Tardu Flordun,

25 Mayıs 1972 Ankara doğumlu tiyatro ve televizyon oyuncusu.

Tardu, eski Türkçe'de, karanlıktan gelen ışık demek. Eski Türkçe, öz Türkçe bir kelime.

Babası Macit Flordun gibi sahne sanatlarını seçen Flordun, tiyatro eğitimi almaya karar verdi. Babasının küçüklüğünde taktığı “Pıtı” lakabıyla da tanınan ve Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden tam puanla mezun olan Flordun, bunun ardından tiyatronun yanısıra çeşitli dizi ve sinema filmlerinde yeraldı.

Kocaeli Şehir Tiyatrosu’na bağlı olan Flordun, 1998’de Leoparın Kuyruğu adlı sinema filminde Yetkin Dikinciler ve Devrim Nas’la birlikte oynadı. 2000’de başrollerini Berna Laçin ile paylaştığı Evdeki Yabancı adlı diziyle (Eren rolünde) televizyon oyunculuğuna başladı. 2002’de Efsane (Can rolünde), Bir Tatlı Huzur ve İki Oda Bir Sinan (Kerem rolünde) dizilerinde yer aldı.

2005 yılında sessizliğini bozan Flordun, Pınar Altuğ ile başrollerini paylaştıkları Davetsiz Misafir dizisinde ünlü ve çapkın pop star Tarcan rolüyle ekrana geldi. Aşk Oyunu adlı dizide de rol alan Flordun, aynı yıl Nurseli İdiz, Ceyda Düvenci ve Gülben Ergen ile Bir Varmış Bir Yokmuş adlı filmde oynadı.

Tardu Flordun 2006’da bir kadını çakıyla yaralamak suçundan 27 gün cezaevinde kaldı.

2006’da Uğur Polat ve Selma Ergeç’in başrolünde olduğu Sis ve Gece filminde '*** Neco' rolünde oynayan Flordun, son olarak Sözün Bittiği Yer adlı sinema filminde konuk oyuncu olarak rol aldı.


Rol Aldığı Yapımlar
O Kadın
Sözün Bittiği Yer
Sis ve Gece
Leoparın Kuyrugu
Mektup
Binbir Gece : Kerem İnceoğlu
Davetsiz Misafir : Tarcan
Aşk Oyunu : Mert
Camdan Pabuçlar : Kahraman
Efsane : Can
Bir Tatlı Huzur
İki Oda Bir Sinan : Kerem
Evdeki Yabancı : Eren

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 464
favori
like
share