Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı tura atıyordu. Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars'ta Ağrı'da Van'da Erzurum'da da ataları oynamıştı.Onlardan duymuşlardı.
Karnı burnunda zavallı bir Azeri kadının doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı...Ermenilerin uzun boylu olanı elindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya attı

:-Akçik, manç?..
(Kızmı, oğlan mı?)

-Akçik...
(Kız)

Bu cevap üzerine 'oğlan' diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı.Kan b! ürülügözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi.

-Tun şahetsar,ınger...
(Sen kazandın, yoldaş)

-Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana...
(Ben kazandım ama bu bebek nasıl beslenecek?)

-Mayrigı bedge gişdatsine.
(Annesi besleyecek elbette)

Bunun üzerine daha kısa boylu olan Ermeni, bir hamlede kasaturaya geçirdiği bebeği annesinin göğsüne yapıştırdı:

-Mayrig yerahayin zizdur.
(Çocuğa meme ver)

Aynı dakikalarda Hocalı'nın başka bir semtinde tek kale futbol maçı hazırlığı vardı. İki kesik Azeri kadın başını kale direği yapmışlar, top arayışına girmişlerdi.Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:

-Asixn ma/,çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek...
(Bu hem saçsız hem de küçük, iyi yuvarlanır. Kopartın...)

Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa,başı da orta yere düşmüştü...

Ermeniler zafer naraları! atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu.

Bu iki olay Hocalı'da bundan çok değil yalnızca 14 yıl önce yaşandı. Her iki olay da ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının anlatımlarıdır.

Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar,katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.

Türkiye'de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.

26 Şubat'ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile Hankendi'nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366'ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı'ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar.

26 Şubat! gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi.

Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. ermenilerin işgal ettikleri Hocalı'da dehşet verici olaylar yaşandı.

Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler,

Sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar.

Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler.

Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa derilerini yüzdüler.

Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler.

Kesik kafaları sepetlere doldurdular.

Peki neydi bu düşmanlık?

Ermenistan'daki okul duvarlarında asılan haritalarda Türkiye'nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan'ın bayrağında Türkiye hudutları içindeki Ağrı Dağı'nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı'nda 'Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün,öldürün' denmekteyken, başkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanırım.

Dağlık Karabağ Bölgesi'nde bulunan Hocalı'ya, eski Sovyet İttifakı Silahlı kuvvetleri'ne ait 366.Alay'ın desteği ile Ermeni Sılahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen saldırılar sonucu 613 Azerbaycan Türk'ünün hayatını kaybettiği resmî olarak açıklandı. Ancak kayıp sayısının bu rakamların çok çok üstünde olduğu bilinmektedir.

56 hamile kadın karnı yarılmış durumda bulunmuştur.

Bu alçak saldırıda 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişi ise rehin alınmış,geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canını kurtarmış ancak bu olayın tahribatından ruhları ve hafızaları asla bir daha kurtulamamıştır.

Şahitlerin anlattıklarını dinleyenler önce kulaklarına inanamadı.!

Fakat katliam sonrası Hocalı'ya girdiklerinde ise, görgü tanıklarının abartmadığını kısa sürede anladılar. Hocalı'da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet'nin gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu da anlatıyordu:

'Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim,ama Hocalı'daki gibi bir vahşete umarım kimse tanık olmaz' Peki 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini kim vermişti; Ermenistan Devlet Başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden başkası değildi. Yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart 1996'da Ermenistan Başbakanı oldu.

Karabağ'da barış istediği için aşırı milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan istifa edince de 30 Mart 1998 yılında ondan boşalan Devlet Başkanlığı koltuğuna,'Hocalı Katlia! mı' baş sorumlusu olan azılı terörist Robert Koçaryan oturdu.

Ermeniler Türk hamile kadınlarına tecavüz edip karnını hamile olduğu halde taş ile doldurup öldürmüşler ve küçük Türk kızlarına tecavüz edip öldürmüşlerdi.

Ülkemizde sadece 1 ermeni öldürüldü diye yürüyüş yaptılar ve o kadar araştırdılar ama hiç bir insan kalkıp ta bu masum insanlara işkence edilip öldürüldükleri için yürüyüş yapmadı…………..

