sayın hocalarım!
yapmaya başladığım yeni çalışmama başlık atmak istedim. onun için insert-text seçeneklerini tıkladım. fakat karşıma çalıştığım bir önceki flaşımın son text satırı çıkıyor. siliyorum text ekranı kayboluyor. tekrar insert text yapıyorum yine aynı satır çıkıyor. yazıyı silip yenisini yazıyorum yazı önceki çerçeve formatına bağımlı kalıyor. programı kaldırdım yeniden kurdum ama yine aynısı oldu. image insert edip onun üstüne text eklemek istedim aynı sorun devam ediyor. ekranın resmini çektim. arzu edilirse mevcut durumu swi olarak ta kaydedip arzedebilirim. şimdiden teşekkür ve saygılarımla...bu da swi dosyası rapid linki:

[url]http://rapidshare.com/files/190625846/doen_bana_deneme-1.swi[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1728
favori
like
share
LaL Tarih: 26.02.2009 08:03
By_ultrAslan, Söylediğinizi Anladım Sanırım ve Uyguladım, Text Ayarı, Şimdi Daha iyi Oldu...
Yardımlarınız İçin ÇOK teşekkürler.

[URL=http://imageshack.us]
By_ultrAslan Tarih: 25.02.2009 16:04
Sayın LaL,
Saolsun sevgili arkadaşım Kaktus Sorununuzu çözmüş ama bir iki düzeltmede ben yapmak isterim.
Çünkü Resimde Görülen ayarlarınızda Biraz bozukluk var.
Ekranın sağ tarafında yazdığımız text lerin düzenleme yerinin hemen üzerinde
-Static Text- diye buton var orası doğru ama yanındaki -Hide Options- yazan yere tıklayıp orayı -Dimensions- diye değiştiriniz ! ve -Dimensions- yaptığınız zaman o butonların hemen altında yanına -Indent - yazan bi buton çıkacak onun seçili olmamasına özellikle dikkat edin Çünkü çoğu arkadaşımız burdan kaynaklı sorunlar yaşıyor.
Eğer yazdıklarım yeterince anlaşılır değilse alttaki başlığı inceleyin aynı sorunu yaşayan arkadaşımız var size yardımı olur inşallah
Sağlıcakla kalınız.
[url]http://www.main-board.com/flash-dersleri/181169-text-insert-sorunu-2.html[/url]
Kaktus Tarih: 25.02.2009 15:11
Degerli arkadasim duzelttiginize sevindim,:3: fakat dedigim gibi sag tarafta bulunan Transform a girerek "W" ve "H" degerlerini vererekte duzenleyebilirsiniz, yazdiginiz her tekstin genislik ve yukseklik ayarlarini..
LaL Tarih: 25.02.2009 14:58
Tamamdır.. Çok TEŞEKKÜRLER, Yanlarında Yeşil Bir Obje Vardı Ona Fare İLE BASILI TUTUP ÇEKİNCE DÜZELDİ.
LaL Tarih: 25.02.2009 14:56
Değerli, Kaktus, Düzelteyim Derken İYİCE Karıştırdım sanırım, Şimdi 2'Şer harle alt alta geldi yazılar.
Kaktus Tarih: 25.02.2009 14:51
Degerli arkadasim LaL bakin yazinizin oldugu cercevenin kenarinda beyaz kareler var onlarin uzerine mouse ile gidin ok isareti cikinca uzerine tiklayin ve basili tutarak kenarlara dogru cekin...
Bu ayari sag tarafta bulunan Transform a girerek "Width" W degerini yazarakta (yukselterek) ayarlayabilirsiniz..
Calismalarinizda basarilar dilerim..:3:
Sewiyorum Tarih: 30.01.2009 04:21
Sayın ıssızada

Teşekkür ederim beni kırmayıp tekrar verdiğimiz örnekleri eski haline getirerek uygulamanıza ileride böyle bir problem olduğunda bu konuyu örnek gösteririz.
ıssızada Tarih: 29.01.2009 14:12
tamam hocam dikkat ederim. prensip olarak imla kurallarına çok dikkat eden biriydim. maalesef ne kadar özensek te msn ve diğer hızlı iletişim bizi de etkiliyor. sadece sizin nickinizi değil daha özel ve yüce isimleri de arada büyük harfle yazmayı unutur olduk. bundan sonra dikkat ederim hocam.
By_ultrAslan Tarih: 29.01.2009 13:52
Sevgili arkadaşım ıssızada ,
Sorununuzu çözmüş olmanıza sevindim. size çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Ama Benimde anlamadığım mesele; bu benim kullanıcı ismimde mi sorun var yoksa ben üstüne düştüğümden mi öyle herkes yanlış yazıyor. :20:
Aslına bakarsanız belki siz ve diğer arkadaşlarımıza küçük bi sorun gibi gözükebilir, ancak bana göre düzgün yazılması çok önemli by_ultraslan değilde By_ultrAslan diye yazarsanız çok sevinirim.:3:
Umarım beni anlarsınız ve bana kızmazsınız