Ucubeler Sirki: Vampirin Çırağı - Ucubeler Sirki: Vampirin Çırağı 2009 - Ucubeler Sirki: Vampirin Çırağı Filmi - Ucubeler Sirki: Vampirin Çırağı Film Konusu - Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Ucubeler Sirki: Vampirin Çırağı - Cirque du Freak: The Vampire's Assistant(2009)


Vizyon Tarihi: 19 Mart 2010

Oyuncular: Josh Hutcherson, Ken Watanabe, John C. Reilly, Salma Hayek
Patrick Fugit, Frankie Faison, Chris J. Kelly, Jessica Carlson, Don Mcmanus
Kristen Schaal, Brandon Molale, Tom Woodruff Jr., Michael Cerveris
Morgan Saylor, Sam Medina

Yönetmen: Paul Weitz

Senaryo: Brian Helgeland, Darren Shan (Kitap)

Yapımcı: Ewan Leslie, Lauren Shuler Donner, Dan Kolsrud, Rodney Liber
Kerry Kohansky, Sarah Radclyffe, Andrew Miano, Courtney Pledger

Müzik: Stephen Trask

Tür: Aile, Aksiyon, Fantastik, Gerilim, Korku, Macera

Yapım : 2008, ABD

Darren Shan’in Türkiye’de TUDEM Yayınları tarafından okurlara sunulan popüler roman serisini kaynak alan "Ucubeler Sirki: Vampirin Çırağı"’nda birbiriyle savaş halinde olan 2 vampir grubu arasındaki 200 yıllık ateşkesi farkında olmadan bozan bir gencin korkunç hikayesi anlatılıyor. Gecenin grotesk canlıları ve yanlış anlaşılan ucubelerin fantastik hayatı içine çekilen bir genç, sıkıcı bir hayatın güvenli ortamından uzaklaşacak ve kâbuslardan fırlamış gibi görünen bir yerde kaderini yaşayacak.

16 yaşındaki Darren banliyödeki mahallesindeki çoğu genç gibiydi. Yakın arkadaşıyla takılıyor, orta halli notlar alıyor ve genelde beladan uzak duruyordu. Ancak o ve arkadaşı gezgin bir ucubeler kumpanyasına denk geldiklerinde, Darren’ın içinde bir şeyler değişmeye başlıyor. İşte o anda Larten Crepsley adında bir vampir onu kana susamış bir şeye dönüştürüyor.

Kısa bir süre önce yaşayan bir ölüye dönüşen Darren, yılan çocuk, kurt adam, sakallı kadın ve devasa bir çığırtkan gibi canavarsı yaratıklarla dolu Ucubeler Sirki’ne katılır. Darren bu karanlık dünyada yeni güçlerini denemeye başladığı sırada, vampirler ve onların daha ölümcül rakipleri arasında değerli bir piyona dönüşür. Bir yandan hayatta kalmaya çalışan genç, yaklaşmakta olan savaşın içinde kalan son insanlık kırıntılarını yok etmesini önlemek için çabalar..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 600
favori
like
share