[COLOR=paleturquoise]Virüse karşı en iyi hangisi?
[COLOR=paleturquoise]18 Aralık 2008 Perşembe
[COLOR=paleturquoise]Bilgisayarınızı virüslere karşı hangi program ile koruyabilirsiniz. Piyasadaki popüler programlar test edildi, işte öneriler;
[COLOR=paleturquoise]Zararlı yazılımların sayısı, her geçen gün artmaya devam ediyor. Güvenlik uzmanları, sadece 2008 yılında 3 milyona yakın zararlının ortaya çıktığını belirledi. Zararlılara karşı korumayı, yeni güvenlik paket programları sunuyor. CHIP Online, 2009 model güvenlik paketlerini sizler için açtı ve inceledi.
[COLOR=paleturquoise]İŞTE SONUÇLAR;
[COLOR=paleturquoise]Symantec, yeni güvenlik paketi ile her iki alanda da başarıyı ve dengeyi elde etmiş. Norton Internet Security 2009, göz kamaştırıcı tanımlama oranının yanında, yüksek performansı ve kapsamlı yardım ve destek dosyaları ile özellikle giriş seviyesi kullanıcıların gözü kapalı güvenebileceği bir yazılım paketi olmuş.
[COLOR=paleturquoise]Fiyatı: 52 dolar
[COLOR=paleturquoise]Kaspersky: Profesyonel kullanıcılar, Kaspersky'i değerlendirmeli. Kaspersky'nin paketi, performansı ile öne çıkarken, zararlı yazılımlar (malware) hakkında kapsamlı bir bilgi hazinesi görevi gören yenilikçi özelliklere de sahip.
[COLOR=paleturquoise]Fiyatı: 36 dolar
[COLOR=paleturquoise]F-Secure'un paketi ise oldukça hassas ayarlanabilen aile filtresi ile, çocuklarını zararlı sitelerden korumak isteyenlere önerilebilir.
[COLOR=paleturquoise]Fiyatı: 20 dolar
[COLOR=paleturquoise]G Data, internet zararlılarını tanımlama konusunda lider konumunda. Birkaç hatalı alarma, ortalama bir performansa, ve fazlaca detaylı arayüze göz yumabilenler, testteki en iyi güvenliği sağlayan G Data'yı seçebilir.
[COLOR=paleturquoise]BitDefender ve Panda'nın paketleri, henüz tanımlanmamış zararlıları tanıyarak ileriye yönelik korumada başarılı olurken, adware ve spyware'leri tanımlamada BitDefender, malware'leri tanımlamada ise Panda tökezliyor.
[COLOR=paleturquoise]Fiyatı: 32 dolar (BitDefender)
[COLOR=paleturquoise]Fiyatı : 50 dolar (Panda)
[COLOR=paleturquoise]Avira'nın güvenlik paketi ise koruma açısından her ne kadar yeterli olsa da, giriş seviyesi kullanıcıları zorlayan arayüzü, vasat performansı ve bir kurtarma CD'si olmaması sebebiyle testte son sırayı aldı.
[COLOR=paleturquoise]Fiyatı: 34 dolar

[COLOR=paleturquoise]Kaynak: internethaber

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 305
favori
like
share