[googlevideo]3778781106070259923[/googlevideo]

Davos’a Erdoğan’ın resti damga vurdu. Peres’le Filistin sorunu tartışan Erdoğan Peres’i sert bir dille eleştirdi. İşte Erdoğan’ın sözleri ve terk ediş anı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Davos’ta Dünya Ekonomik Forumu kapsamında gerçekleştirilen ”Gazze Orta Doğu’da Barış Modeli” oturumunda, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in eleştirilerini yanıtlarken panel yöneticisinin sürenin bittiğini gerekçe göstererek konuşmasını kesmesi üzerine bundan sonra Davos toplantılarına katılmayacağını açıklayarak salondan ayrıldı.
Davos’ta Dünya Ekonomik Formu’na katılan Başbakan Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Peres’i, Filistin’e orantısız güç kullanmakla suçladı, Peres yüksek sesle, Erdoğan’a haklı olduklarını iddiasını dile getirdi.
Daha sonra panelin modaretörü Erdoğan’a söz hakkı vermek istemeyince Erdoğan, sinirlendi ‘İsrail’in öldürmeyi çok iyi biliyor. (Peres’e) Sesini yükseltmen de suçluluk psikolojisinden kaynaklanıyor. .Davos benim için bitmiştir, artık Davos’a gelmem’ diyerek toplantı salonunu terketti.
Erdoğan sert bir tepki ile salonu terketmesinin ardından basın ordusu Erdoğan’ın peşinden gitti.
Erdoğan, basın mensuplarına, ‘Bağırarak konuşuyor gördünüz. Suçlu olan bağırır. Onlar öldürmeyi çok iyi biliyor.’ dedi ve ‘Burada konuşma hakkı tanınmıyor. Artık Davos’a gelmem’ dedi.


-----------------------------------

Babakan Recep Tayyib Erdoğan'ın Davos'ta katıldığı paneli terk etmesi, uluslararası ajanslar tarafından "acil" koduyla verdi.
AP, Başbakan Erdoğan'ın panelde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'le Gazze'deki çatışmalar konusunda "sözlü olarak tartıştıktan sonra" paneli terk ettiğini belirtti.
Ajans, Başbakan Erdoğan'ın, Peres'in İsrail'in Gazze saldırısını heyecanlı bir şekilde savunan monoloğunu dinledikten sonra, panel yöneticisinin sözünü kesmesi üzerine kızdığını kaydetti.
Haberde Başbakan Erdoğan'ın Peres'e "İnsanları öldürüyorsunuz" dediği, Peres'in ise parmağı ile işaret ederek, "İstanbul'a roketler düşse siz de aynısını yaparsınız" dediği kaydedildi.
İlk haberlerinde Başbakan Erdoğan'dan "Cumhurbaşkanı" diye bahseden AP, kısa süre sonra bu hatasını bir not geçerek düzeltti.
Fransız AFP ajansı da haberi acil koduyla vererek, Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki paneli, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in uzun konuşmasının ardından kendi konuşmasının panel yöneticisi tarafından engellendiği gerekçesiyle sert bir şekilde terk ettiğini bildirdi.
Başbakan Erdoğan'ın "Bir daha Davos'a geleceğimi sanmıyorum" sözlerini yansıtan AFP, Başbakan Erdoğan'ın Peres'in konuşmasına yanıt vermek istediğini, ancak karşısındaki gazetecinin ısrarla panelin sona erdiğini söyleyerek sözünü kestiğini belirtti.
Katar merkezli Arap televizyonu El Cezire,"Davos'ta Gazze yüzünden fırtınalı tartışmalı" başlığı ile gelişmeyi duyurdu. El Cezire, moderatörün sözünü kesmeye çalışması nedeniyle toplantıyı terk ettiğini bildirdi. Kanal Erdoğan'ın, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e de "İnsanları öldürüyor" dediğini kaydetti. Kuveyt haber ajansı da Erdoğan'ın toplantıyı terk ettiğini belirtti.
Erdoğan'ın toplantıyı terk etmesi İsrail basınında da yer aldı. Jerusalem Post gazetesinin web sayfası Başbakan Erdoğan'ın paneli terk etmesini "manşet haber" olarak duyururken, Erdoğan'ın İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile girdiği tartışma ve ardından sözünün panel moderatörünce kesilmesine sinirlenerek sahneden yürüyüp gittiğini bildirdi.
Haaretz gazetesinin web sayfası da aynı haberle okuyucularını durumdan haberdar etti. İki gazetenin İngilizce web sayfası da Amerikan AP ajansının haberini kullandı. Merkezi Katar'da bulunan uluslararası Arap haber kanalı El Cezire de internet sitesinde haberi acil haber olarak tek cümle olarak verdikten sonra, geniş bir haber yayımladı.


Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5001
favori
like
share
nichole Tarih: 09.02.2009 12:50
Ben her yerde söylüyorum başbakanımızın yaptığını bırakın bir müslüman lider ABD başkanı bile israil cumhurbaşkanının yüzüne katilsin diyemez,diyemiyorda bu sebeble takdir ediyorum başbakanımızı.
CADIKIZ Tarih: 09.02.2009 12:38
yorgun modum:5::72:
LEVIS-501 Tarih: 09.02.2009 12:17
Aklın yolu birdir.
YoRGun-ŞaiR Tarih: 09.02.2009 02:49
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin tüm Türkiye belediye başkan adaylarının tanıtımının yapıldığı "2009 Yerel Seçim Kampanyası"nın başlangıç törenine katıldı.Törende AKP'li Edibe Sözen, AK Parti'nin yerel seçimde kullanacağı sloganlarından bazılarını açıkladı.

YENİ SLOGANLAR

"Türkiye'nin alnı ak, bahtı ak, gönlü ak"

"Sen Türkiyesin büyük düşün"

"İşte hizmet işte millet"

"İşimiz hizmet gücümüz millet"

MARKA ŞEHİRLER

Marka şehirler projesini de açıklayan Sözen, şöyle konuştu;

"İstanbul bir marka.Daha da markalaşması gerekiyor.Gaziantep, Antalya, İzmir, Amasya, Bursa, Edirne, Hatay, Konya, Kütahya, Manisa, Nevşehir, Kars, Mardin, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon'da Kültür Bakanlığı politikası gereği markalaştırılan şehirler katogorisinde."

ERDOĞAN, SEÇİM ŞARKISINA ALKIŞLARLA EŞLİK ETTİ

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin tüm Türkiye belediye başkan adaylarının tanıtımının yapıldığı "2009 Yerel Seçim Kampanyası"nın başlangıç törenine katıldı.

Törende konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Başbakan Erdoğan, partisinin seçim şarkısını sonuna kadar çaldırdı.Konuşmasına başlamayarak seçim şarkısını dinleten Erdoğan, alkışlarla eşlik etti.

YENİ ŞARKININ İLGİNÇ SÖZLERİ

Anadolu ve Doğu ezgilerinin ağırlıklı olduğu seçim şarkısı,

Kimimiz Doğuludur,
Ege'dendir kimimiz.
Diyarbakır, Van, Urfa farketmez nerden olsa,
ayrı gayrı yok bizde,
kardeşiz hepimiz.
Kah eseriz yel gibi,
kah çoşarız sel gibi.
Bükülmez bir el gibi kardeşiz hepimiz.

sözlerinden oluşuyor.


Usta Signaturunde neden bu Slogan Yok!

"İşte hizmet işte millet"

----------------------------------------------------
Burda Usta Diyecegim Kisi Adminimiz Levis-501... Ben Bu Konularin Icinde Bastan Sona Kadar vardim!

Ya bakin size bisi anlatacam konuyla alakasi yok biliyorum ne alaka diceksiniz...

Simdi dunya Kanunudurki Bir Insan ya kendini

Sevdirir Ya'da

Tiksindirir.

Recep Tayyip Erdogan Sevdiren Deniz Baykal Tiksindiren 2 Cvp Yanyana bunda Anlasilmayacak Sey yok!

Gunun birinde Biri Basbakan oluyor adida Recep Tayyip Erdogan Benim yasim Kaaac Basim kac Dogrulari konusalim Neyse konumuza Donelim AKP doneminden Once olan BaskanLar Basbakanlar oLdu Bizim icin, Bir Cok sehrimiz Yararlandi bundan kimi Baskanlarda buyuk Sehirlere Sadece bakti Kolladi Ben Buna inaniyorumki Kimse R.T.Erdogan gibi oLmadi Buyuk sehirlere Verdigi Onemi Ve destegi Kucuk Orta Sehirlerede veriyor Hatay'dan CHP'ye O kadar Oy Cikmasina Ragmen, Hatay buyuk Sehirdir haa kimse Kucuk sanmasin Yuz oLcumuyle Istanbulun Yuz olcumu Birdir Tekrar Konuya donelim : ) Simdi CHP yaklasi 8 10 yil kadar hukum surdu diyebiliriz Daha cok Parmagi oLmaliydi HaTaY uzrinde Ama oLmadi Nasil oLmadi ? AKP iktidara Geldigi gunden Beri CHP'nin Hatayda koydugu Parke Taslari sokmeye Calisiyor CHP'ya Bedava Kaldirim tasi Koy yollara Asfalt yerine : ) AKP Onlari soktuLer sagolsunlar Simdi hatayda Yollarimizin NeredeySe Hepsi AsfaltLandi Asfasltlanmayan yerler bile unutulmus Degil : ) Hatayda AKP'den once oLan yonetim sanirim Hava Alani Yapacaz Dediler Yaptilar ama Oylari Aldiktan Sonra Askiyada aldilar AKP'ye Hataydan fazla Oy cikmamasina Rahmen Hava Alanini AKP Hukumeti Acti Hatay Bir ozlemine Daha kavusmus oLdu : ) , Bugune Dek Hataydan ChP'ye O Kadar Oy cikmasina ragmen Deniz BayKaL Kac defa Gelmistir Hataya Ben 1 Defa Hatirliyorum O'da R.T.Erdogan Sehit Ailelerini Ziyarete GeLdiginde Deniz BayKal Aileleri Bile Ziyaret Etmedi Konferansa geldi sadece Ayni tarihte : ) Ne Kadar Aci verici degilmi Bir Sehidimiz Emrah Gocer Ruhu Sad oLsun Benim Cocukluk arkadasim Ve ikimizin Oturdu Yerler sokaklar ayni Yani sadece bizim Kesimden CHP'ye Cikan OyLar Yenilecek YutuLacak degil. Deniz Baykalda Bu hatirladigim Hatay Gelisinde Eli Bos Donmedi HataySpor stadyumunda Ozel Halikopteri iLe Inis Yaparken Ucagin Pervanesi Betona Carpar Ve O anda Betonda bir delik acar Ama onemli oLan O delik degil Onemli oLan O beton Taslarindan Biri Statdyum disina ucar Ve bir Bayanin Basina Kursun gibi Bir Yandan girer Diger Yandan cikar Ama Nasil gelis Degilmi : ) Hea Bide Su Var Basbakan Bizim Mintikaya Geldiginde secimmi Ne vardi Alevi mintikasindan 300 Oy Aldi Bunu Tarih Yazmamis. Usta Birde sen M.SariGulu Yakti filan dedin bu Baykal keske ikiside yansaydi.. Bunlarin ikisi Mecliste TartisiyorLar Baykal derki sarigule Sen demedinmi bu alevilerin kokunu kazayalim diye ama Ben Karsi ciktim diyor peki neden birbirinize dustugunuzde bunu acikliyor deniz baykal sana sorarlar bunu neyse ikiside birbirinin kopyasi Al birini vur Otekine .. R.T.Erdogan ASIRLARDIR oLan Beklentimizi simdi Bize sunmaya HazirLaniyor InsallaH Hatayi Adina layik Bir Yer gibi Yapar Cunku hatay bugun Bi Cok Seyde Onde olmasi lazimken zamaninda Bazi kimseLer bunLari CikarLari icin KuLLandilar Ve Hatay HaLKI iLk defa bu Kadar Birine Inaniyor... Ben Butun SamimiyetimLe Bunu Soyluyorum Benimde beklentim Var Bende Inaniyorum : ) Ve gercek Varki "İşte hizmet işte millet"

atakan anadolu Tarih: 08.02.2009 19:43
bence senelerdir yapması gereken şeyi şimdi yapmıştır.onu tebrik ve dik duruşlarının devamını diliyorum
YoRGun-ŞaiR Tarih: 08.02.2009 06:36
Suresiz banlamadim evet bu karari senin vermeni bekledim yoksa bu kadar seviyesizce yazani burda tutacak halim yok
LEVIS-501 Tarih: 08.02.2009 01:24
[QUOTE=fetihnesli;3239913]
ancak başbakan ab kapısında köpek olmaya pek hevesli...


Yönetici arkadaş seni sadece 7 gün banlamış ama senin gibi seviyesiz birinin bu forumda işi yok.

Burada herkesin siyasi fikirleri var ve herkes dili döndüğünce tarafı olduğu partileri destekliyor ve belirli kurallar çerçevesinde eleştirilerinide yapıyor.

Ama değil "Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı", burada hiç kimse bir üyeye, bir siyasi kişiliğe ya da bir parti liderine köpek diye hitaplarda bulunmuyor bulunamazda.

Internet ortamında olman sana bu kadar cüretkar kelimeler kullanma özgürlüğü vermez. Şu kullandığın kelime yüzünden seni şikayet etsem ve IP adresini resmi rakamlara bildirsem seni şu saatte Konyada yatağından çıkartır bir deliğe tıkarlar ve inan bana kolay kolayda çıkamazsın. O yüzden kaşınma ve bir dahada boyundan büyük laflar etmeye kalkışma!
Gundii Tarih: 08.02.2009 00:59
ancak başbakan ab kapısında köpek olmaya pek hevesli...halk size sirtını donduyse bu halkıın sucudur tabe tabe.. sızın hic gunahınız yoq olemi.. bag arkadas.. davanı sonuna kadar savunmana saygı duyarım... ama uslubun cok yanlıs...
propagandadan baska yaptıgın bisi yoq sana gore oledir.. baskasına gore deeldr.. sen ınanıon die burdakı herkesın ınanmasını beklıon... zaten kazandıqınzda halk iiydi kaybettiginzde... bu halkın sucu...
YoRGun-ŞaiR Tarih: 08.02.2009 00:52
@fetihnesli

:18: :502:


Saygi Duymuyorsan Saygi BekLemeyeceksin...