Ya Rabbi!
Sen şahitsin ki, inancımızın gereğini yaşayamıyoruz.
Her taraftan kuşatılmışlığın acısını yaşıyoruz.
Senin dininin gereklerini yaşamamak için önümüze dağdan setler kurulmuş.
Ahlaksızlık boy aşmış, ilişkiler bozulmuş, güven sarsılmış, insanlar birbirlerini ezmek için maddi çıkarları uğruna her türlü yola başvurur olmuş.
İşte bizler aciz kullar olarak tüm bu kuşatmalar altında garib ve kimsesiz olarak sana el açıyor ve yalvarıyoruz: İfsada uğramış, rotasını şaşırmış insanlara hidayet kapını aç; onlara merhamet et ve onları bulundukları eziyetlerle dolu yoldan kurtarıp aydınlık yarınlara ulaştır.
Tüm bu ahval içinde olan bizlere de kendilerine hidayet dilediğimiz kişilere örnek bir yaşantı sergileyecek hayatı nasip eyle. Bizleri birbirine dayanan ve böylece ifsada karşı güçlü bir bina gibi direnen kullarından eyle.
Aramızdaki birlik ve beraberliği pekiştir; aramıza bozgunculuğu, ifsadı sokmaya çalışan güçlere karşı bizlere direniş ruhu bahşeyle.
Ya Rabbi! Halkı fuhşa, adaletsizliğe, ifsada sürükleyen unsurların gerçek niyetlerini sen biliyorsun. Onların tüm oyunlarını boşa çıkar. Onlara katından bir azap ver. Onlara İslamın ruh ve güzelliğini bozacak fırsatı verme.
İnsanlarımızın onların oyunlarına gelmemesi için onların çirkin yüzlerini ortaya çıkar. Onları hem bu dünyada hem de ahirette rüsvay eyle. Onlara azabın en çetinini ver.
Ya Rabbi! Sen görüyorsun ki, çocuklarımız kendilerini cehennem çukuruna atacak bir çemberin içine sıkıştırılmışlar. Yollarına dinlerini öğrenmelerini engelleyen dikenler serpilmiş. Sen bu dikenleri gülden çiçeklerle donat.
Ya Rabbi! Bizler bağrı yanık, senin emirlerini kamilen yerine getiremeyen boynu bükük kalp sahipleri olarak özümüzle hesaplaşarak deriz ki: Senin nimetlerinin şükründen aciziz.
Dilimiz dönmüyor Senin hamd ve senanı hakkıyla eda etmeye. Ama senin rahmet ve nimetin kimsenin havsalasının alamayacağı kadar geniştir. Hatalarımızı, günahlarımızı, eksikliklerimizi, hayasızlıklarımızı affet. Bir daha eski günahlara dönmeyi nasip etme, içimizde tüm günahlarımızı yakacak pişmanlık ateşi tutuştur.
ömrümüzün kalan kısmında eğer kebair günahlar işleyeceksek, toplumu fesada sürükleyen amellerimiz olacaksa veya kardeşlerimize ve İslam davasına hıyanet edeceksek canımızı al; ama bu amelleri bize nasip etme. Utanç içinde, boyun büküp, günahlarımızdan ötürü af dilemekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
Sen kendini övdüğün kadar yücesin.
Ya Rabbi! İşlerin takdir edicisinin yalnızca Sen olduğunu, her şeyin ancak Senin tasarrufun altında olduğunu ve hiçbir varlığın Senin mukaddes iraden olmaksızın var olamayacağını bize idrak ettir. Ve bizi her işinde sadece Sana dayananlardan eyle.
Ya Rabbi! Bizi hem dünyevi işlerde hem de ahiret hususunda elinden gelen tüm çabayı göstererek tevekkül eden ve sonuç olarak da Allah'ın takdirinden hoşnut olan kimselerden eyle.
Amin Welhamdulillahi Rabbil Alemin

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 644
favori
like
share
CiCeGiM Tarih: 12.02.2009 19:26
Aminn Allah razi olsunn
nichole Tarih: 11.02.2009 19:58
amin Rabbim kalblerimize hadayet versin inşaallah
GÜLSiMA Tarih: 11.02.2009 09:49
by_KaRizMa Tarih: 19.12.2008 11:45
inşallah:12:
GÜLSiMA Tarih: 19.12.2008 11:43
ecmain olsun inşaallah
by_KaRizMa Tarih: 19.12.2008 11:42
Allah razı olsun ellerine saglık
SmaLLCeZa Tarih: 17.12.2008 10:45
Tşkler Kardeş Bilgi İçin ...
GÜLSiMA Tarih: 17.12.2008 08:33
ecmain olsun inşaallah
SU-PERISI Tarih: 16.12.2008 18:00
Allah razı olsun ellerine saglık arkadaşım