Şimdi moda kır evi tarzı ,Detaylar ve aksesuarlar

Gerçekte "kır evi tarzı" olarak benimsediğimiz yaşanmışlık aslında. Hayatın içinden gelen bu stil, şehir yaşamından uzaklaşmak için sıcak ve davetkar havasıyla sizi kucaklıyor. Çeyrek asırdan biraz daha fazla bir zamandır var olan kır evi tarzı zaman içinde ağır ve kasvetli havasından uzaklaşarak çağa ayak uydurdu ve şimdi yeniden moda. Kır evi tarzı kendi içinde dört farklı dekorasyon anlayışını birleştiriyor, ama günümüzde daha çok bir sahil evi havası taşıyor. Şehrin yorucu ve hızlı yaşam tarzından uzaklaşmak isteyenler bu stili yansıtan yumuşak renkler, romantik desenler ve ahşabın doğal dokusundan kolay kolay vazgeçeceğe benzemiyor. Yeniden kazanılmış mobilyalar Köy ya da kır evi tarzı bir dekorasyonda yeniden kazanılmış mobilyalar ön plana çıkıyor. Aileden kalma bir konsol ya da eski bir ahşap ustasının elinde çıkmış yemek masası evin en önemli parçası haline gelebiliyor, eski bir bank şık bir çay sehpasına dönüşebiliyor. Eski mobilya satan dükkanlardan ya da fazla pahalı olmayan antika mağazalarından bulabileceğiniz, stili yansıtan ahşap mobilyaları yeniden cilalatarak ya da dokularını kaybetmeden, tamamen beyaza boyayarak değerlendirebilirsiniz.

Yumuşak tonlar ve romantik desenler
Günümüz kır evi tarzında açık yeşil, mavi ve sarının en açık tonları tercih ediliyor. Daha çok beyazla kombinlenerek kullanılan bu renklere, İngiliz tarzında, pembe ve yeşil tonları yanı sıra biraz canlılık katması için kırmızıda eşlik ediyor. Rustik kır evi tarzına ise daha çok orman renkleri hakim. Stilin ana teması evde doğal bir bahçe havasını yaratmak ancak bunu yaparken tek bir renk ve desen teması üzerinde durmanızı öneriyoruz. Minik çiçek desenli kumaşlar düz ve açık tonlarda kumaşlarla birlikte kullanıyor. Çizgili ve kareliler ise Amerikan tarzı kır evinin vazgeçilmez deseni.

Detaylar ve aksesuarlar
Eski; işte yeni kır evi stilinin aksesuar seçimini belirleyen kelime. Büyüleyici porselen tabaklar, eski şapkalar, antika müzik aletleri, aileden kalma objeler, koleksiyon parçaları bu stilin en önemli aksesuarları. Desenli kırlentler bakır tencereler, hoş kokulu doğal sabunlar, saksılarda canlı çiçekler, yeşillikler dekorasyonu tamalayan ince detaylar. Yeni kır evi stilinde daha çok bir sahil evi havasını yaratmak istiyorsanız cam kaselerde deniz kabukları, büfenizde minik yelkenliler, hatta sahilden toplanmış çakıl taşları bile evinizin bir parçası olabilir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 562
favori
like
share
kumsalgenci Tarih: 08.02.2009 14:41
çok iyi olurdu
edda Tarih: 27.01.2009 19:07
bencede harika olurdu.. .
hatta fevkaladenin fevkinde bisi olurdu.. .:75:
AYIŞIĞI Tarih: 27.01.2009 11:29
harika olurdu sanırım,
ellerine sağlık canım teşekkürler