SEN TOP KOŞUŞTURURKEN BİZ MİLLET İÇİN CAN VERİYORDUK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa'da yaptığı konuşmada, 29 Mart yerel seçiminde milletin AKP'ye ‘Osmanlı tokatı' atmasını istedi. Ve konuşmasına şu sözlerle devam etti.

MHP'yi kimsenin küçümseyemeyeceğini vurgulayan Bahçeli, Erdoğan'a şu sözlerle tepki gösterdi: "Sen Kasımpaşa'da top koştururken, her gün bu milletin birliği için fidanını kaybeden bir Milliyetçi Hareket Partisi vardı. MHP'nin hangi güçlüklerle mücadele ederek buralara geldiğini görmek lazım. Hor görmemek lazım. Başka partiye oy verebilirsin, ama bilinmesi gereken bir şey var, oda MHP'ye saygı duyulmasıdır."

Bahçeli, 6 yıl 2 aylık iktidarı döneminde yalan, yoksulluk ve yolsuzluğun AKP'nin karekteri haline geldiğini ileri sürdü. Bu yerel seçimde en iddialı partinin MHP olduğunu belirten Bahçeli, "AKP iktidarı demokrasi içinde uzaklaştırılmalıdır. Bunun yolu seçimdir. Bu iktidar, bu dönemde uyarıyı milleten alıp kendine çeki düzen verirse o zaman belki Türkiye önümüzdeki büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş olur" dedi.

Bahçeli, AK Parti'nin 6 yıllık iktidarı sürecinin 'yalan, yolsuzluk ve yoksulluk' dönemi olduğunu ileri sürdü. Bahçeli, şunları dile getirdi: "2 bin 251 günden bu yana yani 6 yıl 2 aydan buyana ülkemizi AKP yönetmektedir. Cenabı Allah hiç kimseye yüzde 36, arkasından 47 ile iktidar yapmamıştır. Siyasi istikrarsızlığın ardından bir ekonomik kriz yaşanmıştır. Koalisyon yapısı siyasi geleneğimizle çok fazla örtüşmediği için koalisyonlar kopma noktasına geliniyor.


"SEN NASIL BAŞBAKAN OLDUN ?"

Erdoğan'a, ‘Senin nasıl başbakan olduğunu millet biliyor" diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şimdi cezaevine nasıl girdiğin, cezaevinden nasıl çıktığın, villaya benzer bir cezaevinde kaç gün kaldığın, sonra partin sonuç alıp sen dışarıda kalınca CHP ile nasıl paslaşarak Siirt'ten seçilmiş bir kardeşini aşağıya çekip kendin aday olmak üzere milletvekili olup, nasıl Başbakan olduğunu bu millet biliyor. Nasıl başbakan olduğuna bu millet vakıf iken, 57 hükümeti birden yok sayarak, Türkiye'yi 58., 59. ve 60'ıncı hükümetlerle her şeyi yapıldığını iddia etmek, olsa olsa kendini beğenmişlik olur. Bu millete senden önce hizmet edenlere önce saygıyı öğrenmeli, ondan sonra kendi yaptığın çalışmaları anlatabilmelisin. Sanki Türkiye Cumhuriyeti 1923'de değil de 2002'de kurulmuş gibi, ‘2002'de şuydu, 2008'de buydu' tekrarından başka ne yapıyorsun, Sayın Başbakan. Geçmişte yapılanların hepsini inkar ederek ‘Her şeyi ben yaptım' diyorsan bu dönemin adı yalan dönem olarak adlandırılabilir."


"İŞSİZLİK SOSYAL PATLAMANIN DİNATİMİ"

Ekonomik krizin okyanus ötesinden dalga dalga geldiğini, binlerce kişinin işini kaybettiğini söyleyen Bahçeli, "Sosyal patlamanın en önemli dinamiti işsizliktir" dedi.

Milletin AKP iktidarından demokrasi içinde kurtulması gerektiğini söylerken Bahçeli, "Millet artık bu iktidara Osmanlı tokadı atmalı. Böyle bir tokadı yiyenler, biliyorsunuz ki 600 yıl kendilerini doğrultamadı. Şimdi Osmanlı tokadını Tayyip Erdoğan bir yemiş olsa Türkye'de geriye bir ayak izini bile göremezsiniz" diye konuştu. AKP'nin muhalefeti inkar ettiğini söyleyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İktidarı parti devletine dönüştürmek, Ortadoğu'da Baas partisine özenmek demektir. O yüzden muhalefeti inkar edemezsiniz. Bugün iktidarsan yarın muhalefet. Yarın muhalefet olursan iktidar olabilirsin. Bu demokrasinin en güzel rengidir. Bugün aldığınız oyla muhalefeti küçük görmek yanlıştır. Yüzde 46.46 benim dostum, geri kalanları yoktur, varsa da ‘düşmanımdır' mantığı felaket getirir. AKP'ye inanıp oy verenler bu gerçeği görmeli. Recep Tayyip Bey'e ulaşıp onun dikkati çekmeli. Yanarsa AKP değil, Türkiye'ye de yanar. Ama en fazla AKP ve yandaşları yanar."

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 966
favori
like
share
ufuk Tarih: 06.02.2009 03:39
ben ne baykalı severim nede bahçeliyi yasal mafya olan mhp den nefret ederim özellikle. ama rte yi başkan göreceğime türk olmasaydım daha iyiydi memleket size memleket devam edin...

