Sanırım anlaşılamamış..
Kimse size "aman doktora gitmeyin bakın bu otlar da herşeye faydalı" demiyor.
Önce doktor tedavisi tabii ki. Sonrasında destek olarak bu tür tedavilere yönelinebilir.
Ve tabii ki otların da yan tesirleri olduğunu bilmeyeniniz yok sanırım.. Bunları da doktorlardan okey alarak kullanmalı..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 23669
favori
like
share
turhand Tarih: 03.12.2010 08:02
Arkadaşlar şeker hastalığının kesin tedavisi yok bu imkansız buğdayla yulafla dua ile falanla filanla olacak iş değil bu..
Annem şeker hastası denemediğimiz hiçbirşey kalmadı ama nafile..
Benim size tavsiyem yediklerinize dikkat edin ve evinizde bir şeker ölçme cihazı bulundurun sık sık şekerinizi ölçerek dengede tutmayı sağlayın..bunun dışında doktora gitmeyi ihmal etmeyin gerisi hikaye..
Doktor bize kekik suyu ve ökseotunun şekere iyi geldiğini söylemişti ancak bu şekeri tamamen geçirmiyor sadece dengede tutmaya yardımcı oluyor okadar..
Herkese geçmiş olsun
mavibalık Tarih: 25.05.2010 11:42
Allah (C.C) Razı olsun...
Şayeste Tarih: 24.05.2010 15:36
Yapanlar varsa konuya yazar İnşallah da bizim de bilgimiz olur..
LaStRoSe Tarih: 24.05.2010 15:17
Emeqine SaqLık....
dandikler Tarih: 24.05.2010 14:41
yapan var mı bunu.

yani bunu yapıpta gerçekten şekeri düşen
Terakkiperver Tarih: 12.05.2010 10:47
banıc
arakadaşlar ben birşey sormak istiyorum bu çam sakızı derken hangi çam sakızı

Çam Sakızı: Çam ağacından elde edilen, bal renginde ve kıvamında, keskin kokulu, acı bir maddedir. İçerisinde kolofan ve reçine asidi bulunur.

Çam Sakızının Faydaları ve Etkileri: Solunum yolu hastalıklarına karşı etkili olan çamsakızı, akciğer iltihaplarına ve öksürüğe karşı faydalıdır. Sesi açar. Mideye kuvvet verir. İdrar yollarındaki hastalıklara karşı da faydalıdır.

Çam Sakızı Nasıl Kullanılır? Gül suyu ile karıştırılıp göze damlatılırsa göz ağrısını giderir. Çam sakızı, birer çay kaşığı un ve karabiberle karıştırılıp badem yağıyla kaynatıldıktan sonra yumurta akı ile birlikte basura sürülürse, basur memesini düşürmeye yardımcı olur. Çam sakızı, adından da anlaşılacağı gibi sakız olarak da çok eskilerden beri kullanılmaktadır.
banıc Tarih: 11.05.2010 17:22
arakadaşlar ben birşey sormak istiyorum bu çam sakızı derken hangi çam sakızı
pinto17 Tarih: 03.05.2010 23:47
inş ALLAH ın izniyle kesin sonuç olur herkese ALLAH acil şifalar versin... dneyen varmı arkadaslar _? cvp verırsenız cok ıyı olur ALLAH hepinizden razı olsun
Terakkiperver Tarih: 23.03.2009 00:20

nichole
senelerce doktor doktor gezipde çare bulamayanlar ne yapacak elbetteki otlarla diğer insanların denediği yöntemlere yönelecekler ama bunuda bilinçli yapanları bulmak lazım zira son günlerde bu işle uğraşan para göz şarlatanlar çoğaldı

Evet, dediklerinize tamamen katılıyorum.Bu işler öyle çocuk oyuncağı değil ki herkes bilsin.Bir şifalı bitkinin formulü 3 kişi üzerinde aynı olumlu etki yaparsa formül sayılır.Yoksa bir kişi üzerinde olanlar kalaya alınmazlar..Bazı üçkağıtçı baharatçılar satamadığı bitkiyi millete yutturmaya çalışıyorlar.Bitkileri iyi tanımanızı ve bilmenizi tavsiye ederim..Ben baharatçı değilim ama bu işte 16 yıllık tecrübem vardır.Ezbere hiç bir iş yapmam..
Sorun bana, hangi bitki ne hastalığına iyi geliyor.Yine sorun bana hangi hastalığa bitki lazım...İnternete bakmadan da söyleyebilirim.Anlık bilgilerim olur vesselam..
Bugüne kadar tek kuruş kimseden almadım."Sadece oltayı eline veririm, balığı da o tutsun." gibi..

Çevremde bir kaç tane baharatçı var.Bana iş teklifi veriyorlar, ama ben gitmiyorum.Benim sırtımdan kimsenin otlanmasını istemem.Hem de emekliyim.Maaşım o kadar da yüksek değil.Gözümüz tok Elhamdülillah...Bir baharatçı arkadaşıma formül verdim,aldı..Aradan bir kaç ay geçti,denemek için ondan bir macun alacaktım.Halbuki alacağım macunu yapmasını bildiğim halde satış yapsın,ekmek yesin diye paramla almak istedim..Neyse; pazarlık yapmaya çalıştım 1 kuruş aşağıya inmedi.Ben de o macunu bir bahane ederek almadım.Bana surat astı.Daha da o baharatçı arkadaşın yanına uğramıyorum...Manevi iyiliğe karşı nankörlük yapanı sevmem ben..