Yazıklar olsun …

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1707
favori
like
share
wolverine Tarih: 29.01.2009 22:56
arkadaşlar ben tartşma merakı değilim. hiç kimse benim atalarım katliam yaptı diyemez.
ikincisi asıl katlimı yapan kürtleden oluşan hamidiye alaylarıdır.
sonuçta bizde yaptık onlarda yaptılar.kin ve nefret duysu sadece bize zarar verir.
nichole Tarih: 29.01.2009 18:34
SEvgili mor menekşeler özrü suçlu olan diler Eğer tarihimizden suçlu olduğumuza dair en ufak bir belge bulabilirsen veya kesin delillerle biliyorsan ozaman sana saygı duyarım ama neyazıkki bölgede açılan her toplu mezarın müslümanlara ait olduğu bilimsel olarak tespit edilmiş durumda bu durumda katillerden özür dilemek saçmalık olur.Elbetteki katliam yapan Ermeni çetelerine karşı müslümanlarda karşı koymuş onlara karşı nefsi müdafaa yapmışlardır ama bunun için özür dilenmez saygılarımla
Gundii Tarih: 29.01.2009 16:51
ermeniler..buyuk katlıam yapmıstr.. elbette bizdende yapan olmustur..karısı annesi bacısı kardesı.. dayısı... vs vs oldürülen insanlardan ne beklıyebılrdık.. ama biz onlar gibi yapmadık.. onlar rusların kıskırtmalarıylan..bu hale geldi.. keske hic olmasaydı.. olduysada bizimkisi nefsi mudafa ne ozr dilerim.. nede ozr beklerim.. ermenıler polıtıkasını degistirio barıs sureci baslatıo sebebide tamamen sıyası sınırları acmamızı istıyolar.. cunku avrupaya acılan kapı biziz.. yoksa eskısınden dahada sert bir politika izlerlerdi..burda gercekten cok degerli bilgiler verilmıs.. emeqinize saqlık..
ozlems_o Tarih: 27.01.2009 20:27
tartışma gereksiz tabi haklısın sen bizim yerimize özür dileme fikrini aklından çıkarıssan gerçekten tartışmaya gerek kalmaz...

biz TÜRK ulusu tarih boyunca dinine insaanlığa yakışan şekilde yaşadı zalim olmadı zulmetmedi. gücünü yitirdiği anda başkalarının oyununa geldi sadece yapmadığı şeylerden dolayı suçlandı. gerçekleri bildiklerimiz doğru mu diye soruyorsanız bu sölediklerim konusunda çelişkileriniz var yani bizde zulmetmiş olabiliriz diyorsunuz öle mi:20:

ee bizde haklı olarak kendimizi saavunuyoruz o kadar özür dilemek isteyen buyursun dilesin...
wolverine Tarih: 27.01.2009 20:17
tartışmanın alevlenmesini istemiyorum.herkesin görüşü kendine kalısın.burda çok fazla şey yazılır.ama kalsın hiç bir şey değiştirmiyor.ama sadece bildiklerimizmi doğru.yada bildiklerimiz ne kadar doğru bence bu çok önemli.
ozlems_o Tarih: 27.01.2009 20:09
özür dilemek saçmalık değil centinmenliktir.aynı centinmenliği ermeni kardeşlerimizden de bekleriz.geçmiştekiler geçmişte kalsın.kin ve nefret duygularımızı geçmişe bırakalım.kin ve nefretle hiç bir yere varamayız.ancak kendimizi kandırız.


özür dilemek centilmenlik midir nasıl yani yaa :20: yıllarca katledilen taraf biziz oyuna gelen biziz, tüm dünyanın kamuoyuna bizi cani ve soykırım yapan ülke olarak iftira atıp gösterenlerse onlar...

ama geçmişe değil geleceğe bakalım öle mi? bakalım gelecekte bize daha nasıl oyunlar oynayacaklar. biz geçmişimizi bilmeden yapılan halksızlıklara karşı gelmeyerek ve hatta özür dileyerek onların ekmeğine bal sürelim haklısınız:8:
wolverine Tarih: 27.01.2009 20:09
saygılarım
wolverine Tarih: 27.01.2009 20:09
benim anlatmak istediğim özür dilemek çift taraflı olmak şartıyla.eminim onlarda özür dilerle.en azından ermenilerin başındakiler.çünkü neredeyse abd ve ab ermeni soykırımı kabul edcekler.soykırım yapmadığımız halde soykırımla suçlanmak hoş olmaz.en azında karşılıklı özür dilemeler olayı yumuştır diye tahmin ediyorum.
tabi yanılıyorum da olabilir.
KONAMI Tarih: 27.01.2009 19:49
S.A Konuyla ilgili bir link vereyim size bu link direk devlet arşivlerine gittiği için bir sakıncası olmaz forum adına belgeler ve içerikler mevcuttur. Konu bilgi amaçlı eklenmiştir..
İlgili link...

Devlet Arşivi

Selam Dua İle