[COLOR=#99cc99]


Katı hali: Serttir ve siz ona çarpmışsınızdır bir kere. Kafanızda uçuşan kuşlarla, neye uğradığınızı ve sizi nelerin beklediğini bilmezsiniz. Mantığı bir kenara bırakıp hayal kurmak, deli gibi istemektir. Yaşanması güç olan halidir. Bir de platonikse, bile bile lades demişsiniz zaten. İlk ise, belirtileri; tatlı bir kalp ağrısı, hafif uçma pozisyonu, nedensiz gülmeler… Moleküller arası bağı sıkı olan aşktır.
Sıvı hali: Aşkın sancılı halidir. Katı hali bitmiştir ve aşk vıcık vıcıktır. Eridiğiniz haldir. Zaman zaman kaynar, kabarır, taşar içinizde. Gözyaşıdır. Kavuşmaktır. Nefes aldıkça acı ve mutluluktur. Yüreğinize akmış, kalbinizin şeklini almıştır. Zira akışkandır, tutamazsınız, bir süre sonra çeker gider… Yavaş yavaş, damla damla ”Islaktır aşk, kurumaya mahkumdur!”
Gaz hali: Buharlaşma halidir. Uçup gittiğini sanırsın ama şekil değitirmiştir sadece. Görünmez olmuştur ama hissedersin, daha önce görmüş dokunmuşsundur çünkü. Oksijen olur, içini temizler, karbondioksit olur kirletir. Bazen de zehir olur, sarıp sarmalar öldürür seni. Balonsa elinde patlar
Aşk bu, katıdan sıvıya gaza, gazdan sıvıya katıya bir kısır döngüdür, süblimleşir durur.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 359
favori
like
share
suskun yüregim Tarih: 20.01.2009 12:22
kati sivi gaz gercekten cok güzel bir anlatim,paylasimin icin tesekkürler
BULUVEY Tarih: 19.01.2009 18:05
dikat ettiyseniz her hali ayrı bi açı
bu kadar acı ama ençok terçih edilen tek duygu
acı biber gibi yemeğe katmadan olmuyo
hem acı veriyor hem seviyoruz ilginç bir denklem
Sylar Tarih: 19.01.2009 09:29
Gaz halini sevmedim...

Katılmamak elde değil. Doğruluk payı yüksek.