YAYGARA KOPARANLAR ve ÖZÜR DİLEYENLER !..

"Türkler Ermeniler'e soykırım uyguladı" yaygaralarına kapılanların," 24 Nisan'ın ne olup ne olmadığı konusunda gerçeği görmelerine yardımcı olur mu bilmem; ama, "Ermeni soykırımı savlarının sonu nereye varacak" diyenlere, bu konuda düşünce üretmek isteyenlere bir yol göstereceği kesin...

« 24 NİSAN 1915

«Rus ve İngiliz kışkırtmaları sonucunda meydana gelen isyan ve katliamlar karşısında Osmanlı Hükümeti, herhangi bir önleme başvurmadan önce Ermeni Patriği, Ermeni milletvekilleri ve Ermeni cemaatinin ileri gelenlerine, "Ermeniler'in Müslümanlar'ı arkadan vurmaya ve katletmeye devam etmeleri halinde gerekli önlemleri alacağını" bildirmekle yetinmiştir. Ancak, olaylar durmak yerine giderek yoğunlaşınca, ordunun birçok cephede savaş halinde bulunması nedeniyle cephe gerisinin emniyete alınması ihtiyacı doğmuştur.
«Bu maksatla, 24 Nisan 1915 tarihinde Ermeni komiteleri kapatılarak, yöneticilerinden 2345 kişi, 'devlet aleyhine faaliyette bulunmak' suçundan tutuklanmıştır. Osmanlı Hükümeti'nin bu kararı üzerine hareket geçen Eçmiyazin Katalikosu Kevork, ABD Cumhurbaşkanı'na şu telgrafı göndermiştir:
«"Sayın Başkan,
«"Türk Ermenistanı'ndan aldığımız son haberlere göre, orada katliam başlamış ve organize bir tedhiş Ermeni halkının mevcudiyetini tehlikeye sokmuştur. Bu nazik anda Ekselansları'nın ve büyük Amerikan Milleti'nin asil hislerine hitap ediyor, insaniyet ve Hıristiyanlık inancı adına, büyük Cumhuriyetiniz'in diplomatik temsilcilikleri vasıtasıyla derhal müdahale ederek, Türk fanatizminin şiddetine terkedilmiş Türkiye'deki halkımın korunmasını rica ediyorum."

«Başpiskopos Kevork'un telgrafını, Rusya'nın Washington Büyükelçisi'nin ABD'deki temasları izlemiştir. Bütün olup biten, yasadışı Ermeni komitelerinin kapatılması ve elebaşlarının tutuklanması olmasına rağmen, olayı bir "KATLİAM" gibi göstermeye çalışan Ermeniler, başta ABD ve Rusya olmak üzere, çeşitli sömürgeci devletleri kendi saflarına çekmeye çalışmışlardır.
«Diaspora Ermenileri'nin her yıl sözde "Ermeni Soykırımının Yıldönümü" diye andıkları 24 Nisan, devlet aleyhine faaliyette bulunan ve masum insanları katleden 2345 komitecinin tutuklandığı tarihtir. Görüldüğü gibi bu tarih, sözde soykırım şöyle dursun, sözde soykırım iddialarına temel oluşturduğu iddia edilen "Yer Değiştirme" uygulamasıyla bile ilgili değildir.»

Geçmişleri türlü kırımlarla lekeli Batılı sömürgen ve yayılımcı işbirlikçilere "Araç" olmayı içlerine sindirenlere sözüm yok; seslenmem kendini bilenleredir: yukarıdaki satırlar ya doğrudur ya da yanlış; en ufak bir kuşkusu olan araştırır; "İnsan Olmak" bunu gerektirir...
Ve, "Ermeni soykırımı savlarının sonu ne olacak" diye soranlar ile bu konuda düşünmeye başlayanlar, bana göre, yola, işte bu "24 Nisan 1915" noktasından çıkmalıdır.

Uğur Mumcu Usta ne derdi?
"- Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!"

KAYNAK :
[url]www.kulturturizm.gov.tr[/url]


Erdoğan: "Özür Dileme" Kampanyası Mantıksız !..

Başbakan Erdoğan bir grup akademisyen ve gazetecinin 1915 olayları için Ermenilerden özür dileme kampanyası başlatmasını mantıksız bulduğunu söyledi. Erdoğan “Suç işleyen özür diler, bizim böyle sorunumuz yok, kabul etmiyorum, desteklemiyorum” dedi.

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Georgi Parvanov ile görüşmesinin ardından soruları yanıtladı.

Ermenilerden özür dileme kampanyasıyla ilgili bir soru üzerine Erdoğan, şunları söyledi: “Herhalde onlar böyle bir soykırımı işlemiş olacaklar ki özür diliyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’nin böyle bir sorunu yok. Yani eğer ortada böyle bir suç varsa suç işleyen özür dileyebilir. Ama ne benim ne ülkemin ne milletimin böyle bir sorunu yok. Ülkeler arası münasebetlerse, bu konuda Türkiye, tavrını çok açık ve net ortaya koymuştur.

Göreve geldiğimiz andan itibaren gerek hava taşımacılığında Ermenistan’a kapılarını açan iktidarımızdır. Gerek Van Gölü’nde, Akdamar Adası’nda, Ermeni-Ortodoks Kilisesi’ni restore ederek hizmete açan, dünyaya açan Türkiye Cumhuriyeti’dir, iktidarımızdır... Bunu herhangi bir şey karşılığında yapmadık. Bunlar bir şeylerin işaretidir. Cumhurbaşkanımızın Türkiye-Ermenistan milli maçı sebebiyle davete icabet ederek Ermenistan’a gitmesi bir işarettir.

