Popmundo internet üzerinde oynanan bir "rol yapma" oyunudur, oyuncular sanal müzik sanayisinde şöhrete kavuşmaya ve/veya tıp, itfaiyecilik gibi farklı kariyer dallarında ilerlemeye çalışırlar. Oyun gerçek zamanlı oynanır ve oyundaki karakter sürekli gelişmesini sürdürür.

Popmundo metin bazlıdır ve grafikleri ve sesi olan geleneksel bir bilgisayar oyunu değildir. Oyun hiçbir zaman bilgisayara karşı oynanmaz; ilişki kurulan her karakter dünyanın bir noktasında oyunu oynayan gerçek bir kişidir.

Oyunda ilerlemek için ilk olarak annenin sözlerini dinlemek gerekir. Bir yandan arkadaslar edinip, sosyal hayatlarını geliştirirken "çaylak"ların bir yandan da 18 farklı müzik çeşidinden oluşan müzik yelpazesinde kendilerine bir çeşit seçip grup kurmaları gerekmektedir. Bu grupla karakter dünyanın her yerinde konserler verebilir, albümler çıkarabilir, kısacası müzik dünyasında başarılı olma yönünde ilerleyebilir. Oyunda 56 günün sonu bir popmundo yılı olarak kabul edilir. Oyunda işlere girerek para kazanıp, bankalara para yatırarak popmundo yılının sonunda faiz alabilirsiniz. Her hafta bir kere yapılan güncellemeler sonunda 1 ila 3 deneyim puanı alırsınız. Bu puanlarınızı moralinizi yükseltmek, sağlığınızı artırmak ya da üzerinde çalışmakta olduğunuz yeteneğe verebilirsiniz fakat en mantıklı hamle karakter sayfanızdaki becerileri geliştirmektir. Bunun faydasını uzun vadede görürsünüz.

Oyuna VIP üye olduğunuz vakit daha fazla para kazanacağınız CEO mesleğini seçebilirsiniz. Ayrıca VIP üyeler cep telefonlarıyla arkadaşlarını arayabilir, online alışveriş yapabilir. Ayrıca VIP üyeler kolaylıkla kaliteli konser mekanlarını ve stüdyolarını ucuz fiyata bulma şansına sahiptirler. Ayrıca oyunda Suç Kariyeride mevcuttur bunlarında yetenekleri vardır Temel Suç Hırsızlık Yankesicilik Zimmete Para geçirme Kundakçılık Hapishaneden Kaçma Dükkan Hırsızlığı yetenekleri vardır bunlara ek olarak bir suçlunun olmassa olmazı gizliliktir en iyi gizlilik yeteneği vahşi hayatta Doğada kalmaktır Ayrıca bir suçlu oyunda Gerçek günle en fazla 50 gün ceza yiyebilir ayrıca oyunda daha bilinmeyen çok şey vardır örneğin 9 ve 10mm silahlar dinamit lokumu gibi oyunda bulamazsınız buların bulunması gerekir.Ve kabileye katılıp kabile forumunda sohbet edebilir.

Popmundo'nun en fazla üyeye sahip olduğu ülke Türkiyedir. Türkiye'yi İstanbul, Ankara ve İzmir şehirleri temsil ediyor.

Oyunda en iyi karakter diye bir sıralama yoktur. Oyunda en zengin karakter ve en ünlü karakter sıralamaları vardır.

Oyunun geniş bilgi platformu [url]www.popofan.com[/url] adresinden yararlı bilgiler sağlayabilirsiniz.Ayrıca oyunda developerların yani oyun geliştiricelerin farklı dillere çevirmek konusundaki ustalığı göze çarpıyor.Oyunda bütün bu şehirlere ait tercümanlar bulunmaktadır.

Etiketler:
gfbberkay gfbberkay
Üyenin Yeni Konuları
Üyenin Populer Konuları
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 672
favori
like
share
PunqEniqma Tarih: 02.04.2009 09:43
bence popmundo super!!!