Hayatın Büyük Sırrı çekim yasasında gizlidir.Çekim yasası "benzer benzeri çeker" der. Böylece bir şey düşündüğünüzde ona benzeyen diğer düşünceleri de kendinize çekersiniz. Düşünceler manyetiktir ve birer frekansları vardır. Aklınızdan geçirdiğiniz düşünceler, Evren'e yollanarak, aynı frekansta bulunanları manyetik güçlerin etkisiyle size doğru çekerler. Göndermiş olduğunuz her şey kaynağına-Size geri döner. Siz düşünceleriniz aracılığıyla frekans yayan birer yayın kulesi gibi insanlarsınız. Hayatınızda herhangi bir şey değiştirme istiyorsanız, düşüncelerinizi değiştirerek frekansı değiştirin. Şu an düşünmekte olduklarınız, gelecekteki yaşantınızı oluşturmakta. Üzerinde en çok düşündüğünüz ya da üzerine en çok odaklandığınız şey hayatınız olarak karşınıza çıkacaktır. Düşünceleriniz somutlaşır.

Çekim Yasası’nın kısaca özeti şudur:
Evren bir katalog, ve bizde bu katalogtan istediğimizi seçecek olan insanlarız.İşte istediğimiz şeylerin bize gelmesi çekim yasasının varlığıdır.
Mevlana bu yöntemi çok güzel ifade etmiştir:
‘Ne düşünüyorsan O’sun’ ya da ‘Sen neye hazırsan,hayat sana onu hazırlar’. Gerçekten de böyle olur. Ne düşünürsek hayatımıza onu çekeriz.
"Düşüncelerin pozitif olsun, çünkü düşüncelerin sözlerin olur.
Sözlerin pozitif olsun, çünkü sözlerin davranışların olur.
Davranışların pozitif olsun, çünkü davranışların alışkanlıkların olur.
Alışkanlıkların pozitif olsun, çünkü alışkanlıkların değerlerin olur.
Değerlerin pozitif olsun, çünkü değerlerin kaderin olur.” (Gandhi)

Peki Nasıl Uygulayacağız Bu Yasayı?

Çok Basit.Sadece düşüneceğiz ve şu adımları uygulayacağız:
Ne istediğimize karar verip,Onu her zaman görebileceğimiz biryere yazacağız.(İşimde başarılı olacağım,çok param olacak,sağlıklı ve mutlu bir yaşamım olacak gibi)

Onu elde edebileceğimize inanacağız.
Ve onu gözümüzde canlandıracağız.
Bu şeyi hak ettiğimize ve mümkün olduğuna inanacağız.
Günde birkaç kere gözlerimizi kapatıp istediğimiz şeyleri düşüneceğiz.
Bu şeyleri elde ettiğimizdeki duygularımızı hissetmeye çalışacağız.
Şu anda sahip olduklarımız için minnettar olduklarımızı düşünüp şükredeceğiz..
Ve bundan zevk almalıyız.

Evren bunu nasıl uygulaması gerektiğini ve nasıl gerçekleştireceğini bilir.Çekim yasasındaki en büyük etmen Evrendir.Çünkü evren bir katalogtur.Bizede bu katalogtan istediğimizi seçmek kalıyor sadece.Evrenin çekim yasasındaki görevi istediğimizi gerçekleştirmektir.Evren bize şöyle demektedir:

“[COLOR="darkred"]İsteğin Benim İçin Emirdir”
Çekim yasasına göre düşünülen şeyden kopulmadığı sürece o şey gerçekleşir.Yani mutlu olmak istiyorsanız mutlu olursunuz.Veya param yok diye her zaman sıkılıyorsanız paranız hiç olmaz.Yani çekim yasasında odaklandığınız şey her zaman gerçekleşir.İster pozitif ister negatif bir düşünce olsun o kesinlikle ileride gerçekleşir.Yeterki o düşünceye odaklanın.

