Açıkçası günümüzde insanlığa en az zarar veren akım olarak komünistleri görüyorum. (*1)

21. yüzyılda halen mezarının başında komünizmin yeniden dirileceğini sanan çok az sayıda insan var ve her geçen gün insanları niteliklerine göre değerlendirmeyen, iyi ile kötüyü, çalışkan ile tembeli ayırt etmeden hepsini koyun gibi gören bu zihniyete inanmaktan vazgeçen ve artık dirilmez diyenlerin sayısının arttığı bir çağda yaşıyoruz.

Neden dinsizlik ile komünizm sürekli birlikte anılıyorlar?

Komünizm temelinde asl olan devlettir ve devlete bağlılık bağbında insanların dikkatini çekecek ve bu temele zarar verecek her olgu tehlikedir ve bu nedenle dini yok etmekte komünizmin bir misyonudur.

Komünüzmin en büyük hedeflerinden birisi ayrımcılık, üstünlük, farklılık gibi olguları kabul etmemesidir ve insanlar arasında eşitliği sağlamaktır. İşte bu nedenle din komünizmin ortadan kaldırması gereken bir tehlikedir.

Elbette günümüzde komünizmi yaşamamış ve sadece masal kitaplarından öğrenen ve ben müslümanım diyen kişiler var öyledirler de bu ALLAH ile kul arasındadır. Ama sorun şudur ki bu kimseler komünizmin dine karşı olduğunu ve içinde dinsizliği barındıran bir sistem olduğunun ya farkında değiller yada körü hörüne ben komünistim diyorlar.

Bakınız komünizm islama karşıdır demiyorum, bu önemli bir ayrıntıdır ve malesef komünizm karşıtı bazı kimselerde konuya bu şekilde yaklaştıkları için kutuplaşmalar oluyor ve sen nasıl benim müslümanlığıma söz söylersin nidaları yükseliyor. Komünizm tüm dinlere karşı bir görüştür. Liderleri ve kurucularına bir bakın bu adamları ve komünizmi iyice araştırmadan ben komünistim demek bu yüzden bir müslüman için çok tehlikeli bir deyiştir.

Hoşuma giden bir de komünist fıkrası var paylaşmak isterim. :)

Stalin bir gün limuzininde şoförüyle sohbete dalar. "Söyle bakalım, devrimden sonra daha mı mutlu oldun, daha mı mutsuz oldun?" Şoför cevap verir: "Daha mutsuz oldum çünkü devrimden önce iki tane takım elbisem vardı, şimdi bir tane var." Stalin karşılık verir: "Ohoo, sen haline şükret. Afrika’da halk çırılçıplak koşturuyor!" Şoför sorar: "Öyle mi? Onların devrimi ne zaman olmuştu?"

Dünyada halen çürümüş olan Evrim Teorisine inanan insanlar olduğu gibi malesef kokuşmuş komünizm felsefesi peşinde koşan insanlarda mevcut.

Komünizmi gerçekten iyi bilen ve onu her hali ile kabul edenler bir yana, ama ben müslümanım ve komünistim diyenler benim şu yazımada itibar etmesinler tek isteğim körü körüne bu yolda yürümesinler nedir ne değildir, liderleri kimdir görüşleri nedir iyice araştırsınlar.

Evet komünizm öldü ve dediğim gibi ölüler insanlara zarar veremez ama bu felsefe din düşmanıdır belkide ölmesininin sebebide dini kendisine düşman olarak görmesi ve aklın yolunun bir olmasıdır.

Konu her ne kadar sanki islam bölümünde açılsa daha mı iyi olurdu gibi görünsede günümüzde komünizm siyasi bir görüş olmaktan öte geçemediği için görüşlerimi bu bölümde aktarmayı uygun gördüm.

Bir de özellikle ülkemizde Laikim, Atatürkçüyüm vede nasıl oluyor ya da olunabiliyorsa komünistim diyen beyinsizler var onlar ise şu yazımı okusunlar...

Selam Ve Dua ile

Engin 26.01.2009


(*1) Elbette insanlığa geçmişte çok zararı olmuş bu akım halen büyük tehlikedir. Artık insanlığın bunlara prim vermeyeceği umuduyla...

