve gerilim üzerinde yapmayı tercih ediyorlar. Son 7 yıldır AK Parti ile CHP arasındaki bu çatışma siyaseti ve gerilim siyasetinin milletimize hiçbir şey kazandırmadığı ortadadır'' dedi.

Bu siyasetin bütünüyle Türkiye'ye zarar verdiğini öne süren Kurtulmuş, herkesi, üsluplarını ayarlamaya ve ufuklarını genişletmeye çağırdı.

Kurtulmuş, sözlerini şöyle tamamladı:

''Saadet Partisi'nin 26 Ekim 2008'deki büyük kongresinden bu yana AK Parti'nin değerli genel başkanı ve yöneticileri adım adım Saadet Partisi'ni takip etmektedirler. Bunu her vesileyle görüyoruz. Bizim Çağlayan'da ortaya koyduğumuz ve hiç politik malzeme yapmadığımız mitingden sayın Başbakan ciddi bir şekilde etkilenmiş ve Davos'ta o çıkışı yapmak durumunda kalmıştır.
Hemen ardından IMF ile ilgili anlaşma konusunda bazı açıklamalar yaptık. (Bu anlaşmayı yapmayın) diyoruz. Sayın Başbakan da bu eleştirilerden etkilendiği için IMF anlaşmasını öyle görülüyor ki seçim sonrasına tehir etmek durumda kalmıştır. Bizim amacımız kimseyle çatışma içine girmek değildir. Ancak herkes biliyor ki Saadet Partisi'nin bu yükselişi karşısında sayın Başbakan'ın ve AK Parti yöneticilerinin kimyası bozulmaya başlamıştır.''

KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Balduk da kent ekonomisi hakkında bilgi verdi. Balduk, daha sonra Kurtulmuş'a, ziyaret anısına sim sırma işlemeli tuğra hediye etti.

İnternethaber.com
Terakkiperver Tarih: 21.02.2009 01:14


Kurtulmuş’un Erdoğan’la ilgili en büyük endişesi

Sakarya belediye başkan adaylarının tanıtımı için Adapazarı'na gelen Numan Kurtulmuş, hem hükümete hem muhalefete yüklendi. Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan’ın seçimlerden sonra IMF ile anlaşmasından endişe ettiğini söyledi.


Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, AK Parti ve CHP'nin anlamsız, faydasız ve çağ dışı soğuk savaş siyaseti üslubuyla Türkiye'nin 7 yılını kaybettiğini belirterek, "Bu bir çatışma ve gerilim siyasetidir." dedi. Kurtulmuş, iktidar partisini çatışmadan beslenmekle suçladı.

Partisinin Sakarya belediye başkan adaylarının tanıtımı için Adapazarı'na gelen Numan Kurtulmuş, Tuna Tan Tesisleri'nde iş adamlarıyla yemekli toplantıda bir araya geldi. Kurtulmuş, burada yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Deniz Baykal'a yüklendi. Kurtulmuş, her iki partiyi de gerilim ve çatışma siyaseti yapmakla suçladı. Milletin değişim talepleri sonucu doğmuş ve iktidara gelmiş olan AK Parti'nin milletin kendisinden beklediği değişimi yapmak yerine tam bir statüko partisi haline dönüştüğünü öne süren Kurtulmuş, AK Parti'nin çatışmadan beslendiğini iddia etti.

7 yıldır CHP'nin AK Parti'ye saldırıda bulunduğunu, AK Parti'nin de aynı üslupla cevap verdiğini anlatan Kurtulmuş, şunları söyledi, "Malesef son 7 yılda sayın Erdoğan ile sayın Baykal arasında birinin ak dediğine birinin kara dediği politika ve polemik sürdürülüp gidiliyor.Türkiye 7 yılını kaybetmiştir. Bu bir soğuk savaş siyasetidir. Çatışma ve gerilim siyasetidir. 1970'li yıllarda rahmetli Ecevit ile Demirel arasındaki birinin ak dediğine diğerinin kara dediği o anlamsız gerilimle heba edilmişti. O kadar ilginçtir ki CHP klasik tavrının dışına çıkarak gerekirse ne olursa olsun Kur'an kurslarından bahsediyor. Başörtüsü ve çarşaf açılımından bahsediyor. İçindekileri Allah bilir. Hazır Kur'an kursu demişken, AKP CHP'ye 'Hayır, olmaz. O konularla sen ilgilenemezsin'. 'Bu memlekete Kur'an kursu lazımsa onu da biz getiririz'. Diğer taraftan çatışma ve gerilim siyaseti öyle bir noktada istismar ediliyorki; bir taraf 'aman sakın ha oylarınızı sakın bölmeyin' Ak Parti'ye oy verirseniz şeriat gelir diyor. Öteki taraf da diyorki; CHP'ye oy verirseniz kominizm gelir diyor. AKP tam bir statüko partisi haline dönüşmüştür. Statüko partilerinin temel özelliği çatışmadan besleniyor olmalarıdır. Bunlar geri kalmış topluma söyleyecek bir şeyi olmayan tarihi ve günü okuyamayan tamamen ezberci tamamen statükocu soğuk savaş siyasetini kullanan siyasetçilerdir. 2010 yılında Türk toplumunun değişimci siyasete ihtiyacı vardır. Yol gösteren akla ve bilgiye dayalı ağlak, akıl ve adalet üzerine inşa edilmiş bir siyasete ihtiyacı var."