Birde sevgili LEVİS karsında cocuk yok nasıl bir konusma tarzıdır bu ya düzgün söylemenin bir yolu yokmu sende böyle konusmayı kes bence...
MaRaBoGLu61 Tarih: 05.02.2009 18:54
@ufuk

Haber bir çok gazetede çıktı sadece akp yanlısı gazetelerde deği bunu sende biliyosun hatta ufak bir araştırma yaparsan haberin yeraldığı aynı tarihliçeşitli gazetelere ulaşman mümkündür
bu işler kürsüden ip atmayla olmuyor banka hortumlamayla hiç omuyor
kendi idolojisine aykırı bir partiyle koalisyon yapmayla hiç ama hiç olmuyor
Ayrıca sizin bahçeye gelen Bahçeliydi Ufo felan değildi
LEVIS-501 Tarih: 05.02.2009 11:02
@termeli
@ufuk

Flood yapmayı kesin sizin arkanızda hizmetçi yok sürekli mesajlarınızı toparlayacak.

Forumun en eski üyelerindensiniz ama forum kuralları ve kullanımından haberdar değilsiniz.

Flood nedir?
ufuk Tarih: 05.02.2009 04:34
evet akp yanlısı gazetelerde bulursun böyle yalan haberler, geçen günde bizim bahçeye ufo geldi maraboğlu onuda yazdılar töbe töbe hani çamur atmak için bir sürü uğraşı adam gibi bir kanıt getirde görelim birde evet doğru demende süpermiş oradaydın heralde...

termeli sen başbakanın nasıl konuştugunu biliyormusun ?

[url]http://www.main-board.com/siyaset-meydani/180917-bahceli-sen-top-kosustururken-biz-can-veriyorduk-2.html#post3225570[/url]
termeli Tarih: 31.01.2009 00:06
toprak gazetelerin yaziyor olmasi haberin gercek oldugu anlamina gelmez.
zaten gazeteler genelde grup halinde ajans/holdinglerin.
bir medya ajansi bi haber yaptimi altindaki gazetelerde degisik sayfalarda ve kelime oyunlariyla olur ama yayinlanir.

Ev hanımları bile yemek tariflerini 'telefonda olmaz, yüz yüze vereyim' diyor.

asil bu ne simariklik ciddiyetsizlik,TBMM baskanvekili boylemi konusur.

senin iktidarinida gorduk sayin bahceli,sizde sehitlerimizin cogaldigi bir donem girebildiniz tbmm ye.

herhafta siyasi finansal krizi sizden ogrendik.
Gundii Tarih: 28.01.2009 01:45
bunu ilk burda duyuyorum.. ama nedense sasırmadım mahkemeye verıp turbanlıları univ. attıran chp carsap acılımını yaptı.. mhp de oy iicn.. ilimlı ıslam konusmaları yapar.. hepsi bole maksat oy secımden sonra.. gercek yuzlerinı ortaya koyarlar

sasırmadım...
MaRaBoGLu61 Tarih: 27.01.2009 20:44
Koray Aydının vurduğu voleler geldi aklıma nedense
MiSS-FENER Tarih: 27.01.2009 20:21
Dün Gazetelere Yansıyan Bir Diğeri Meral Akşener'in Açıklaması..
Tartışmayada Birde Bunu Ekliyelim..
''Böyle Nezaketsiz Ve Şımarık İktidar Görmedim''

TBMM Başkanvekili Meral Akşener, AK Parti iktidarını eleştirerek, ''Üç dönemdir Meclisteyim böyle nezaketsiz ve şımarık iktidar görmedim'' dedi.

Akşener, MHP'nin Akçakoca Belediye Başkan Adayı Okan Yanmaz'ın tanıtım töreni için Düzce'nin Akçakoca ilçesine geldi. Bir restorandaki tanıtım töreninde konuşan Akşener, 22 Temmuz seçimlerinin adaylar ve siyasi partiler arasında hizmet yarışından çok laiklik kaygısı ve cumhurbaşkanlığı seçimi odaklı geçtiğini belirtti.

O dönem seçim çalışmalarında, Bakırköy'de laikliği, Esenler'de ise Müslümanlığı koruyacağına dair seçmenlerce kendisine yemin ettirildiğini aktaran Meral Akşener, MHP'nin cumhurbaşkanının eşinin türbanına karışmadığını, ama eşi türbanlı bir cumhurbaşkanı seçilmesiyle de kimsenin tenceresindeki yemeğin artmadığını söyledi.

Kendisinin üç dönemdir Mecliste olduğunu kaydeden Akşener, ''Böyle nezaketsiz ve şımarık iktidar görmedim. 'Oyun kadar konuş' tarzı görmedim. Mecliste bir nezaket olur, nezahet olur. Zaman zaman mutabakat olur. Bize muhalefet görevi verildi, onlara iktidar görevi'' dedi.

''Ergenekon'' soruşturmasına, milli değer sayılan ''Ergenekon'' adının verilmesinden rahatsızlık duyduklarını ifade eden TBMM Başkanvekili Akşener, şöyle devam etti:
''Suçlu kimse, hukuk devleti, cezasını verecektir, ama bir korku atmosferi oluşturulmaya çalışılıyor. Artık herkes dinlediğini hissediyor. Ev hanımları bile yemek tariflerini 'telefonda olmaz, yüz yüze vereyim' diyor. Siyaset itibarsızlaştırıldı. Asker, polis itibarsızlaştırılıyor. Hukuk itibarsızlaştırılıyor. 28 Şubatta 'gücün hukuku' kavramını kullananlar, bugün 'oyun kadar konuş' diyenler. Dünün zulme uğrayanları bugün 'gücün hukuku'nu kullanıyorlar, ama bunun kimseye faydası olamaz.''
MaRaBoGLu61 Tarih: 27.01.2009 19:29
@Darth Vader

Evet Doğru bir çok gazeteden aynı haberi detaylı şekilde okudum