Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Divan genel kurulunda konuşurken, kazandığı tecrübeyi sık sık dile getirmiş... Eski yıllarda şampiyonluğun sadece saha içinde kazanıldığını sandığını, oysa artık tecrübeleriyle bu başarıyı sağlamak için saha dışında da çalışılması gerektiğini dile getirmiş.
Sözlerinin arkasındaki gerçeklerin ne olduğunu merak ediyoruz.
Elbette bir takımın şampiyonluğunda saha dışındaki etkenler de önemlidir...
Aynı kulvarda koştuğun rakip takımların çelme yemesi için onların rakiplerini teşvik etmek, federasyonu ve organlarını baskı altına alarak gözlemcisinden hakemine kadar her kararı kendi lehine etkilemek, tehdit, şantaj, hile, rüşvet gibi etik dışı suç sayılacak yollara başvurarak savaş alanını temizlemek (!) gibi...
Bir başka saha dışı çalışma da şudur: Başkan olarak kulübünüzdeki herkese güven verirsiniz. Onların huzur içinde çalışması için her türlü olanağı sağlarsınız. Özellikle parasal konularda dürüst ve şeffaf davranırsınız. Ödemeleri zamanında yaparsınız. Antrenman sahalarından stadyuma kadar her yerde temiz ve çağdaş koşullar oluşturursunuz. Kimseyle kavga etmez, işinize bakarsınız. Teknik adamı ve futbolcuları motive etmek için desteğinizi esirgemez, sinerji yaratırsınız. Herkesin saygı duyduğu, herkese ve her kuruma saygı duyan bir başkanlık portresi çizersiniz.
Aziz Yıldırım, başkan olarak saha dışındaki bu yollardan hangisini kullandı ?
Açıklasaydı, kimse tartışmaz, gerçeği de öğrenmiş olurdu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 432
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 17.03.2005 19:45
anormal seyler oluyor hic hos degil :20:
lazcop Tarih: 16.03.2005 23:02
temiz futbolu daha cok arariz biz :18: