Filistindeki Çocukları Öldüren Yahudilere Kim Kapıları Açmış
Konu Nur Gönültaşdan alıntıdır.

Gazzeyi bombalayan İsrail uçaklarının her yaz Türkiyede eğitim yapmaları. Bu eğitim kararının altındaki imza ise dönemin Başbakanı Necmettin Erbakana ait...
Bu antlaşmayı ilk Nur Gönültaş açıkladı ardından hemen yalanlama geldi tabiki

Erbakan hükümeti iktidar koltuğuna oturur oturmaz, iki ay sonra 28 Ağustos 1996'da İsrail'le Savunma Sanayi İşbirliği Anlaşması'nı imzalamıştı. Bu anlaşma hiçbir Cumhuriyet hükümetinin imzalamaya cesaret edemediği bir anlaşmaydı. (25.07.2006 Muharrem Bayraktar, Yeni Mesaj)

İki yıl önce idi Konyadan Ankaraya giderken yol kenarında üstünde uçak resmi olan üçgen trafik levhaları görmüştüm. Dikkat Alçak Uçuş yazıyordu üstlerinde! Konya ovasında nicedir eğitim uçuşu yapan İsrail jetleri idi söz konusu olan ve dayandıkları ikili anlaşmalar Refahyol hükümeti zamanında imzalanmıştı. (Ulvi Alacakaptan, cemaat.com. 29/07/2006 - 16:33)

Türkiye ile İsrail arasındaki Savunma İşbirliği Anlaşması (SİA) 1996 yılında Necmettin Erbakan'ın başkanlığındaki Refahyol Hükümeti döneminde imzalandı. Bu anlaşma savunma sanayii ile karşılıklı askerî eğitim ve istihbarat paylaşımı içeriyor. Bu çerçevede İsrail Güvenilir Denizkızı Tatbikatı ile Anadolu Kartalı Hava Tatbikatı" na düzenli katılıyor. İsrail savaş uçakları ayrıca Türkiye hava sahasını kullanarak Konya'daki hava üssünde gece de dahil olmak üzere eğitim uçuşları yapıyorlar. Savunma sanayii alanında da sıkı bir işbirliği mevcut. F-4 uçaklarının büyük bir bölümünü kapsayan ilk paket modernizasyonu İsrail yaptı. M-60 tanklarının modernizasyonu da İsraile verilmiş durumda. İki ülke arasında terörizme karşı istihbarat paylaşımı da var. (Ali Bulaç, 23 Ağustos 2006)

İçeriği ve hatta imza protokolü bile halktan gizlenerek 28 Ağustos 1996 günü Ankarada imzalanan askeri ve istihbarat içerikli İsrail-Türkiye Savunma Anlaşması, RP Başkanı ve TC Başbakanı Necmettin Erbakanın onayıyla gerçekleştiriliyor. İsrail karşıtlığı nedeniyle kitlelerden oy alan bir partinin, İsrail'le, Müslüman halkların aleyhindeki ve İsrail'in yayılmacı- katil varlığını meşrulaştırıcı bir konumdaki stratejik bir anlaşmaya imza atmasının nedenini iyi niyetli bir yaklaşımla yorumlayabilmenin imkanı yoktur. (Haksöz Dergisi, sayı 66 eylül 1996 Gündem yazıları)

Bu konuda yazılmış çok yazı var. Hadi ben yalancıyım, herkesler de mi yalancı?
Nur Gönültaş

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1008
favori
like
share
gamLı Tarih: 02.02.2009 20:02
MGK toplanır..bazı öngöruleri olur.ve hükümet kanadına sunar..kabul edilir..kabul ettirilir demiyorum...
irticai faaliyetlerde (!) bulunan personel ile ilgili durumlar olur..buda bir şekilde kabul edilir..geçen seneye kadar şerh konuyordu..ama sonuç değişmiyordu.
sadece geçen yıl , bu ; gündeme gelmedi..
böyle bir memleket işte..
erbakana israille anlaşma yapma olanağı (!)
devlet bahçeliye apo yu affetme imkanı(!) sağlar..

Tayyibe de bu tür anlaşmaları savunma durumu alması gerektiği
bazılarımızada bu haberlere inanmak(!) ; bazılarımızada gülüp geçme hakkı sağlar;
güzel memleket vesselam
Gundii Tarih: 02.02.2009 16:06
sanal alemde istemıceqimiz kadar... haber var.. coquda..dayanıksız.. bilqilere dayanıyor.. ne yane buna inanıymmı ? o zaman saadet partiside 2 dk da bi haber atar sanala zor bisi deel refah (saadet) partisini savunmuyorum.. sadece herkesin.. birbirini karalama..yarısında.. alet olmıyalm.. sanal alemde her lidere yonelık iddalar.. var coguda yalan asparagas.. haberler..