[COLOR="wheat"]Yücel Arzen - Devrim Gürenç-BirAşk OnŞarkı

2008 yılına damgasını vuran "Yarim Yarim" şarkısının bestecisinden muhteşem bir düet albüm! YÜCEL ARZEN; Çağdaş bir ozan, müziğe aşık, yetenekli bir besteci.. Müzikseverler "AH LE YAR"ın bestecisi olarak tanıdı. Bu güne kadar yayınlanmış 150'ye yakın şarkı formunda besteleri var. Popüler Türk Müziği yorumcuları; Cem Karaca, Sertab Erener, Kıraç, Haluk Levent, Ahmet Özhan, Bülent Ersoy, Funda Arar, Mahsun Kırmızıgül, Ali Şan tarafından seslendirildi...

Ünlü şair Atilla İlhan'ın son şiir albümünün (An Gelir) müziklerini yazdı. Ünlü yönetmen Atıf Yılmaz'ın "Güllü" adlı tiyatro oyununun müziklerini yaptı. Mustafa Erdoğan - Anadolu Ateşi Dans Topluluğu'nun Müzik Yönetmenliğini yapan sanatçı; İstanbul'da Dünya Prömiyerini gerçekleştiren TROYA adlı müzikal dans gösterisinin müziklerini yaptı....

DEVRİM GÜRENÇ; Kalbinizin derinliklerine işleyecek bir yorum ve muhteşem bir ses... İTÜ Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünü bitirdi. Bir süre önemli sanatçılara vokal yaptı. "Yarim Yarim" parçasında Yücel Arzen ile yaptığı düetle dikkatleri üzerine çekti. Uzun süre internet forumlarında bu güçlü sesin kime ait olduğu merak konusu oldu.

BİR AŞK ON ŞARKI; Youtube olmak üzere birçok internet sitesinde 15 milyonun üzerinde izlenme sayısına ulaşan, Devrim Gürenç'in eşlik ettiği Yarim Yarim - Boşanmak İstemiyorum" ve "Ah" isimli parçalar kitleler tarafından çok sevilmiş ve bu projenin oluşumunda büyük rol oynamıştır.

Yine bu iki eserin içerisinde bulunduğu albümü dinlerken; geçmişe olan özlemimizi, modern zamanlarda şekil değiştiren aşklarımızı ve yavaş yavaş yitirmeye başladığımız samimiyeti kalbinizin derinliklerinde hissedeceksiniz.

Albümdeki şarkıların sözleri Yücel Arzen, Ayla Hacıoğulları ve Temel Kılıçarslan tarafından ortak bir çalışmayla yazıldı. Albümde yer alan tüm şarkıların besteleri Yücel Arzen' e ait.

Albümün mastering çalışmaları Muammer Tokmak tarafından gerçekleştirildi. "Biraşk Onşarkı" Dokuz Sekiz Müzik ve Ahmet Çelenk yapımcılığında müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 530
favori
like
share
maavii Tarih: 03.10.2009 22:31
thnks