[COLOR="darkred"]Düşünce Olay
Paranızın artmasını istiyorsunuz Paranız gelecekte artacaktır
Sağlıklı olmak istiyorsunuz Sağlınız düzelmeye başlar.
Mutlu olmak istiyorsunuz Mutluluk size gelir

Kısaca şu şekildede söyleyebilirz.
“[COLOR="darkred"]Bir Şey Dile O Şey Gerçekleşsin!!!”
-Mesela kendinizi sevinki başkaları tarafındanda sevilin
-Etrafınızdaki insaların pozitif yönlerini görün.
-Çünkü kendi gerçekliğinizi yaratan SİZSİNİZ!!!
-Çekim yasasını uygularken (pozitif bir hedefe odaklanmak gibi), sizi hedefinizden uzak düşürecek hiçbir şeyi zihninizde tutmayın!Çünkü

“[COLOR="darkred"]İnsan Neyi Düşünürse Başına O Gelir!!!!”

Unutmayın istenmeyini itmek ona güç kazandırır.Mesela savaş karşıtı eylemler,teröre karşı mücadelelerin hepsi onların gücünü arttırır.
Unutmayınki siz kendi istediklerinize sahip olabilecek enerjiye sahipsiniz.Hiçbirşey sizi yolunuzdan çıkartamaz,hiçbirşey sizin hedefinize ulaşmanıza engel olamaz!!

Enerjiyi tanımlamak gerekirse,enerji her zaman varolan,yokedilmeyen,sonsuz olan,yaratılamayan,yaratan şeydir.
İyi,güzel peki Tanrı’yı tanımlayalım?
[COLOR="darkred"]Tanrı:Herhangi bir şekilden farklı olan,gücü sonsuz olan,her zaman varolan,yokedilmeyen,yaratılmayan yaratandır.
Gördüğünüz gibi tanımlar birbirine çok uyuşuyor!!!
Siz Enerjinin Kaynağısınız,Sonsuz Varlıklarsınız.Siz Tanrı’nın Gücüsünüz,Tanrı’ya Ne Diyorsanız Sizde O’sunuz!!!
Gördüğünüz gibi,isteğimize ulaşmak için gerekli olan enerjiye sahibiz.Bize sadece hedefimize odaklanmak,onu gerçekleştirmek kalıyor.
Gerçekliğinizin çeşitliliği sizi özgür bıraksın ve istediklerinizi seçin ve yaşamak istediğiniz bir şey gördüğünde,onu düşünün.Onunla ilgili duyguyu bulun ve o duyguya bürünün.Ondan bahsedin,onuna ilgili yazın.Onu kendi gerçekliğinize dönüştürün ve yaşamak istemediğiniz deneyimleri görünce,onunla ilgili konuşmayın yazmayın,endişelenmeyin,tepki vermeyin,görmezden gelmek için kendinizi zorlayın,dikkatinizi vermeyin,istediklerinize olan dikkatinizi bölmeyin!!!

Sonuç olarak:
Emrimizde olan evrenin kataloğundan seçtiğimiz hedeflere tamamen odaklanmalıyız.

Zihnimizde hedefin gerçekleştiğini canlandırmalıyız.
Engellerin bizi yolumuzdan çıkartmasına izin vermemeliyiz.
Her zaman hedefimizin olacağına inanmalı ve hedefimizden ne olursa olsun vazgeçmemeliyiz.

Çünkü evren neye odaklanırsak bize onu getirir.
Eğer “Param olacak” derseniz paranız olur fakat bu esnada “Bu bir işe yaramıyor,vazgeçiyorum” derseniz,yakınlaştığınız hedeften uzaklaşıp başa dönersiniz!!!

Asla Hedefinizden Vazgeçmeyin,Onu Herzaman Düşünün,Gerçekleşene Kadar Ondan Vazgeçmeyin,Hedefleriniz Gerçkeleştiğinde,Bu Yasayı Uygulamaya Devam Edin.Çünkü Evren Herzaman Hizmetimizde.Bu Sihirle Yaşamayı Öğrenin!!!


