Vehbi Koç ölmeden evvel oğlu Rahmi’yi çağırıp, Beni mezara mutlaka çoraplarımla gömeceksiniz, yoksa hakkımı helal etmem diye vasiyet etmiş ve bi de mektup vermiş.
Bu mektubu ben öldükten sonra ilk başın sıkıştığında açarsın demiş. Gün gelmiş Vehbi Koç Hakkın rahmetine kavuşmuş. Oğlu, vasiyeti gereği babasını çoraplarıyla gömmek istemiş. Fakat camiinin imamı bunu kabul etmemiş, İlle de çoraplar çıkacak, yoksa namazı kıldırmam demiş. Başka bi imam getirmişler ama nafile, “Dinimize ters” diyerek o da kabul etmemiş. Başka bi hoca daha. Yok. O da kabul etmemiş. Rahmi Koç çaresizlikten kıvranıyomuş. Düşünmüş taşınmış ama bi çözüm bulamamış. Birden aklına, babasının “ilk başın sıkıştığında açarsın” dediği mektup gelmiş. Rahmi Bey hemmen mektubu bulup heyecanla açmış. Mektupta aynen şöyle yazıyormuş: Gördün mü oğlum Rahmi! Ben ki Türkiye’nin en zengin adamıyım. Ama mezara bir çorap dahi götüremedim. Eee, hani nerede benim zenginliğim?

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 985
favori
like
share
a-yan Tarih: 13.01.2009 12:14
Bu kıssa sabancı içinde uydurulmuştu yani ölen her zengin için şöylenir sanki vehbi koç çok ibret aldı da kalkacak geride kalan çocuğuna nasihat edecek heyhate heyhate lima tuadun.
MiSS-FENER Tarih: 09.01.2009 16:17
Bu Vehbi Koç'un Değil Bildiğim Kadarıyla..Baba Oğul Arasında Oğulunun Hırsını Yenmesi İçin Anlatılan Bir Hikayeydi..

Emeğine Sağlık Canım..