The Soloist (2008)


Vizyon Tarihi: 13 Mart 2009

Oyuncular: Jamie Foxx, Robert Downey Jr., Tom Hollander, Catherine Keener
Stephen Root, Rachael Harris, Angela Featherstone, Lisa Gay Hamilton
Justin Martin, David Jean Thomas, Marissa Ghavami, Wayne Lopez
Tiffany Scott, Nelsan Ellis

Yönetmen: Joe Wright

Senaryo: Susannah Grant, Steve Lopez (Kitap)

Yapımcı: Tim Bevan, Gary Foster, Russ Krasnoff, Rikki Lea Bestall

Görüntü Yönetmeni: Seamus McGarvey

Müzik: Dario Marianelli

Tür: Biyografi, Dram, Müzikal

Yapım : 2008, ABD 2 saat, 05 dk.

“AŞK VE GURUR” ve “KEFARET” adlı filmleri 11 dalda Oscar, 9 dalda da Altın Küre ödülüne aday gösterilen yönetmen Joe Wright bu kez şizofreniye yakalanan bir dahinin evsizler arasına katılmasının gerçek öyküsünü beyazperdeye yansıtacak..

Joe Wright’in yönettiği ve Jamie Foxx, Robert Downey Jr., Catherine Keener ile Stephen Root’un oynadığı "The Soloist",şizofreniye yakalanan bir dahinin evsizler arasına katılmasının gerçek öyküsünü beyazperdeye yansıtıyor.

Filmde, Juilliard’daki ikinci yılında şizofreniye yakalanan müzik dahisi Nathaniel Ayers’in hastalığının ilerlemesi üzerine evsiz barksız kalarak Los Angeles sokaklarına düşmesinin ve hayatını keman ile çello çalarak sürdürmeye çalışmasının gerçek öyküsü anlatılıyor. Jamie Foxx, bu filmdeki çello sahnelerinin çekimleri öncesinde bir çellistten dersler aldı.

Filmde, Juilliard’daki ikinci yılında şizofreniye yakalanan müzik dahisi Nathaniel Ayers’in, hastalığının ilerlemesi üzerine evsiz barksız kalarak Los Angeles sokaklarına düşmesinin ve hayatını keman ile çello çalarak sürdürmeye çalışmasının gerçek öyküsü anlatılıyor.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 449
favori
like
share