Tıpkı Alaaddin'in cini gibi, çekim yasası da tüm komutlarımızı yerine getirir.
• Yaratım Süreci'nin, istediğiniz her şeyi yaratmanıza yardımcı olmak için üç basit adıma ayrılmıştır: iste, inan ve al.
• Yaşamayı arzu ettiklerinizi Evren'den isteme süreci, ne istediğinizi netleştirmeniz konusunda bir fırsattır. Zihninizin içinde net olduğunuz zaman ise, zaten istemiş olursunuz.
• İnanmak; istemiş olduğunuz şeyi şimdiden elde etmiş olduğunuzu düşünerek, öyleymiş gibi konuşup, öyleymiş gibi davranmayı da gerektirir. İsteklerinizi elde etmiş gibi frekans yaydığınızda, çekim yasası insanları, olayları ve koşulları harekete geçirerek arzunuza kavuşmanızı sağlayacaktır.
• Elde etmek aşaması ise, dileğiniz gerçekleştiğinde hissedeceklerinizi hissetmeyi gerektirir. Şu an kendinizi iyi hissetmeniz, sizi dileğinizle aynı frekansa getirir.
• Kilo vermek için, "kilo vermeye" odaklanmak yerine, size göre mükemmel kilonuz neyse ona odaklanın. Kendinizi mükemmel kilonuzdaymışsınız gibi hissettiğinizde, bu kusursuz kiloyu kendinize çağıracaksınız.

[COLOR="darkred"]Beklenti, etkili bir çekim gücüdür.
Şükretmek, enerjinizi yönlendirerek isteklerinizi daha çok hayata geçirmenizi sağlayan etkili bir süreçtir. Sahip olduklarınız için şükrettikçe daha çok iyilik ve güzelliği kendinize çekeceksiniz.
Elde etmek istedikleriniz için önceden teşekkür etmek, arzularınıza ekstra güç yükler ve Evren'e onlara dair daha güçlü sinyaller gönderir.
Zihinde canlandırma (visualization), beyninizin içinde, kendinizi ulaşmak istediğiniz şeylerin keyfini çıkarırken görebileceğiniz imgeler yaratma sürecidir. Arzunuzu zihninizde canlandırırken, onun şimdiden gerçekleşmiş olduğunu düşünür, buna dair hisler üretirsiniz.
Çekim yasası da, zihninizde tasarladığınız bu görüntüye dair gerçeği size geri döndürür.

Çekim yasasından faydalanmak için, bunu bir kerelik bir olay olarak görmeyerek, varoluşunuza dair bir alışkanlık haline getirin.
Her günün sonunda, uykuya dalmadan önce, o gün yaşadığınız olayları gözden geçirin. İstediğiniz gibi gelişmeyen her olayı ya da anı, istediğiniz gibi gelişmiş haliyle beyninizin içinde yeniden yaşayın.

Başınıza gelen her şeyi, siz hayatınıza çekiyorsunuz ,ve hepsi zihninizde tuttuğunuz suretlerden dolayı size geliyor ve bu düşüncelerinizdir ne düşünürseniz, kendinize çekersiniz en çok neyi düşünürseniz, onu kendinize çekersiniz ve o hale gelirsiniz düşündüğünüz şey, elinize geçer bu prensip 3 basit kelimeyle açıklanabilir.

