Adı meçhul
Geçen gün tv de gördüm onu
Başı sargılı yüzü gözü morarmıştı
Göğsünde bir yazıya dikkat kesildim sonra
Arap harfleriyle yazılmıştı
Spiker söyledi sonra
Adı meçhuldü
Ama o daha minicikti
Gazzeye yağan insanlığın tamda
Yüreğine yağan bombalardan biriyle yaralanmıştı
Zor nefes alıp veriyordu
Beklide beklide az sonra…..
Dona kaldım olduğum yerde
Bir damla acıyla karışık yaş süzüldü sonra
Adı meçhul du
Ama gideceği yer belli değil mi
Cennet köşelerinden bir yer
Efendimize komşu belkide
Anacığı babası belkide çoktan komşu olmuştu
Adı meçhul
Yasak günde yasakları tanımayan
Siyonist güçler onu anasından
Anasını da ondan ayırmamışlarmıydı
Ayrım değilmiydi bu
Ayıp değilmiydi bu insanlığın
Sağırmıydı yoksa uşaklaşan insanlık
Duymazmı oldu feryadı figanı
Gözleri görmez mi oldu dünyanın
Şimdi iyi okuyun bu yazdıklarımı
Ey zavallı Siyonistler bu sözlerim size
Ve sizin uşaklarınıza
Adı meçhul
Soyadı-DİRENİŞ
Adı meçhul
Soyadı –ÖZGÜRLÜK
Adı meçhul
Soyadı –ZAFER
Adı meçhul
Soyadı –UMUT
Adı meçhul
Soyadı –BAŞKALDIRIŞ
Adı meçhul
Soyadı-İSLAM
Adı meçhul
Soyadı-ÜMMET

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 394
favori
like
share
GÜLSiMA Tarih: 08.01.2009 10:15
ecmain olsun kıymık kardeşim.

yazdıklarınızın yanındayım.olaya akıl vede vicdan sahibi olarak bakmıyor malesef kimse ve yine olanlar masum yüreklere masum canlara oluyor.
Kıymık Tarih: 08.01.2009 10:11
Teşekkürler sahabeler allah razı olsun

BM ve "Çocuk Hakları" Nerede?İsrail işgal devletinin Filistinli çocuklara yönelik vahşi uygulamalarından, öldürme, işkence etme ve onun da ötesinde yetim, sahipsiz çocukları kalkan olarak kullanma uygulamalarından söz ettik. Bir yanda bu zulümler işleniyor. Ama öte yanda sürekli edebiyatı yapılan, sık sık gündeme getirilen "BM Çocuk Hakları Sözleşmesi" diye bir şey var. Ayrıca BM teşkilatının görünüşte çocukları korumak amacıyla kurulmuş ve kısa adı UNICEF olan bir yan kuruluşu bulunmaktadır. Ne var ki siyonist vahşetin çocuklara uyguladığı zulüm ve vahşet karşısında gerek BM teşkilatının gerekse onun yan kuruluşu olan UNICEF'in pek sesi çıkmadı. Siyonist vahşetin Filistinli çocuklara layık gördüğü insanlık dışı uygulamalar, tarihin benzerini nadiren kaydettiği zulümler karşısında ciddi bir tavır koyduklarına kimse şahit olmadı.

Ne yazık ki siyonist işgalcilerin bu vahşi uygulamaları büyük ölçüde gözlerden ve dikkatlerden kaçtı. Bunun sebebi ise uluslararası siyonizmle ve çağdaş sömürge güçleriyle işbirliği içinde olan haber kaynaklarının siyonist vahşet karşısında körlüğü tercih etmeleri ve olayları dünya kamuoyuna sürekli saptırarak yansıtmalarıydı.

BM'in Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin birinci maddesinde aynen şöyle denmektedir: "Taraf devletler, bu sözleşmede yazılı olan hakları kendi yetkileri altında bulunan her çocuğa, kendilerinin, ana babalarının veya yasal vasilerinin sahip oldukları, ırk, renk, cinsiyet, dil, siyasal ya da başka düşünceler, ulusal, etnik ve sosyal köken, mülkiyet, sakatlık, doğuş ve diğer statüler nedeniyle hiçbir ayrım gözetmeksizin tanır ve taahhüt ederler. " Oysa Filistin'deki çocuklar sırf Müslüman ve Filistinli kimliklerinden dolayı ayrıma tabii tutulmanın ötesinde, zulüm ve vahşetin her çeşidine maruz kalmaktadırlar. Ama BM teşkilatı sözünü ettiğimiz sözleşmeyi İsrail işgal devletine karşı işletmek ve etkin tavır koymak için herhangi bir adım atmaya yanaşmadı. Bu durum aslında bu sözleşmenin uygulanmasını murakabe etme sorumluluğunu üstlenen BM'in kendisinin ayrımcılık yaptığını dolayısıyla sözleşmenin en başta birinci maddesine uymadığını göstermektedir. Çünkü siyonist işgalcilerin Filistinli çocuklar karşısında sergilediği vahşetin onda biri hatta yüzde biri Batılı çocuklara karşı sergilenmiş olsaydı BM ve onun yan kuruluşları hemen harekete geçer, kıyameti koparırlardı. Biz elbette ki, Batılı çocukların haklarının gözetilmesine ve onların zulme maruz kalmaları durumunda tepki gösterilmesine karşı değiliz. Biz, hangi soydan ve dinden olursa olsun sorumluluk yaşına gelmemiş çocukların suç işlemeleri durumunda bile onlara karşı ceza değil ıslah ve eğitim uygulamalarına başvurulması gerektiğine inanan insanlarız. Ama çocuk haklarıyla ilgili prensiplerin bütün dünya çocuklarına eşit şekilde yansıtılması, ayrımcılık yapılmaması gerekir. Ne var ki "modern dünya" olarak lanse edilen çağımız dünyasındaki güç odakları "haklar ve özgürlükler" konusunu sürekli ağızlarına sakız yapmalarına rağmen, kendi kafa yapılarındaki yönetimlerin hak ihlalleri ve özgürlükleri kısıtlamaları karşısında suskunluğu tercih etmekte, hak ihlallerinin önüne geçmeyi bir yana bırakın tavır koymaktan, tepki anlamına gelen açıklamalar yapmaktan bile çekinmektedirler. Çünkü bu tür açıklamalar yapmaları durumunda sergilenen zulüm ve vahşetin dünya kamuoyunun gündemine geleceğinden dolayısıyla insanlığın en azından düşünce platformunda sorgulama yapacağından çekinmektedirler.
GÜLSiMA Tarih: 08.01.2009 09:59
aminnnnnnnn :79:
CiCeGiM Tarih: 06.01.2009 18:25
Amiinn...
GÜLSiMA Tarih: 04.01.2009 18:23
Rabbim yar vede yardımcıları olsun:79:
NaZ Tarih: 04.01.2009 18:14
ALLAH'im yardim et filistine :79:
M.Kutsi Çil Tarih: 01.01.2009 06:35
Eskiler, İsrailde Yahudi devleti kurulduğunda "Bu herifler yarın öbürgün Dünyanın başına bela olacak" berlerdi.Oldular da.
KaRaKıZ Tarih: 31.12.2008 09:42
ALLah razı olsun ablam