KADININ güzellik simgesi taçtır. Taç kadının güzellik simgesi olmasaydı, bugün yapılan tüm güzellik yarışmalarında taç kullanılmazdı. Hangi güzellik yarışması taçsız olarak yapılmıştır. Kadının taçla olan bu gizemli buluşması daha sonra da en mutlu günü olan nikah ve düğününe kadar gelmiştir. Tacın buradaki anlamı, gelin adayının salondaki en güzel kadın olduğunu göstermektir. Gelin tacı, kadının gizemli güzelliğini ortaya çıkartır. Dikkat ederseniz, güzellik yarışmaları ve gelinlik taçları tek tip değil adeta parmak izi gibi farklı farklıdır. Bunun böyle olmasının nedeni ise kadının içindeki güzelliklerinin farklı olması ve dışa doğru yansımasından kaynaklanmaktadır. Gelin tacının seçimi, gelinin saç modeline göre yapılmaktadır.KADININ güzellik simgesi taçtır. Taç kadının güzellik simgesi olmasaydı, bugün yapılan tüm güzellik yarışmalarında taç kullanılmazdı. Hangi güzellik yarışması taçsız olarak yapılmıştır. Kadının taçla olan bu gizemli buluşması daha sonra da en mutlu günü olan nikah ve düğününe kadar gelmiştir. Tacın buradaki anlamı, gelin adayının salondaki en güzel kadın olduğunu göstermektir. Gelin tacı, kadının gizemli güzelliğini ortaya çıkartır. Dikkat ederseniz, güzellik yarışmaları ve gelinlik taçları tek tip değil adeta parmak izi gibi farklı farklıdır. Bunun böyle olmasının nedeni ise kadının içindeki güzelliklerinin farklı olması ve dışa doğru yansımasından kaynaklanmaktadır. Gelin tacının seçimi, gelinin saç modeline göre yapılmaktadır.Kuaför arayışı içerisine girdiğinizde yanınızda en fazla 2 bayan bir erkek bulunsun. Hiç bir zaman "Gelin başı" fiyatlarını öğrenmeye tek başınıza gitmeyin. Saç yapımı fiyatı sormaya giderken, direkt olarak "gelin başı yaptıracağım" diyerek öne çıkmayın. Özel bir davete katılacağınızı ve gecede farklı görünmek için arkadaşlarınızla birlikte saç yaptırma ihtiyacınızın olduğunu belirtin. Manikürdü, pedikürdü, epilasyondu derken lafın arasına "ha bu arada, siz gelin başını kaça yapıyorsunuz?" cümlelerini sıkıştırın. Karışınızdaki kişi size, "gelin başı mı yaptıracaksınız" gibi sorular sorabilir. Bu da sizin açık verdiğiniz anlamına gelmez. Konuşmalarınıza devam edin. Unutmayın güzellik salonları ve kadın kuaförleri sadece saç yapmıyorlar. Bunun içerisinde gelin makyajı ve bir çok unsurlarda var. "Gelin makyajı ve güzellik ile bakım" bölümüne bakarak detaylara biraz daha yaklaşabilirsiniz
Saç yaptırmaya gittiğinizde, kuaförünüz gelinliğinizi ve aksesuarlarınızı görmek isteyebilir. Takı haricindeki bu aksesuarlar saçınızın şekli ve konumunu belirler. Gelinin aksesuarlarını öğrenmek için sol bloktaki "gelin çiçeği ve gelin aksesuarı" bölümüne girmenizde fayda vardır. Gelinliğinizi gerekirse kuaförde giyebilirsiniz. Bu duruma hiç bir zaman antipatik yaklaşmayın. Saçınızın 24 saat boyunca bozulmadan kalabileceğinden emin olmalısınız. Bu yüzden ehil bir makyözün orada bulunduğundan emin olun. Kuaför ile olan randevunuzu normal planınızdan bir saat daha öne alın ve şunu hiç bir zaman aklınızdan çıkarmayın: Kuaförde işler her zaman tahmin edilenden daha uzun süreceğinden, düğün saatinizi erken söyleyin. En az 1 bilemediniz 1 buçuk saat fark olsun. Düğün günü kuaförünüz saçınızı yapmaya başladı. Bazı profesyonel olmayan kuaförler, daha önceden sizin saatinizi bildiği için bazen o saate kadar uzatmaya çalışır. Sıkışık olduğunuzu hissettiği andan itibaren, rahatlarlar. Artık siz strese girmişsinizdir. Bu yüzden saati erken vermek her zaman iyidir. Kuaförde işleriniz olduğundan daha da fazla uzayabilir. Bu yüzden sizin rahat olmanız kuaförünüzün de rahatlaması ve rahat saç yapması demektir. Portalımıza reklam veren kuaförlerin her zaman deneyimli kuaförler olduğunu unutmayın. Mesleğini gerçekten ve inanarak yapan kuaförler paralarını hiç bir zaman boşa atmazlar.
Gelin saçlarında yüz şekillerine göre tasarımlar yapılırken, gelinlerin damatla boy orantısı ve kilosu da dikkate alınmalıdır. Boy farkı az olan çiftlerde topuzlar başın arka bölümünde veya ensesinde yapılmalıdır. İnce, küçük yüzlü gelinlerde topuzlar bombeli ve gevşek olmalı, yüze saç düşürülmemelidir. Toplu gelinlerde ise, yüzü ince göstermek için yüze yanlardan ve kulak arkasından saçlar çıkarılmalıdır. Yandan düşen saçlar yüzü inceltirken; yüksek önler yüzü uzatır. Toplu ve yuvarlak hatlı gelinler, ince ve kabarık duvak tercih etmelidir. Bukleler yuvarlağı vurguladığı için saçlar düz hatlı taranmalıdır. Bütün gelinlerin saçlarında az da olsa gölge veya balyaj mutlaka olmalıdır. Çünkü taranan topuzda iki renkli saçlar figürleri daha hoş ve çarpıcı gösterir. Yuvarlak ve bombeli alınlı gelinlerde yüzü açıkta bırakmak çok elegan bir hava yaratır. Büyük çiçeklerle süslenmiş İspanyol topuzları, bu tip gelin adayları için idealdir. Düz alınlı hanımlarda, alın bölgesinde bir bombe yaratmak veya kaşlara doğru düşük, yapışık, nostaljik saçlar klası artırır. Üstten "Gelin makyajı ve güzellik" bölümüne girerek iyi bir güzellik merkezi vyea kuaförünün neler yaptıklarına bakmanızda fayda vardır. Gelin başının yapımının yanı sıra, isteğe göre gelinin kız kardeşi, yakın arkadaşı, erkeğin ailesinden damada yakın olan kişilerin, "damadın kız kardeşi, halası, teyzesi,arkadaşı vb). saçlarını bir çok yörede erkek tarafı yaptırmaktadır. Gelin tacı ve gelin başının bir bütün olduğunu aşağıdaki fotoğraflarda görülmektedir. Profesyonelce yapılan saçın ve profesyonelce seçilen tacın bir gelini ne kadar güzel gösterdiğini göreceksiniz.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 6340
favori
like
share