Düşünceler nesnelere dönüşür!
Çoğu insanlar istemedikleri şeyi düşünür ve başlarına niye tekrar tekrar geldiğini merak eder çekim yasası sizin bir şeyi iyi yada kötü algılamanızla veya olmasını isteyip istememenizle ilgilenmez sadece düşüncelerinize cevap verir evren çekim yasasını temel alıyor,her şey çekim yasası ile ilgili,çekim yasası her zaman işliyor inanın, inanmayın, anlayın ya anlamayın,her zaman işler yaratım her an devam ediyor sürekli yaratım sürecindedirler çekim yasası " neyi düşünür ya da odaklanırsan, onu alırsın’’ der ondan yakınıyor olman yakındığını sana daha çok yaklaştırır korktuğu şeylere odaklanmak yerine olmasını istediklerine odaklanmak tek yapmamız gereken, gözlerimizi açıp bakmak çevrenizde çekim yasasının kanıtlarını görürsünüz en çok hasta olan, hastalıktan en çok bahsedendir bolluktan en çok bahseden, bolluk içindedir çekim yasası her yerde aşikardır, eğer ne olduğunu anlarsanız.

Siz bir mıknatıssınız anlamamanız, reddetmeniz anlamına gelmez bilimsel olarak açıklanmıştır ki, yapıcı düşünce olumsuz düşünceden 100 kat güçlüdür. Zaman tamponu olan bir gerçeklikte yaşıyoruz ve bu gerçekten isimize yarıyor düşüncelerinizin anında gerçekleştiği bir çevrede yasamak istemezdiniz!

[COLOR="darkred"]Düşüncelerinizin ortaya çıkışı biraz zaman alır ve bu iyi bir şeydir!
Düşüncelerinizi fark etmeli, seçmeli, ve bundan hoşlanmalısınız çünkü siz, kendi hayatinizin şaheserisiniz, hayatınızdaki her şeyi, yakındıklarınız dahil,hayatınıza siz çektiniz ilk bakışta bunu duymaktan nefret edeceğinizi biliyorum birçoğumuz bir tersliği çekeriz, ve bunu kontrol edemeyeceğimizi düşünürüz " düşüncelerimi değiştirmek zor olacak" diyorsunuz düşünceleriniz, duygularınızı oluşturur duygularımız, neyi kendimize çektiğimizi yani "su anda neyi kendime çekiyorum" sorusunun cevabi hislerinizdir eğer iyi hissediyorsanız, devam edin doğru yoldasınız insanlar yataktan kötü kalkarlarsa,bir döngü başlatırlar ve bütün gün öyle gider hislerindeki basit değişimlerin günlerini veya hayatlarını etkileyeceğini bilmezler eğer gününüze iyi baslar, mutlu bir ruh hali içinde olursanız herhangi bir şeyin ruh halinizi değiştirmesine izin vermediğiniz surece çekim yasası ile, mutlu ruh halinizi sürdürecek durum ve kişilerle karşılaşırsınız neye odaklanırsanız, onu hayatınıza çeker ve yaşarsınız isteseniz de istemeseniz de duygu ve düşünceleriniz her zaman oluşanlarla denktir anlaması zor,ama kendimizi açmaya başlayabilirsek,düşüncelerimizin hayatımıza yaptıklarını farkındalığımızdaki bu değişimle engelleyebiliriz geri kalan her şeyi unutun, sadece onu düşünün garanti ederim, kendinizi iyi hissedeceksiniz.
Mesela evcil hayvanlar harikadır, size kendinizi harika hissettirirler evcil hayvaninizi sevdiğinizde, bu duygu hayatınıza iyilik getirir bu çok güzel bir hediyedir hisleriniz aracılığıyla düşüncelerinizi yönlendirmeye başladığınızda ve duygu, düşünceleriniz ve başınıza gelenler arasındaki uyumu fark ettiğinizde kendi gerçekliğinizin yaratıcısı olduğunuzu bilirsiniz ve uzaktan bakanlar yaşadığınız mükemmel hayata hayret ederler.