TSUNAMİ DALGALARININ ETKİSİ HENÜZ TÜRKİYE SAHİLLERİNİ VURMADI

Türkiye'nin yavaş yavaş çok sınık konuşulan ekonomik krizin etkisiyle karşı karşıya kaldığını dile getiren Kurtulmuş, krizin esası itibariyle bir uygarlık ve medeniyet kirizi olduğunu vurguladı. 'İşin manevi ve ekonomik kısmı buzdağının görünen kısmıdır. Aslında buzdağının suyun altında kalan ana kütlesi çok daha vahim çok daha derin çok daha güçlü krizleri barındırmaktadır.' diye konuşan Kurtulmuş, buzdağının altında bütün dünyayı kapsayan bir sosyal, ahlak, ailelerin değerlerinin çözülmesi ve yoksulluk meselesinin olduğunu söyledi. Kurtulmuş, kalıcı ve güçlü şekilde devam edecek olan krizden batılı değerler içinde kurtulmanın yolu bulunmadığını belirtti. Türkiye'nin henüz küresel krizin etkilerine muhatap olmadığını ifade eden Kurtulmuş, "Dışarıdaki tsunami dalgalarının etkisi henüz Türkiye sahillerini vurmadı." dedi.

Son 8 yıldır uygulanmakta olan güçlü ekonomiye geçiş adı altındaki Türkiye'ye dayatılan uluslararası bir ekonomi programının yani 17. IMF protokolünün doğal sonucu olarak ülkenin çok vahim krizlerle karşı karşıya kaldığının altını çizen Kurtulmuş, şöyle konuştu, "8 yıllık süre içerisinde önce üçlü koalisyon hükümeti, ardından Kemal Derviş'in kendisiyle birlikte krizin getirdiği program ve arkasından 7 yıldır AKP'nin koymuş olduğu program harfiyen birebir aynı programdır. Bu program niteliği itibariyle Türkiye'nin ekonomik yapısını dağıtan, bozan ve dışa bağımlı hale getiren bir programdır. Türkiye'de son 8 yılda tezgahı yani üretim gücü dağıtıldı. Türkiye'nin ekonomik yapısı değiştirildi. Önce tarım nüfusundaki yapı değişti. Sadece geçtiğimiz 2 yıllık süre içerisinde 1 milyon 350 bin vatandaşımız köy yerini terketmiştir. Türkiye'de yaklaşık 6 milyona yakın bir insan malesef gelir bakımından mağdur hale getirilmiştir. Vatandaşın alım gücü alzatılmıştır. Alım gücünün azalması demek Türkiye'de esnafın ortadan kalkması demek. Kobilerin yarısı kapanma noktasına gelmiş. Türkiye'de 1 yıl içerisinde bir önceki yıla göre kapanan iş yeri sayısı yüzde 50 artmıştır. 3 ay içerisinde 150 tane büyük sanayi kuruluşumuz üretimini askıya almıştır. Bir kaç ay sonra bu fabrikalar yabancıların eline geçme noktasına gelecektir. Alım gücü olmayan bir toplum kredi kartlarını ödeyemez bir duruma gelmiştir. Kredi kartı borçlarının altında insanlar inim inim inliyor."

SEÇİMDEN SONRA BAŞBAKAN'IN IMF İLE ANLAŞACAĞINDAN ENDİŞE EDİYORUZ

'Türkiye'nin bu hale gelmesi17. IMF programının sonucudur' diyen Kurtulmuş, "Bize Dubai modeli diye sayın Başbakan söylüyor. Ama arkasından da diyor ki IMF ile anlaşmayacağız. İnşallah bu seçim sözü değildir. Seçimden sonra Başbakan'ın IMF ile anlaşacağından endişe ediyoruz. Eğer IMF ile anlaşma yoluna giderlerse millet adına iki elimiz yakasında olacaktır. Bu sefer IMF ile anlaşma sadece kritik meselerle ilgili olmayacak başta belediye şirketleri olmak üzere toplumun elinde kalan diğer varlıkların da yabancılaşma sürecinin önünü açacak bir anlaşma halini alacaktır. Türkliye'nin bir an evvel içinde bulunduğu programı terketmesi gerkiyor." şeklinde konuştu.

