Fazla kahve içmek halüsinasyon sebebi

Araştırmacılar, her gün çok fazla miktarda sentetik kahver içenlerde halüsinasyon görme eğiliminin arttığını buldular.

İngiliz araştırmacılar, hatta fazla kafein tüketenlerin etrafında hiç kimse yokken sesler duyduğunu ya da ölü insanların varlığını hissettiklerini söylediklerini kaydetti.

Durham Üniversitesi'nce yapılan araştırmada Dr. Charles Fernyhough, halüsinasyonla kafein ilişkisinin ilk kez araştırıldığını ve amaçlarının halüsinasyon gören kişilerin alışkanlıklarını değiştirmeleri durumunda bu riski ne ölçüde azaltabileceklerini öğrenmek istediklerini söyledi.

Araştırmada 200 öğrencinin, kahve, çay ve kafein içeren diğer içecek alışkanlıkları ile halüsinasyon görüp görmedikleri soruldu. Araştırmada, günde 7 büyük fincan kahve içenlerin halüsinasyon görme risklerinin üç katı arttığı görüldü.

Ayrıca araştırmacılar, günde en az 3 fincan demlenmiş kahve içenlerde de olmayan sesler duyma gibi hafif halüsinasyon belirtileri görüldüğünü açıkladılar.

Kafeinin kahvenin yanında çay, çikolata, enerji içecekleri ve haplarında da bulunduğunu belirten araştırmacılar, halüsinasyonların kahveden çok kafeinden kaynaklandığına inandıklarını belirtti.

15 Ocak 2009

Pasted from

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 652
favori
like
share
SU-PERISI Tarih: 16.01.2009 09:12
Herşeyin azı karar çogu zarar dikkat etmek gerekir.
ceyerd Tarih: 15.01.2009 22:36
hehe halisünastyon dil kafası iyi çalışıyor herşeyi iyi görüyor tabi 7 fincanla insan komaya girrer ama normalde bir fincan kahve insanın zihnini açar benim bildigim bende laboratuvarcıyım ve kahveyi hocalarımız çok öneriyor