Mesut: "Neler yapabileceğimi gösterdim"
Almanya Bundesliga takımlarından Werder Bremen´de forma giyen Mesut Özil, Şampiyonlar Ligi ve Bundesliga´da neler yapabileceğini ligin ilk yarısında gösterdiğini belirtti.

Mesut, spor dergisi Sportbild’in internet sitesine verdiği röportajında, maçlarda ağırlığını koymak ve sorumluluk üstlenmek istediğini belirterek, "Şampiyonlar Ligi ve Bundesliga’da neler yapabileceğimi ilk devrede gösterdim" dedi. Sol ayağını her zaman iyi kullandığını ve futbol tekniğini de sokaklardaki oyun sahalarında öğrendiğini ifade eden Mesut, böyle sahalarda 6 yaşından itibaren okul sonrasında arkadaşları ve ağabeyiyle her gün futbol oynadığını anlattı.
Oyun sahalarının çitle örülü olması nedeniyle bu yerlere "maymun kafesi" adını verdiklerini belirten Mesut, "Sıkça bahse girerek oynardık. Çoğu zaman da ben kazanırdım" dedi.
"FC Schalke 04 ile 12 Ağustos 2006 tarihinde 17 yaşındayken Bundesliga’da ilk karşılaşmada oynadınız. Neden burada mutlu olmadınız" şeklindeki bir soruya karşılık da Mesut, bu konunun kendisi için kapanmış olduğunu belirterek, kendisi için şimdi en önemli şeyin Werder Bremen’deki başarısı olduğunu ifade etti.
Werder Bremen’de yöneticilerin kendisine güven verdiklerini, buna başarılı olması için ihtiyaç duyduğunu kaydeden Mesut, Werder Bremen’e gelmeden önce teknik direktör Thomas Schaaf ve menajer Klaus Allofs ile görüşmeler yaptığını, kendisini samimiyetle istediklerini, bunun da kendisini çok etkilediğini anlattı.
Mesut, Weder Bremen’in kendisi için mükemmel bir kulüp olduğunu ve burada kendisini geliştirebileceğine inandığını belirtti. Schaaf’ın kendisiyle çok konuştuğunu, iyi oyunlardan sonra övdüğünü, bunun da kendisine güven verdiğini ifade eden Mesut, "Kendini iyi hissettiğin zaman, başarı da doğrudan geliyor. Bunu ilk devrede gördük" değerlendirmesini yaptı.
Werder Bremen’in FC Schalke 04’e karşı cumartesi günü oynayacağı karşılaşmanın hatırlatılması üzerine de Mesut, "Bu tabii ki benim için özel bir maç olacak" dedi.
Öte yandan, spor dergisi Kicker, Alman milli takımı teknik direktörü Joachim Löw’ün, Norweç ile oynayacakları hazırlık maçı için Mesut’u kadroya çağırmasının beklendiğini yazdı.
Mesut’un, Alman milli takımında mı yoksa Türk milli takımında mı oynamayı tercih edeceği bir süreden bu yana iki ülkede de merak konusu oluyor.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 267
favori
like
share