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 7017
favori
like
share
SheqeYy_BeBiSh Tarih: 27.03.2009 16:07
bazi inSanLarin beyni yetmiyor i$te
zaten beyni yetmeyenLer oLmaSa
beyni fuLL CaLi$anLar ne yapaCakLarDiki? :72:
parDon yaaa birDen SinirLerim uyuz oLDu :79:

LeviS abim Süper yazmi$Sin vaLLa ne Diyeyim
bunuDa anLamaDiLarSa birDaha hiC anLamazLar
cryz Tarih: 23.03.2009 23:41
........
Han Tarih: 18.03.2009 12:56
[QUOTE=gamLı]Siz bu fikirlerinizle Bu fikrin doğuş yeri Rusyaya gitseniz
Sadece bu kismi aliyorum cunku cumlenin geri kalani biraz yersiz olmus...

Bence Rusya'ya hic gitmesinler. Neden mi ? Rusya suanda ne durumda acaba bileniniz var mi ? Dunyanin topragi, petrolu, dogalgazi var ama millet ac! Peki neden ? Cunku Komunizm'le yasamaya alismislar. Calismasini, uretmesini, kendi kendilerini doyurmasini bilmez haldeler. Su anda pek cok Rus'a sorsaniz Komunizm'i tekrar istermisiniz diye, sanirim cogu evet der. Ama idealleri ugruna degil ac olduklari icin. Iste Komunizm'in insanliga getirecegi tek sey budur. Aclik ve sefalet...

Bence Cumhuriyet'in kiymetini bilin. Burasi herseyiyle Cennet vatan yeterki sevmesini bilin :3:

Vizontele'den bir alinti;

Burayı seversen burası dünyanın en güzel yeri ; ama dünyanın en güzel yerini sevmezsen orası dünyanın en güzel yeri değildir
denizcan Tarih: 17.03.2009 22:20
arkadaslar ,arkadaslar bu sitede sorumlu ,görevli arkadaslarimiz var eger birileri sizin tabirinizle belden asagi vuruyorsa sikayet kutusu var tiklarsin ve sikayetini iletirsin,karsilikli kalp kirici cavap vererek buranin tadini kacirmayin lütfen.
gamLı Tarih: 17.03.2009 21:51
ChE herkes fikrini söylesin...ben bundan rahatsız değilim..haram helal tanımam diyor..onuda anladık...müslüman olmaya mecburda değil..dediği gibi hesabını gider Allaha verir..bunuda anladık..
ama iş bu milletin gelmişine geçmişine (sebebinide biliyoruz)hakarete ; özgürlük istemeye gelirse ben bunu anlamam.buna anlayış gösterecek bir yer bulsun..
o nun haricinde negibi fikirleri varsa söylesin..benim için problem değil
ChE Tarih: 17.03.2009 21:42
vala ben baktım az yazdıklarınıza ama karşılıklı didişmişiniz sonuçta işte,onlarda ağır yazmış ama,sizlerde allah-din diyerek çok bel altı vuruyorsunuz kardeş yaa.
gamLı Tarih: 17.03.2009 21:36
iyide adam o fikre güvenip heryere herkese söverim istediğim gibi sananeki diyor..Bu sence doğru bir fikirmi
ChE Tarih: 17.03.2009 21:33
senin ne manada söylediğin değil,karşı tarafta nasıl algılanacağınıda düşün bence kurdugun cümlelerin.
haa umrumda değil dersen o başka,anladıgın dilden anlatanda bol olacaktır gamlı kardeş.
benden söylemesi.

esas olan yurdum insanında halen düşünceye saygı olmamasıdır.kendi düşüncelerinize karşı birşey görünce parlıyorsunuz ama karşıt düşünceye hiç bir zaman saygı göstermiyorsunuz ve hatta belden aşağı rahatça vurup duruyorsunuz.

biraz saygılı tartışalım,şimdiye kadar sinirle gecen tartışmalarımızda elimize geçen birşey olmadı,hep pc başında sinir küpü olmakla kaldık.
gamLı Tarih: 17.03.2009 21:29
sirkte sadece hayvanlarmı var..Ben sadece insanları eğlendirme manasında kullandım..
sadece gösteri..ciddiye alınır bir tarafı kalmadı...