Gerilim / Aksiyon
Gösterim Tarihi
8 Nisan 2005
Yönetmen
Jean-François Richet
Senaryo
James DeMonaco
Görüntü Yönetmeni
Robert Gantz
Müzik
Graeme Revell

2005, ABD

Oyuncular
Ethan Hawke (Jake Roenick) , Laurence Fishburne (Marion Bishop) , Maria Bello (Alex Sabian) , Drea de Matteo (Iris Ferri) , John Leguizamo (Beck) , Aisha Hinds (Anna) , Currie Graham (Michael Kahane)

Yılbaşı günü Cleveland'ın en kötü kenar mahallerinden birindeyiz. Buradaki 40'lı yıllardan kalma tek katlı polis karakolu boşaltılmadan önceki son gününü yaşamaktadır. Aylar önce bir uyuşturucu baskınında aldığı fiziksel ve psikolojik yaraların sonucu masa başına çivilenmiş polis memuru Roenick'e kolay görünen bir görev verilmiştir: kaşarlanmış polis memuru O'Shea ve işe yaramaz sekreter Ferris ile birlikte 1 Ocak sabahına dek karakola bekçilik etmek.

Aynı gün cinayetten tutuklanan çete reisi Nicholas Zambrano da bir otobüs ile hapishaneye nakledilmektedir. Şehri felç eden bir kar fırtınası yüzünden otobüs geceyi geçirmek için Roenick'in karakoluna sığınır. Kar fırtınası, kesilen elektrikler ve telefonlar gibi talihsizlikler, kimliği belirsiz kişilerce karakola bir saldırı düzenlenmesiyle ayyuka çıkar. Saldırganlar Zambrano'nun peşinde gibidirler. Roenick suçluları ve bir avuç memuru örgütleyip sabah yardım gelene dek hayatta kalma savaşı vermek zorundadır.

John Carpenter'ın 1976 yapımı Assault on Precint 13'ün bu tekrar yapımı, aynı halefi gibi Howard Hawks'ın Rio Bravo'sundan uyarlanmış görünüyor. Olay örgüsü hafifçe değişmiş ve mekan Kaliforniya'dan Cleveland'a taşınmış olsa da, içinde aynı güçlü özü barındırıyor.

Filmin Fragmanını Aşağıdan İzleyebilirsiniz
[URL=http://www.focusfeatures.com/viewer.php?f=assault_on_precinct_13&c=trailer&ext=mov&h=204&w=480]:download:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 487
favori
like
share
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 07:11
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
kahraman12 Tarih: 03.04.2006 15:39
tşkr