C vitamini başta olmak üzere bol miktarda vitamin ve mineral içeren çok besleyici bir besindir.

Kuşburnunun Faydaları: Vücudun direncini artırır. Vücuda ve gözlere güç verir. Cinsel isteği çoğaltır. Kan dolaşımını hızlandırır ve kanı temizler.

Bağırsakları yumuşatıp sindirimi kolaylaştıran Kuşburnu iyi bir idrar söktürücü olarak kabızlık için yararlıdır. İshali keser. Vücuttaki atık maddelerin vücuttan atılmasına yardımcıdır.

Bağırsak kurtlarını düşürür. Kansere karşı koruyucu bir meyvedir. Romatizma şikâyetlerini ve ağrılarını hafifleticidir. Kandaki insülin miktarını ayarlamaya yardımcı olduğu için Şeker hastalarına çok iyi gelir. Selülit oluşumunu önler. Basur rahatsızlığı olanlara da faydalıdır.

Kuşburnu Nasıl Kullanılır?
Daha çok Kuşburnu çayı yapılarak kullanılmaktadır. Kuşburnundan ayrıca reçel, meyve suyu, bebek maması ve yağ da elde edilir.

Kuşburnunun kurutulan yaprakları kaynatılarak, soğuduktan sonra suyu süzülüp kırışmış ciltlere konulursa yararı görülür.

Kuşburnu çekirdeğinden elde edilen kuşburnu yağı Kuşburnu yağı cilt hücrelerini yenileyici, cildi koruyucu, kırışıklıları giderici ve yaşlanmayı geciktirici özellikleri ile kozmetik alanın sıklıkla kullanılmaktadır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 785
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 18.12.2008 20:38
Ellerine saglık Ayışığı . Vitamini yönünden faydalı bir bitgi
MeMoLi Tarih: 18.12.2008 17:21
çook severimm