Merhaba arkadaslar,

Ben PROXY kullanmka istiyorum.. Ama program olursa basit olmasi gerek. Cunku fazla anlamadigim icin calistirmasini bilmem. AMa sizin bir program tavsiyeniz varsa ve kullanimi zor olsa, bana yardimci olursaniz cok sevinirim..


saygilarimla

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 605
favori
like
share
senshey Tarih: 03.10.2008 14:58
saolasın kardes az da olsa işime yaradı(alıntı olsade is görüoo)
ahmetmusap Tarih: 31.05.2008 21:25
proxy üzreinden nasıl yapılıyooo
GeYiK Tarih: 31.05.2008 17:36
ah proxy ahhh yedın omrumu bıtırdın benı bır haftadır forum morum gezınıom orencem La senı ben
GeYiK Tarih: 30.05.2008 12:22
ABI alıntı ıcın elıne salıkda proxy kurmam lazım benım acemıyız da anla yazdıklarını okudum bı kes ıkıncı kesde okudum yıne basmadı kafa benım proxy kullanıp mircde sohbet odasına gırmem lazım bu konuda yardımcı olabılıcek arkadaslar varsa gobek atarım sımdıden tşkl...
FreddyKrueger Tarih: 22.05.2008 15:07
Proxy servisi, Internet üzerindeki yerel bir ağ (ya da Internet’ e bağlı bir bilgisayar) ile, dış dünya arasındaki ilişkiyi sağlayan bir yardımcı geçiş (gateway) sistemidir. İki amaç için kullanılabilirler :

Bir proxy servisi (sunucusu), sizin adınıza sizden aldığı bilgi alma isteklerini yürütür ve sonucu yine size iletir. Ancak, aynı anda, bu bilgilerin bir kopyası da (cache),bu proxy sunucusu üzerinde tutulur ve bir dahaki erişimde kullanıcının istediği bilgiler doğrudan ilgili siteden değil de, proxy servisinden gelir; dolayısıyla, iletişim daha hızlı olur. Internet’ e erişim için mutlaka bir proxy servisine ihtiyaç yoktur, ancak; size en yakın bir servis noktasındaki proxy servisini kullanmanız, Internet erişiminizi bir hayli hızlandıracaktır.
Firewall güvenlik sistemlerinin kullanıldığı yerlerde, kullanıcıları çıkışları tek bir makine üzerinden olabilir. Bu durumda proxy servis makinesi sadece bir aracı olarak çalışır.
Proxy servisi kullanmanın avantajı çoktur. Herhangi bir siteden istediğiniz bir bilgi (web sayfası, ftp dökümanı vb..) eğer kullandığınız proxy servisinde henüz depolanmamışsa, bu bilginin olduğu siteden alınır ve size iletilir. Ancak, daha sonra başka bir kullanıcı (ya da siz) aynı dökümanı/bilgiyi istediğinizde, ilgili döküman/bilgi proxy servisinde depolandığı (cache) için, doğrudan oradan size iletilir ve erişiminiz de çok daha hızlı olur.

Proxy servisleri, uluslararası Internet bağlantılarındaki yoğunluğu azaltmak, erişimleri hızlandırmak ve ağı daha etkin kullanmak için çok yararlı araçlardır. En popüler proxy servisleri, Web (http), FTP, Gopher ve Wais Internet araçları için tanımlıdır.

İstanbul’ daki Turnet’ e bağlı servis sağlayıcılarından hizmet alanların Turnet İstanbul, Ankara Turnet üzerinden çıkan Internet Servis sağlayıcılarından hizmet alanların Turnet Ankara, İzmir bölgesindeki Turnet’ e bağlı Internet Servis Sağlayıcılarından hizmet alanların Turnet İzmir Proxy servislerini kullanmaları en iyi performansı verecektir. Ulusal Akademik Ağ kullanıcıları ise, kendi durumlarına göre, ODTÜ ve EgeNet servislerini kullanmalıdırlar. İTÜ Proxy servisi şu an yerel (sadece kendi kullanıcılarına) hizmet vermektedir. Tüm proxy servislerin bir zincir oluşturarak ortak kullanımına yönelik çalışmalar yapılmaktadır.


ReGeDiT 'ten aLıntıdır...
GeYiK Tarih: 22.05.2008 13:21
benımde acılen bu proxy olayını cozmem lazım varsa bılen arkadaslar lutfen yardımcı olsun yada yonlendırsın sunuda belırtmekde fayda var proxy nın sadece adını duydum hıcbısey bılmıom