[COLOR="darkred"]Bu surec 3 adımdan oluşur:
1. adım: istemek için kelimelere ihtiyacınız yok evren tamamen düşüncelerinize cevap verir gerçekten ne istiyorsunuz?
2. adım: cevaptır isteğinize cevap verilmesidir burada evren sizin için devrededir evrendeki tüm güçler isteğinize cevap vermek için devrededir
3. adım, kabul etme kendinizi isteğinizle aynı hatta getirmeniz gerekir isteğinizle aynı hattaysanız, kendinizi harika hissedersiniz bu duyguların gücüdür ama korku, öfke, umutsuzluk hissederseniz, bunlar isteğinizle aynı hatta olmadığınızın güçlü göstergeleridir hissettiklerinizin önemini fark ettiğinizde, ve düşüncelerinizi, hislerinize dayanarak yönlendirdiğinizde, yavaş yavaş görürsünüz ki düşünceniz, oluşturmaya başlayacaktır evrenin size ulaştırmak istediğiyle aynı hattaysanız, eğlenceli olur, zaman durur, bütün gün aynı şeyi yapabilirsiniz evren hızı sever ertelemeyin, fırsat oluştuğunda,harekete geçin!
Tek yapmanız gereken bu istediğiniz her şeyi kendinize çekeceksiniz para, insanlar, ihtiyaç duyduğunuz bir kitap,ne isterseniz kendinize çekeceksiniz neyi çektiğinize dikkat etmelisiniz çünkü zihninizde tuttuğunuz görüntüleri,kendinize çekersiniz başlangıçta hiçbir şeyiniz olmayabilir. Hiçbir yol da olmayabilir, bir yolu bulunacaktır. Karanlık bir yolda giden bir arabayı düşünün,sadece birkaç metre önünü görür. Hayat da böyle ilerler görmesek de yolun devam edeceğine inanırsak, hayat bizi gerçekten gitmek istediğimiz noktaya götürecektir ilk adimi atin yeter evrenin müthiş bir düzeni vardır her şey zihnimizdedir birçok insan mevcut durumlarına bakıp "ben buyum" der kendinizi su andaki koşullarınızla tanımlarsanız gelecekte de aynılarını yasamaya kendinizi mahkum edersiniz yaşadıklarımız, düşündüklerimizin sonucudur minnet gerçekten de daha fazlasını hayatınıza getirir herkes bilir, küçük şeyler için şükretmek, daha fazlasını istemektir her zaman şükretmek, kaynakları size doğru çeker düşündüğümüz ve şükrettiğimiz şeyleri kendimize çekeriz bu hepimizin her gün yapması gereken çok güçlü bir egzersiz her sabah kalkıp şükretmek sahip olduklarınızla ilgili hislerinizi ne kadar çabuk değiştirirseniz minnet duyduklarınızı o kadar çabuk hayatınıza çekersiniz sahip olduğunuz için şükrederseniz, kısa sure sonra daha iyisine kavuşursunuz hayatinizi değiştirmeye başlamak için bir diğer şey; tasavvur etmek tasavvur ettiğinizde, gerçekleştirirsiniz bir şey zihninizde oluyorsa, madden de olacaktır nasıllar evrenin isi, tasavvur her şeydir, hayatın gelecek etkilerinin ön izlemesidir ne istediğinize karar verin, elde edebileceğinize inanın, hak ettiğinize ve mümkün olduğuna inanın iyi hissetmek için kimseden değişmesini istemeyin mutluluğun tek bir akımı vardır tek bir pozitif enerji akımı vardır ve tüm evren bununla doludur insan neyi düşünürse başına gelir "hayır" deyip ortadan kaldıramazsınız eğer savaş karşıtıysanız barış için çalışın eğer açlığa karşıysanız insanların daha çok yiyecek bulması için çalışın eğer kötü politikacılara karşıysanız, rakibi için çalışın istemediğinize değil, istediğinize odaklanmalısınız tabii ki istemediğinize bakacak, tam tersini arayıp ne istediğinizi bulup onu oluşturacaksınız gerçek şu ki;
iç sesiniz ve iç görünüzü derinleştirmeye başlarsanız hayatınızı siz yönetirsiniz tüm dünyayı istediğiniz şekle sokmak için doğmadınız kendi dünyanızı seçtiğiniz şekilde yaratmak için doğdunuz.

alıntı

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3938
favori
like
share