Slm Doktor Bey
Bende uzun zamandir bas dönmesi ve kafa agrisi oluyor ve omuzlarda cogu zaman tutulmalar oluyor,Doktorlar her testi yapti ve sonucta strese bagli oldugunu söylediler titiz biri oldugum icin herseyi cok ciddiye almanin ve stress yapmadan ileri geldigine söyledi son olarak sinir doktoru.
Bana ilk önce bu CD yi alip "Progressive Muskelentspannung nach Jacobson" dinlememi ve spor yapmami önerdi Stress yapmamamida.
Acaba sizler ne tavsiyesinde bulunabilirsiniz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2807
favori
like
share
drhope Tarih: 05.02.2009 22:50
nasıl bir çalışma ortamınız var tam bilmiyorum ama tahminin masabaşında, bilgisayar karşısında çok vakit geçiriyorsunuz.
başımızın ağırlı yaklaşık 3 kilodur. boyun kaslarımız bu ağırlığı tüm gün boyunca taşır bazen farkına varmadan saatlerce kafamızı fazla hareket ettirmeden kalırız. 45 dakikada bir 5'er dakkalık molalar vermenizi öneririm. boyun kaslarını gevşetici hareketler, kısa bir yürüyüş rahatlamanızı sağlar. gözleri dinlendirmek için 5 metreden daha uzak bir noktaya, imkan varsa ufuk çizgisine bir süre bakmak göz kaslarını gevşeteceği için rahatlama sağlar.
boyun kaslarında ki kramplarda sırt ve baş ağrılarına sebeb olabilir.
bu şekilde çalışmayı tam bir disiplin haline getirdiğiniz zaman büyük oranda rahatlarsınız.
geçmiş olsun...
galaxy Tarih: 03.02.2009 22:35
Iyi Aksamlar Doktor Bey
Doktorun bana tavsiye ettigi cd pazilari gevsetmek icin ve stress atmak icin yapilmis jacobson diye bir Doktordan.
Türkcesi tam olarak nasil yazilir bilmiyorum belki türkce googlenden aratinca cikar.
Ben Almanyada kaldigimdan türkce anlamini googleden aratamiyorum.
drhope Tarih: 03.02.2009 22:28
almanca bilmediğim için cdnin ismini anlayamadım. kasları çalıştırmakla alakalı bir şey olduğunu tahmin ediyorum. size bu tavsiyede bulunan doktor çok haklıymış.
yapılan tetkiklerde herhangi fizyolojik bir problem bulunamadıysa. tarif ettiğiniz şikayetler büyük oranda stresle alakalılar.
yapılacak bazı egzersizlerin sizi baya rahatlatacağını söyleyebilirim...