Kemal Dursun yaşatılıyor!


73 yaşındayken geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitiren kulak burun boğaz uzmanı Dr. Kemal Dursun'un ismi, 30 yıl çalıştığı muayenesinin bulunduğu sokağa verildi.


73 yaşındayken geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitiren kulak burun boğaz uzmanı Dr. Kemal Dursun'un ismi, 30 yıl çalıştığı muayenesinin bulunduğu sokağa verildi.

Trabzon Belediye Meclisi'nin bugün yapılan toplantısında, meclis üyeleri tarafından sunulan ortak önerge ile Dr. Kemal Dursun'un isminin muayenesinin bulunduğu sokağa verilmesi gündeme getirilerek kabul edildi.

Dr. Kemal Dursun'un kent için yılmadan çalışarak insanları sağlığına kavuşturduğunu söyleyen Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ''Belediye meclis üyelerimizin ortak önergesiyle merhum Dr. Kemal Dursun ismini belediye binamızın hemen arkasındaki sokağa verdik. Doktorumuz Trabzon'da çok sevilen ve saylan bir kişi idi'' diye konuştu.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1189
favori
like
share
MaRaBoGLu61 Tarih: 11.02.2009 18:07


Trabzon`un sevilen doktorlarından Kemal Dursun Kasım ayında geçirdiği beyin kanaması sonucunda KTÜ`de yoğun bakıma alınmıştı. Daha sonra tedavi için gittiği Ankara`da dün yaşam savaşını kaybettiği haberi Trabzon’a düştü. Fakir Dostu

Hastalarına gösterdiği güler yüz ve gariban ve fakirden ücret almakla herkesin gönlünde taht kuran Kemal Dursun bugün ikindi de iskenderpaşa camiinden kılınacak olan cenaze namazının ardından Bengisu(Kireçhane) toprağa verilecek.

Zamansız Ölüm

Dursun’un ölüm haberini alan yakınları yıkıldı. İstanbul Karayolları Bölge Müdür Yardımcı Emin Dursun, ‘Trabzon doktorunu kaybetti. Ömrünü insanlığa adadı ve zamansız olarak aramızdan ayrıldı, yeri cennet olsun’ dedi.Dr.

Kemal Dursun Kimdir ?

1937 Maçka ilçesi Örnekalan köyünde doğdu. Babası Hacı Osman Nuri Dursun`dur ilköğrenimini Kisarna ilkokulunda, ortaöğrenimini Trabzon Lisesinde 1955 de tamamladı. istanbul Tıp Fakültesi`ne girdi. Buradan 1961 de mezun oldu. Mecburi hizmetini Van (Çatak), Artvin (Ardanuç), Trabzon (Arsin) hükümet tabipliğinde tamamladı. Askerlik görevi için Yedek Subay Okulu ve Kıta Hizmetini Trabzon`da tamamladı.

ihtisasını Erzurum Tıp Fakültesi`nde yaparak 22.08.1970`de Kulak-Burun-Boğaz uzmanı oldu. 1970`de Rize Sigorta Hastanesine nakletti. Bir müddet sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Medico Sosyal`de çalıştı ve buradan emekli oldu.Halen Trabzon Meydan`da kendi kliniğinde özel olarak çalışmaktaydı.
MaRaBoGLu61 Tarih: 10.02.2009 11:20

TS'den başsağlığı mesajı
10 Şubat 2009

Trabzonspor Resmi Web sitesinde merhum Kemal Dursun'a başsağlığı mesajı yayımladı.Trabzonspor'un mesajı şu şekilde:
Kentimizin sevilen doktorlarından, Divan Kurulu Üyemiz Kemal Dursun vefat etmiştir. Cenazesi yarın (çarşamba) ikindi namazına müteakip İskenderpaşa Camii'nden kaldırılacaktır. Merhuma Yüce Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.
MaRaBoGLu61 Tarih: 10.02.2009 10:47
Seyfullah Dursunoğlunun (huysuz Virjin) Kardeşi Doktor Kemal Dursun Çok sevilen fakirlerden
muayene ücreti almayan çok değerli bir doktordu
1966 Yılında Oğlum Yasinide ameliyat etti genzindeki eti almıştı
Allah Rahmet eylesin Mekanı Cennet Olsun