İngiliz World Soccer Dergisi’nin 1982'den beri düzenlediği en iyiler anketi, 15 ülkedeki okuyucuları arasında yapılan oylama ile sonuçlandı. World Soccer Dergisi’nin, 15 ülkede okuyucuları arasında yaptığı anket sonucunda Fatih Terim ve Luis Aragones en iyi 10 teknik direktör arasında yer alırken, zirvede Manchester United'ın teknik direktörü Alex Ferguson yer aldı.Yılın en iyi futbolcusu Manchester United’da oynayan Portekizli Christiano Ronaldo seçilirken geçen yılın futbolcusu Milan’da oynayan Brezilyalı Kaka ilk 10’a bile giremedi. Yılın milli takımı İspanya olurken, EURO 2008'de yarı final oynayan Türkiye ilk 10'da yer almadı. Ronaldo'yu Barcelona'dan Lionel Messi ve Liverpool'dan Fernando Torres izledi


Geçen yıl zirveye çıkan Manchester United Teknik Direktörü Alex Ferguson, 2008’de de unvanını kaptırmadı. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim 7. olurken, Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones ise 2. sırada yer aldı.

Yılın genç oyuncusu olarak Messi seçilirken, geleceğin 3 yıldız futbolcusu arasında Beşiktaş’tan BATUHAN’ı da gösterdi. 17 yaşında Bosna’ya karşı milli olan Beşiktaşlı forvet oyuncusundan, "Bazen şansın olur bazen olmaz. Omuzu çıkarak 39. dakikada Bosna maçını terketmek zorunda kaldı ama tekrar şansı olacak. Havada hakim, güçlü, hızlı ve gol peşinde. Hakan Şükür’ün yerini alacak" diye bahsetti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1540
favori
like
share
BLaCK-EaGLe Tarih: 15.12.2008 21:25
haber için saol sevil