İnsansız sistemlerin savunma ve güvenlik alanındaki yeri gün geçtikçe artarken Aselsan insansız araç "İzci"yi geliştirdi.İŞTE ASELSAN'DAN MUHTEŞEM İCAT: İZCİ
Savunma sanayiinde insansız sistemlerin yeri ve önemini dikkate alan Aselsan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda çok önemli buluşlara imza attı. Başta terörle mücadele ve asimetrik savaş şartları olmak üzere keşif-gözetleme-istihbarat, savunma, lojistik destek görevlerinde her türlü şartta çalışabilen insansız sistem çalışmasında büyük mesafe kaydetti. İnsansız sistemlerin, askeri personel için rutin, zor ve tehlikeli görevlerde, korkma, çekinme, yorulma gibi unsurları bertaraf etmesi sebebiyle her geçen gün cazip hale geldiği belirtiliyor.Türk Silahlı Kuvvetleri'nin dışa bağımlılığını en aza indirmeyi amaçlan firmalardan olan Aselsan uzaktan kontrol edilebilme, kendi başına karar verme ve uygulama yeteneğine sahip, her türlü koşulda görev yapabilen değişik boyutlara sahip araçlar geliştiriyor.Modüler yapısı sayesinde asimterki tehditlerin yanı sıra, sınır güvenliğinin sağlanması, anayurt güvenliği, lojistik , keşif gözetleme ve gibi görevler üstlenebilen İzci insansız bir konsept aracı.İnansız sistemlerin savunma ve güvenlik alanındaki yeri gün geçtikçe artarken Aselsan insansız araç "İzci"yi geliştirdi.

HABER OKURLARINDAN BİR YORUM EKLEMEDEN GECMEYELİM:

ÜLKESİNİ ENÇOK SEVEN GÖREVİNİ EN İYİ YAPANDIR
ASELSAN'I TEBRİK EDER ÇALIŞMALARININ DEVAMINI DİLERİM.BÖYLELİKLE ÜLKEMİZ HEM SAVUNMA SANAYİNDE BİR MERKEZ OLUYOR HEM DÖVİZLERİMİZ YURT İÇİNDE KALIYOR.BENCE BU KRİZ VE ÇEKİŞME ORTAMINDA ÜLKEMİZE BU ŞEKİLDE HİZMET EDEN KURUM VE KİŞİLER EN İYİ YERLERİ VE SAYGIYI HAKEDİYORLAR.BİNLERCE VATAN EVLADININ TEK DAMLA KANININ AKMASI BİLE KABUL EDILEMEZ.BU ANLAMDA BU DONANIMLARLA T.S.K GÜNEYDOĞU VE KUZEY IRAKTA DAHA AZ ŞEHİd VERECEK DAHA ETKİLİ TERÖRLE MÜCADELE EDECEKTİR.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2761
favori
like
share
mihmandar Tarih: 14.02.2009 16:19
birde mühendislerimize daha iyi sahip olup tam güvenliklerini sağlayabilseler daha neler neler yapılır. anlayan anladı umarım .
ultimatom Tarih: 14.02.2009 12:06
bu ne guzel biseymis yaa masallah su aselsana
Terakkiperver Tarih: 14.02.2009 00:18
Hele de bizim ülke olarak çok kayıplarımız var..Mesela beyin göçlerinin önü kesilemedi...Bir taraftan siyasi dayatmalar, bir taraftan üniversitelerde okuyan öğrencilerimize çeşitli baskılarla gözlerini yıldırmışlardır..Bunların çok büyük bir kısmı,biraz zengin olanları ülkemizi terketmişlerdir..Fakir olanları ise mecbur kaldıkları için okulunu bırakmışlardır..
Sizlere sormak lazım..Bu ülkemizde kaç profesör bilim ve teknikle uğraşıyor?....ABD gibi yerlerde proje üretkeni olmayınca kimseyi prof yapmıyorlar..Biz de ise masabaşı, al parayı ver prof diplomasını?..Yan gel yat keyfine bak...
İşte bu güzelim memleketim bundan kalkınamıyor...
Japonlar sürekli proje üretiyorlar ve dünya da bilim ve teknikte söz sahibi oluyorlar...Bizim ülkemde ise bilgisayar olmadan önce az çok kitap okunurdu..Şimdi ise sıfıra indi...Bilgisayarı kullanıyor ama boş ve faydasız işlerde kullanıyor...
Bir üniversite mezunu, haritada İspanya'nın yerini gösteremiyorsa yandık demektir...
Ben lise mezunuyum ama coğrafya da hangi ülke nerededir, tamamına yakını biliyorum...Türkiye'nin haritada yerini gösteremeyen üniversiteli öğrenciden ne hayır gelir...
İşte bütün bunlar, bizim nasıl bir millet haline getirildiğimizin göstergesidir..

Unutmayınız ki beyin göçlerini tekrar geriye getirmek devlete ağır bir yük olacaktır..İşte kayıplarımızın en büyükleri de bunlardan ibarettir.
Terakkiperver Tarih: 14.02.2009 00:03
Kardeşlerim..Paylaşımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim...Lakin acı bir gerçek varsa ki o da şudur..Bizim bu F16 savaş uçaklarımızın elektronik ve bilgisayar sistemleri maalesef İsrail ve ABD'nin öngördüğü ve yapılanması buna ait olduğunu biliyor muydunuz?...Yani bir savaş çıksa İsrail ve ABD bizim işimizi bitirecektir...Konumuz dışı olduğundan sözümü burada noktalıyorum..Söylenecek daha çok sözümüz var..
XMaSteR Tarih: 13.02.2009 18:13
HayırLı UğurLu Olsun Ordumuzada MiLLetimizede...
ÇaLışmaLarında başarıLar ASELSAN...
Turania Tarih: 13.02.2009 12:26
peygamber efendimizin bir hadisi var
"TÜRKLER DÜNYAYA 2 DEFA HÜKMEDECEKTİR"
diye bir hadisi var bu söze yavaş yavaş ilerliyoruz ilkini osmanlı yaptı sıra ikinci seferde...
nichole Tarih: 13.02.2009 12:23
her gün yaptığımız her işte hileye, yalana sapmadan Allah rızası için çalışırsak Dünyanın en güçlü devleti oluruz. Türk milleti boş işlerle vakit kaybetmese hertürlü donanımımız (beyin, işgücü, finans vb.) var ve dünyanın lider devleti olabiliriz.
Turania Tarih: 13.02.2009 12:17
bunu dün akşam tv'de izlemiştim gerçekten güzel bi icat
istenildiğinde demekki neler yapabiliyoruz aselsanın daha güzel icatlarını dilerim ve onları kutlarım...
NaZ Tarih: 13.02.2009 12:05
Ordumuz için hayirli ugurlu olsun