Türkiye'de belediyelerin 44.7 katrilyon liralık borç yükü altında olduğunu anlatan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü, "Türkiye'de yerel yönetimler seçimlerine giriyoruz. Ülkede yerel yönetimlerin 44.7 katrilyon liralık bir borç yükü altındadır. Değil Sakarya Büyükşehir Belediyesi, İstanbul, Ankara İzmir Büyükşehir belediyeleri dahil tüm belediyeler ellerindeki varlıklarını satsalar bu borcu ödeyemezler. İlave olarakta 17.2 katrilyon liralık daha para vermek zorundalar."

Habervaktim.com
Terakkiperver Tarih: 25.01.2009 22:30


Kurtulmuş: Halk iktidara sarı kart gösterecek
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, "Seçmen bu seçimlerde iktidar partisine sarı kart, ondan sonraki seçimlerde ise kırmızı kart gösterecektir." dedi.


Kurtulmuş, Bolu'da partisinin belediye başkan adaylarını tanıttı. Partililer tarafından, TEM Otoyolu Paşaköy Gişeleri'nde karşılanan Kurtulmuş, konvoy eşliğinde Bolu'ya geldi. Kentteki işadamları ve partilileriyle akşam yemeği yiyen Kurtulmuş, burada bir konuşma yaptı.

Daha sonra 17 Temmuz Spor Salonu'na geçen Kurtulmuş, "Başbakan Numan" sloganlarıyla karşılandı. Kurtulmuş, burada Bolu Belediye Başkan Adayı Ali Sarıgül ile ilçe adaylarını tanıttı.

Kurtulmuş, buradaki konuşmasında, Anadolu'yu adım adım dolaştıklarını belirterek, "Burada gördüğümüz manzara şudur: Bu millet yeniden suyu görmüştür. Birkaç adım daha attığı zaman abdesti aldığı zaman teyemmüm bozulacaktır. 2009 seçimleri milletin suya yaklaştığı, suya elini soktuğu bir seçim olacaktır." dedi.

Kurtulmuş, sağ partilerin bir müddet sonra millete verdiği sözü unuttuğunu; ancak milletin sandıkta gereken cevabı verdiğini ifade etti.

Bu seçimlerin "iktidar partisine halkın sarı kart gösterme seçimi" olacağını dile getiren Kurtulmuş, "Ondan sonraki seçimlerde iktidar partisi kırmızı kart görecek. Bu Türkiye'nin siyasi geçmişinin özetidir." diye konuştu.

Kurtulmuş, partilerinin yeniden yükselişe geçtiğini de aktardı.

Kurtulmuş'un konuşması sırasında partililer zaman zaman slogan attı.

(CİHAN)
Terakkiperver Tarih: 25.01.2009 22:27
Numan Bey'i miting meydanlarında gürlerken görecesiniz onu...
Terakkiperver Tarih: 25.01.2009 22:26


SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş: "Yeryüzünde bir güven krizi var"


Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, sadece Türkiye'nin değil bütün dünyanın ekonomik krizden bahsettiğini dile getirerek, "Aslına bakarsanız, dünyanın karşı karşıya kalmış olduğu süreç sadece bir ekonomik krizden ibaret değildir. Yeryüzünde bir güven krizi var." dedi.

Kurtulmuş, partisinin yerel seçimlerde Düzce'de seçime girecek belediye başkan adaylarını açıklamak üzere Düzce'ye geldi. Genel Başkan Numan Kurtulmuş'u parti teşkilatı mensupları TEM otoyolu Gölyaka gişelerinde karşıladı. Buradaki karşılamanın ardından Kurtulmuş, parti il teşkilatının Yimpaş restoranda düzenlediği yemekli sohbet toplantısına katıldı. Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, İl Başkanı Faruk Erdem, Belediye Başkan Adayı Selahattin Aydın, Gençlik Kolları Genel Başkanı Atik Ağdağ ve Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyeleri ile partililerin katıldığı sohbet toplantısında konuşma yaptı.