Yani yazarlar, çizerler böyle demiş diye, böyle bir kampanya başlatmış diye, bu kampanyaya uymak, bunu kabul etmek bizim tarafımızdan kabul edilebilecek bir şey değildir. Ben şahsen başlattıkları o kampanyayı kabul etmiyorum, desteklemiyorum ve onun içinde de yer almam. Çünkü suç işlemedim ki özür dileyeyim. Suç işlersem özür dilerim. Böyle bir şey yok ortada. Tarihçilerin tartıştığı bir konu var ortada, bu tartışılıyor. Ben bu yazar çizerlerimizi de anlamakta doğrusu zorlanıyorum. Nasıl bir yaklaşımdır anlamak mümkün değil. Ve sadece ortalığı karıştırmak, huzurumuzu kaçırmaktan başka bir işe yaramaz. Atılan adımları terse çevirmekten başka hiçbir işe yaramaz. Bunu da özellikle vurgulamak istiyorum.

Bakın şu anda bazı sorunları çözmeye yönelik atılan adımlar var. Ve burada şimdi tam tersine bazı adımlar atılıyor. Bunlar yanlış şeyler, yanlış girişimler diye düşünüyorum. Ve altını çizerek tekrar söylüyorum, olaylara iyi niyetle yaklaşmak başka bir şeydir, özür dileme olayı ancak kişileri bağlar. Bir suç işlenmişse bu suçu işleyen kalkar özür diler. Ortada böyle bir şey yokken böyle bir özür dileme olayına girmeyi ben mantıksız buluyorum, kusura bakmasınlar.”

KAYNAK :
NTV-MSNBC VE AJANSLAR


İŞTE TARİHTEN KÜÇÜK BİR ÖRNEK
İŞTE ASİL TÜRKLER...

Görmüş olduğunuz fotoğraf Irak cephesinde kazanılan zaferden sonra Türk askerinin Bağdat’ta Dicle Köprüsü'nden şehre girişini belgeliyor. Bağdatlılar Türk askerini bayram coşkusuyla karşılıyorlar…Demokrasi getiriyorum diye Irak'a acı, kan, gözyaşından başka bir şey getirmeyen emperyalist Amerikan askerleriyle şanlı Türk askeri arasındaki fark bu resimde çok açık görünüyor. Erkekçe savaşıp,savaşı kazandıktan sonra o insanların kalbini de kazanan Türk askeri tarihin her döneminde tüm milletlerin yaşam güvencesi olmuştur.HAYDİ ASİL TÜRKLER...
SENDE BİZİM ANKETE KATIL !..Duyarlı-Hassas Vatanını-Milletini Seven,
Onurlu-Gururlu Her TÜRK' ün
"Özür Dileme Kampanyası" nı Kınamak Adına
Haydi TÜRKİYE !..
Dik Duruşumuzu ve Gücümüzü Göster

SENDE LÜTFEN ANKETİMİZE KATIL !..

[swf2]1[/swf2][swf3]1[/swf3]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1028
favori
like
share
XMaSteR Tarih: 25.12.2008 09:12
Ermeniden Özür diLeyen Ermeni oLsun onLar Gibi KaLLeş oLsun...
M.Kutsi Çil Tarih: 23.12.2008 19:03
Özür dileyenleri nefretle kınıyorum,onların Türklüğünden şüphe ediyorum,hatta hepsinin ermeni tohumu olduğunu sanıyorum.Bunlar kendi tarihlerine sırt çeviren vatan hainleridir.Doğuda ermenilerin Türklere yaptığı soykırımı hiç mi duymamış bu soysuzlar.Vanda Antranik adlı ermeninin,kaç Türkü öldürdüğünü de mi duymamışlar bu hainler.Bugünkü Türkiye ermenileri,bu hainlerden daha Türktür.
denizcan Tarih: 23.12.2008 18:22
bu gün özür dileyenler ,; gün gelir ellerini öpmeye giderler, sehitlerimizin kemikleri sizlar , bir millet kendini bu kadar aşagilayamaz (bunlar bizi temsil edemezler )
conqueror Tarih: 20.12.2008 23:39
Kendimden sorumluyum özür dileyecek bir ayıp bir zulüm yapmadım, bunu onlarda çok iyi biliyor çok pis bir oyunun içine girmişler sonlarının ne olacağını görmüyorlar.

Ne Mutlu Türküm Diyene
Turania Tarih: 20.12.2008 23:25
TÜRK DOĞDUM VE TÜRK OLARAK ÖLECEĞİM
NonameTR Tarih: 20.12.2008 22:26
düşmanın işi düşmanlık

onlar hiç boş durmadılar
Durmayacaklar.

Kınasanızda kınamasanızda.
korkmaz50 Tarih: 20.12.2008 22:15
özür dilemek sucu kabul etmektir...ozaman katliyami özür dileyenler yapmistir diyor ve kiniyor,katledilen turklerden nezaman özür dilenecek diye soruyorum.TÜRK DOGDUM TÜRK ÖLÜRÜM.
aysoo19 Tarih: 20.12.2008 22:09
çok gereksiz bi kampanya yani tarihte olanları bilmesek

asıl onlar bizden özür dilesin TÜRK OLMAKLA her zaman gurur duyuyorum bence TÜRK olmak bi ayrıcalıktır
special_47 Tarih: 20.12.2008 21:57
Kınıyorum....