Dram / Komedi
Yönetmen
Michael Radford
Senaryo
Michael Radford , William Shakespeare (Kitap)
Görüntü Yönetmeni
Benoit Delhomme
Müzik
Jocelyn Pook

2004, ABD / İtalya / İngiltere , 138 dk.

Oyuncular
Al Pacino (Shylock) , Jeremy Irons (Antonio) , Joseph Fiennes (Bassanio) , Lynn Collins (Portia) , Zuleikha Robinson (Jessica) , Kris Marshall (Gratiano) , Charlie Cox (Lorenzo)
1700'lerin Venedik'inde, genç Bassanio'nun güzeller güzeli Portia'nın kalbine giden yolu fethetmeye kararlıdır. Ama talibi çok olan bu genç hanımı elde etmek için çıkacağı yolculukta ona para lazımdır. Bunun üzerine tacir dostu Antonio'ya gider. Oysa iyi niyetli adam tüm parasını seyahatteki gemilerine bağlanmıştır.

Dostuna yardım etmeye kararlı olan Antonio, faizsiz borç verdiği için nefretini kazanmış olduğu Yahudi tefeci Shylock'a başvurmak zorunda kalır. İntikam vaktinin geldiğini anlayan Shylock belki de hayatında ilk kez faiz işletmeden borç vermeyi kabul eder ama eğer parayı zamanında geri alamazsa her gecikme için Antonio'nun etinden bir parça almak üzere anlaşır.

Shakespeare'in her yaştan okur için unutulmaz bir olay örgüsü sunan ve -her zaman olduğu gibi- insan ruhunda -karanlık kıyılarını da ihmal etmeksizin- başarıyla gezinen eserinden uyarlanan filmde Al Pacino ve Jeremy Irons gibi güçlü isimler var.

Filmin Fragmanını Aşağıdan İndirip İzleyebilirsiniz
[URL=http://www.greenroom-press.com/clients/Optimum%20Releasing/theatrical/The%20Merchant%20Of%20Venice/movies/trlr_hi.mov]:download:

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 472
favori
like
share
sukoo35 Tarih: 11.12.2007 08:09
ya beni en cok etkileyen filmlerden biri bu esitsizlikler ve nefretin aci yuzu uzerine yapilmis nadide bir film...
tozkoparan Tarih: 21.08.2007 07:11
Paylaşım İçin Teşekkürler Ellerine Sağlık...
kahraman12 Tarih: 03.04.2006 15:38
saol