Siyasetin yön değiştirdiğine değinen Kurtulmuş, şunları söyledi: "Türkiye'de herkesin gündeminde öne çıkan ekonomik anlamdaki olumsuz tablodur. Aslında sadece Türkiye'de değil bütün dünya bir büyük ekonomik krizden bahsediyor. Aslına bakarsanız, dünyanın karşı karşıya kalmış olduğu süreç sadece bir ekonomik krizden ibaret değildir. Sadece bir siyasi krizden de ibaret değildir. Ekonomik kriz buzdağının görünen kısmıdır, bir de suyun altında görünmeyen çok daha büyük bir kısmı vardır. Çok belirgin kısım hariç bu konuyu tartışmak için henüz bir gayret göstermiyor. Kriz vardır doğrudur, ama bu sadece bir ekonomik kriz değildir, topyekun dünyanın yakalandığı bir uygarlık krizidir. Suyun altında görünmeyen kısmında ise dünyada görülmeyen bir ahlak krizi var. Moral krizi var. Fevkalade toplumsal yapının bozulması krizi var. Aile değerlerinin ve aile yapılarının bozulması krizi var. Yeryüzünde bir güven krizi var. Hiç kimse kimseye güvenmiyor, hiç kimse yarınından emin değil. Yeryüzünde küresel bir dengesizlik var. Ve bu yeryüzünde despotluk şeklinde, zulümler şeklinde ortaya çıkıyor. Olağanüstü bir kaos dönemi içersindeyiz. Bu kriz sadece bir ekonomik kriz olsaydı işimiz kolaydı. Çünkü bu bir süre sonra sona erecekti. Ama bundan sonra krizler su krizi, enerji krizleri, petrol krizleri, doğalgaz krizleri, bir sürü böyle soyut krizlerle karşılaşacağız ve bu sorun böyle sürüp gidecek."

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, sohbet toplantısının ardından partisinin Düzce İl Teşkilatı'nın düzenlediği aday tanıtım toplantısına katılmak üzere Düzce 18 Temmuz Spor Salonu'na geçti. Burada 'Başbakan Numan' sloganları ile karşılanan Kurtulmuş, çok sayıda partilinin alkışları arasında salona girdi. Salonda partilileri selamlayan Numan Kurtulmuş, partisinin Düzce ve ilçelerinde 29 Mart seçimlerinde belediye başkan adaylarını tanıttı.

Aday tanıtımının ardından konuşan Numan Kurtulmuş, İsrail'in Gazze'de yaptığı savaşa da değinerek, partisinin bu konuyla ilgili elinden geleni yaptığını söyledi. Numan Kurtulmuş, "Gazze'de yaşanan bu insanlık dışı vahşet, tarihin görmediği büyük bir soykırım, 23 gün devam etti. Bu 23 gün boyunca her vesileyle Saadet Partisi olarak, bütün görüşlerimizi ortaya koyduk. İstanbul'da muazzam bir miting organize ettik. Bu davaya Türkiye'nin her yerinde bütün insanlarımız sahip çıkarak Filistin halkının yanında yer aldı. Biz Saadet Partisi olarak 23 gün boyunca 9 maddelik bir eylem planını Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine teklif ettik. Ancak, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti en başından itibaren, İsrail'deki büyükelçimizi geri çekmeliydi. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Büyük Ortadoğu Projesinin eşbaşkanı olduğundan, olmaktan vazgeçtiğini söylemelidir." dedi. Bu sözün ardından salonda " Kahrolsun İsrail" sloganları yükseldi. Genel Başkan Numan Kurtulmuş konuşmasının ardından Düzce'den ayrıldı.

(CİHAN)
Terakkiperver Tarih: 24.01.2009 23:35
Mesela bizim Bağcılar'da iddialıyız..Bağcılar belediye başkanı AKP'li Lokman Çağrıcı'nın karşısına Saadet Partisi Adayı Mukadder Başeğmez var..Kendisi oldukça hatipli konuşur ve etkili de oluyor...AKP korkmaya başladı bile..
Terakkiperver Tarih: 24.01.2009 23:34
DENİZLİSPORLUYUZ

numan kurtuluş beyefendi kişliliği ve tecrübesi ile bu seçimlerde olmasa bile daha sonraki yıllarda dağılan milli görüşü tekrar biraraya toplayabilecek bir lider..recai kutanın koltuk ısrarı bu kadar uzun sürmeseydi bu seçimlerde kendisinden daha büyük başarılar beklerdim..yinede ALLAH yardımcısı olsun..

Recai Kutan bey, geçmişi çok temiz bir kişidir..Fakat,Fazilet Partisi'nden bu yana partiyi canlandıramamıştır...Hatipliği pek olmadığından kaynaklanıyor..Çok ta bilgilidir ama 3 millevekili seçiminden beri bir adım yol katettiremedi...Şimdi onun yerine Numan Kurtulmuş Bey gelince Saadet Partisi'nde ciddi bir şekilde canlanma başladı...Hayırlısı olsun.Bu yerel seçim Saadet'in imtihanıdır...Bakalım neler göreceğiz bekliyoruz..
DENİZLİSPORLUYUZ Tarih: 24.01.2009 11:25
numan kurtuluş beyefendi kişliliği ve tecrübesi ile bu seçimlerde olmasa bile daha sonraki yıllarda dağılan milli görüşü tekrar biraraya toplayabilecek bir lider..recai kutanın koltuk ısrarı bu kadar uzun sürmeseydi bu seçimlerde kendisinden daha büyük başarılar beklerdim..yinede ALLAH yardımcısı olsun..